פרסי SAG: נאום המלך. שוב

קולין פירת', נטלי פורטמן, כריסטיאן בייל ומליסה לאו זכו בפרסים, והסיכוי להפתעה באוסקר התגמד

אוף. עוד טקס אוסקר הלך.

הסיכוי שסרט כלשהו מלבד "נאום המלך" יזכה בפרס הסרט הטוב ביותר הפך הרגע לזעום, אחרי שהסרט השלים זכיה בשלושה פרסי גילדות – המפיקים (PGA), הבמאים (DGA) ועכשיו גם השחקנים (SAG). מבאס.

בעצם, ב-SAG אין קטגורית "הסרט הטוב ביותר". הדבר הכי דומה שיש להם הוא "צוות השחקנים הטוב ביותר", ומכיוון שסרט הוא לא רק השחקנים שבו, רמת החפיפה לזוכי האוסקר בקטגורית הסרט הטוב ביותר נמוכה יחסית. אבל כשאותו סרט זוכה גם בפרס הזה וגם בפרסי המפיקים והבמאים, קשה מאוד לא לראות לאן נושבת הרוח הבריטית המלכותית המגמגמת.

בתחום פרסי המשחק האינדיבידואליים, ה-SAG הוא התחזית הטובה ביותר לאוסקר. אפילו רשימת המועמדים בכל ארבע הקטגוריות היתה כמעט זהה לזו של האוסקר. הזוכים בשלוש מהן ממילא ידועים מראש כמעט בוודאות: קולין פירת' ב"נאום המלך" – השחקן הטוב ביותר, נטלי פורטמן ב"ברבור שחור" – שחקנית, כריסטיאן בייל, "פייטר" – שחקן משנה. כולם יזכו גם באוסקר, אלא אם כן יקרה משהו מפתיע באופן קיצוני.

קטגורית שחקנית המשנה היא בעצם היחידה שבה התחרות נראית עדיין פתוחה. מליסה לאו ("פייטר") קיבלה את הפרס, אחרי שכבר זכתה גם בגלובוס הזהב בקטגוריה הזאת, מה שמסמן אותה כמועמדת המובילה לאוסקר. אבל להבדיל מהזוכים האחרים, האוסקר עדיין לא בכיס שלה ויש לה עדיין סיבה לכסוס ציפורניים במהלך הטקס.

גם "התחלה" יצא מהטקס עם פרס: ההופעה הטובה ביותר של צוות פעלולנים. באמת תודה.

שימו לב שצירוף המילים "הרשת החברתית" לא הוזכר כאן בכלל.

רשימת הזוכים והמועמדים המלאה בויקיפדיה