על המדע ועל הבידיוני: עליית המכונות

ב-10.10 בסינמטק חולון אתם מוזמנים להרצאה של דורון פישלר על מחשבים, רובוטים ואינטליגנציה מלאכותית, בסרטים ובמציאות

היי! זוכרים את הדבר הזה שאני עושה לפעמים, כשאני מדבר על מדע בסרטים ובמציאות ועד כמה הם לא ממש דומים זה לזה? לא זוכרים? אז יש דבר כזה. עד היום היה אירוע אחד שבו דיברתי על חלל, חלליות ודברים שבאים מהחלל, ובפעם השניה על זכרון וחוסר בזכרון, והפעם – על מכונות. ספציפית, המכונות החכמות מדי שרוצות להרוג אותנו.

אם יש דבר אחד שהמד"ב לימד אותנו, זה שאסור לבטוח במחשבים. בין אם ב"שליחות קטלנית" או ב"מטריקס", ברור שיום אחד המחשבים יהפכו לחכמים יותר מאיתנו, ואז הם יעלו ויתמרדו, ואנחנו, בני האדם, נהיה עבדיהם. ואולי זה, בעצם, כבר קרה, ואנחנו לא שמנו לב.

אז, האם באמת האייפון שלכם זומם להרוג אתכם? (כן. אל תבטחו בו). במשך כשעה וחצי אני הולך לדבר על אינטליגנציה מלאכותית, מחשבים ורובוטים, ההבדלים בין האופן שבו מחשבים חושבים לבין מח אנושי, האם קל יותר ללמד מחשב לשחק שחמט מאשר טניס, על היום שבו הרובוטים יתקוממו ויפסיקו לשאוב אבק, והכי חשוב – למה כמעט כל הסרטים שנעשו על הנושא כל כך מטופשים. יהיו גם קטעים מ"אני, רובוט", "שליחות קטלנית", "מטריקס", "איירון מן" ועוד (וכשאני אומר עוד, אני מתכוון לאנדהיראן).

מתי? יום חמישי, 10.10 (זה שהתאריך הוא בינארי – זה לא מקרי. טוב, זה כן מקרי. אבל זה מגניב) בשעה 21:00.

איפה? סינמטק חולון במדיטק חולון, מקום שכבר צריך להיות מוכר לכם היטב. גולדה מאיר 6, חולון; חמש דקות מנתיבי איילון, חנייה בשפע ובחינם, וקוי אוטובוסים מ/לתל אביב שעוצרים ממש בפינה.

כמה זה עולה? 37 ש"ח. למזמינים בטלפון או בקופות במקום – כרטיסים במחיר מיוחד (28 ש"ח. זה מיוחד) אם תגידו שהגעתם מעין הדג.

איך מזמינים כרטיסים? בקישור הזה, או בטלפון 03-5021552, או במקום.

בשביל מי זה? בעיקר בשביל חובבי מדע, מתעבי מדע, חובבי מדע בדיוני, אנשים שאין להם שמץ של מושג במדע בדיוני, ואנשים שאוהבים לדעת דברים מעניינים.

דף הפייסבוק של האירוע. תאטנדו!