בואו לראות את הבאבאדוק (חינם).

בחסות yes, "הבאבאדוק", סרט האימה המהולל ביותר מזה שנים, מגיע להקרנה חד פעמית לחלוטין בסינמטק הרצליה

.If it's in a word or it's in a look, you can't get rid of the Babadook

בפסטיבל ירושלים האחרון צפיתי באחד הסרטים הכי טובים של 2014, ואחד הסרטים הכי מפחידים שראיתי בחיי: "הבאבאדוק" ("The Babadook"). כשחזרתי הביתה, הדלקתי את האור. במסדרון, ובכל החדרים. כבר ראיתי הרבה סרטי אימה, אבל מאז גיל 13 לא נתקלתי באחד שגרם לי להימנע אקטיבית מפינות חשוכות. לא כולם חולקים את דעתי עליו: ראיתי הרבה אנשים שטוענים שהסרט לא הפחיד אותם בכלל – ועדיין, כסרט פסיכולוגי, שחודר עמוק לתוך המח של אישה שנמצאת במצב לחץ מאוד מסוים, הוא אפקטיבי במידה יוצאת דופן. לסרט הזה יש ציון עגבניות של 97%, והוא מופיע ברשימת "הסרטים הטובים של השנה" של מבקרים רבים. גם שלי.

מאז שראיתי אותו, ניסיתי לארגן הקרנה נוספת ל"הבאבאדוק", כי למה שאני אשקשק לבד, אבל זה לא הצליח. הסרט לא נרכש להפצה בארץ – לא מפתיע, בהתחשב בהצלחה המוגבלת מאוד של סרטי אימה כאן – וגם הקרנה חד-פעמית היא בעייתית כשמדובר בסרט אימה אוסטרלי נטול כל שמות ששמעתם עליהם (אבל אולי עוד תשמעו: לשחקנית הראשית, אסי דייויס, לגמרי מגיע איזה סוג של אוסקר).

ולמרות הכל, אחרי שכבר אבדה התקווה, מתברר שכמאמר הביטוי, אי אפשר להיפטר מהבאבאדוק. הסרט נקנה לשידור בארץ על ידי yes, וישודר במסגרת פסטיבל הקולנוע של ערוץ yes3 – המסגרת לסרטים מצוינים שלא הוקרנו בארץ – ב-17.2; שבוע לפני כן, הוא יוקרן, באופן חד פעמי לחלוטין, על מסך גדול בסינמטק הרצליה, ובמחיר שקשה לעמוד בפניו: חינם.

אם כן: יום חמישי. 12.2, שעה 20:45, סינמטק הרצליה: "הבאבאדוק".

אני (שלום, אני דורון פישלר מ"עין הדג") אהיה שם להרצאה קצרצרה לפני הסרט. מחיר הכרטיס: פשוט תגיעו. כל הקודם זוכה. זה לא יעלה לכם כלום מלבד שלוות נפשכם ושנת לילה טובה.

האזהרה המתבקשת: ממש. לא. לילדים. הסרט כולל מעט מאוד אלימות מפורשת, ובכל זאת הוא כל כך לא מומלץ לילדים, חולי לב או כל מי שלא מגיב טוב לאימה קולנועית.