על המדע ועל הבידיוני: הזמנה להרצאה

קטעי סרטים וגם דיבורים, על החלל בקולנוע, החלל במציאות, והחלל בינהם

היי, זה דורון כאן, ואני רוצה להזמין אתכם למשהו חדש שאני מנסה.

כמו שאתם יודעים, אני כותב די הרבה על סרטים. כמו שאתם אולי יודעים, אני כותב לפעמים גם על מדע (למשל, הכתבה הזאת שהתפרסמה היום ב"אלכסון" על המספר הגדול ביותר בעולם). "ליל הטריילרים החיים" לימד אותי להפתעתי שחוץ מלכתוב אני גם מרצה. היו אפילו הרחיקו וקראו לזה סטנדאפיסט, אם כי לדעתי זו הגזמה.

אז אני הולך לשלב את כל הדברים האלה גם יחד, באירוע שנקרא (אהם):

על המדע ועל הבדיוני: הקולנוע, המציאות והחלל שבינהם

מה זה? הרצאה. סוג של. שעתיים של קטעים מסרטים ידועים יותר או פחות, כולם עוסקים באופן זה או אחר במסע בחלל; ובין לבין, אני אספר קצת על החלל, מסעות בחלל, החיים, היקום וכל השאר כפי שהם במציאות, ולמה זה בדרך כלל לא ממש דומה למה שהסרטים מראים – אלא מוזר הרבה יותר. תוכלו לקרוא לזה הרצאה מדעית מעשירה, תוכלו לקרוא לזה אוסף של קטעים מגניבים לחובבי מדע בדיוני, תוכלו לקרוא לזה ערב הומוריסטי מבוסס על מדע אמיתי. תוכלו לקרוא לזה שמוליק אם בא לכם.

מתי זה? יום חמישי, 2.5, בשעה 21:00.

איפה זה? סינמטק חולון במדיטק חולון (שבו נערכו כבר סקוטקון, ליל הטריילרים החיים הראשון, מרתון שר הטבעות ועוד אירועים מגניבים).

כמה זה עולה? 37 ש"ח, אבל אם תתקשרו לקופות הסינמטק ותגידו שהגעתם מעין הדג – תקבלו כרטיסים ב-28 ש"ח בלבד.

בשביל מי זה? חובבי מדע, חובבי מדע בדיוני, חובבי סרטים, חובבי לדעת דברים מעניינים. תלמידי בית ספר, פנסיונרים, וכאלה שהם כבר לא ועדיין לא.

זה לא באמת קיים אם אין לזה דף בפייסבוק. אז יש. הנה.

וזהו? אולי. חלל זה לא הכל בחיים, אתם יודעים. אם האירוע יצליח – יהיו עוד אירועים מדעיים/קולנועיים כאלה, בנושאים שונים ומשונים. הרי עם כל הדיבורים האלה על חלל אפילו אין זמן לגעת במסע בזמן. או במסעות במח. יש עוד על מה לדבר.

זה הכל. אני נורא אשמח אם תבואו.