סם מנדז לא יביים את "בונד 24"

הבמאי של סרט בונד המצליח בהיסטוריה מעדיף לביים שייקספיר בתיאטרון.

סדרת ג'יימס בונד לא ידועה בעקביות רבה בבחירת הבמאים. את 23 הסרטים בסדרה ביימו 11 במאים שונים, ועם יוצא מהכלל אחד – ג'ון גלן, שמשום מה קיבל מונופול על בימוי סרטי הסדרה לאורך כל שנות השמונים – המפיקים ממשפחת ברוקולי לא היססו לזרוק במאים הצידה ולהחליף אותם כל סרט או שניים, בלי שום קשר נראה לעין לרמת ההצלחה שלהם בתפקיד.

אבל אחרי שסם מנדז הביא נגד כל הסיכויים את "סקייפול", סרט ג'יימס בונד המצליח ביותר אי פעם בהפרש עצום, סרט שהכניס מעל מיליארד דולר ברחבי העולם, הסרט המצליח ביותר אי פעם בבריטניה, זוכה שני פרסי אוסקר ומועמד לעוד שלושה – בקיצור, ההצלחה הגדולה ביותר בתולדות הסדרה כמעט בכל תחום אפשרי – אתם יכולים להיות בטוחים שהוא יהיה האדם הראשון שיפנו אליו בהצעה להישאר לביים גם את הסרט הבא בסדרה. ושההצעה הזאת תהיה מלווה בכמה וכמה מזוודות מלאות שטרות.

סם מנדז אמר לא.

הוא מאוד נהנה לביים את הסרט, הוא אומר, והוא לגמרי לא פוסל לחזור לסדרת בונד בעתיד, אבל כרגע הוא עסוק מדי בעבודת תיאטרון, כולל הפקות של "צ'רלי ומפעל השוקולד" (כשלא מתייחסים לסרט של ברטון, אין שם שום "ממלכת") ושל "המלך ליר".

בואו ניתן לעובדה הזאת רגע לשקוע: יש איש אחד שהתלבט האם לביים סרט חדש של ג'יימס בונד, או הפקה לתיאטרון של "המלך ליר".

זה אומר שהחיפוש אחר במאי חדש ל"בונד 24" (שאמור לצאת כבר בשנת 2014) בעיצומם, וזה לא יהיה פשוט. לכל במאי שייבחר לתפקיד יהיו נעליים גדולות למלא, וגם החלטות לא פשוטות לקבל: לאן לוקחים את בונד אחרי ש"טרילוגית הפריקוול" עברה? בחזרה לנוסחה המקובלת? או למקומות חדשים לגמרי?

[Empire]