בואו לראות: הסיפורים שמאחורי מלחמת הכוכבים, וגם המבצר הנסתר

חמישי בסינמטק הרצליה: "המבצר הנסתר" של קורסאווה + הרצאה על מקורות ההשראה של מלחמת הכוכבים

אני לא יודע אם שמעתם על זה, אבל בחודש הבא ייצא סרט חדש של "מלחמת הכוכבים". ואנחנו הולכים להתכונן, עם כמה אירועים שונים. הנה אחד מהם.

"מלחמת הכוכבים" – המקורי, פרק 4, תקווה חדשה, 1977, איך שתרצו לקרוא לו – הוא כזאת אבן פינה תרבותית שנראה כאילו הוא תמיד היה שם. כאילו לא היה שום דבר לפני "יהי הכח עמך", כוכב המוות, חרבות אור, המוזיקה, וכל זה. אבל היו חיים גם לפני מלחמת הכוכבים.
הסרט הזה נתפר מהרבה אלמנטים מסרטים קודמים. ביום חמישי, 26.11, בשעה 20:00 בסינמטק הרצליה, אני אדבר ואספר ואקרין הדגמות של הדברים שהפכו את "מלחמת הכוכבים" למה שהוא, מכותרות הפתיחה ועד לחלוקת המדליות. ולסיום, יוקרן במלואו "המבצר הנסתר" של אקירה קורסאווה – אחת ההשפעות העיקריות על "מלחמת הכוכבים", והשלמה של השכלה קולנועית שהייתם צריכים ממילא, לא?

המחיר להרצאה+סרט: 22 ש"ח.

לקנות כרטיסים: כאן.

אירוע פייסבוק: כאן.


ועוד אירועים בקרוב, עם או בלי קשר ל"מלחמת הכוכבים":

ראשון, 22.11, ביאליק 26, באר שבע: קונספירציה! הסודות האפלים של סרטי הילדים. פרטים כאן.

שני, 23.11, נמל ירושלים: איך עושים סרטים (גרועים)? פרטים כאן.

ראשון, 29.11, אוזןבר, ת"א: הקולנוע, המציאות והחלל (שבינהם) – למה כל מה שלמדתם מהסרטים על החלל והיקום לא ממש מדויק, ולמה מבין השניים, המציאות היא לפעמים המוזרה יותר.

חמישי, 3.12, סינמטק הרצליה: דאבל פיצ'ר – הקרנת בכורה ל"אבוללה" + "אי. טי." + מפגש עם יוני גבע, הבמאי של "אבוללה". פרטים בקרוב.

ראשון, 6.12, סינמטק ירושלים: "סוף העולם" של אדגר רייט + הרצאה קצרה על קץ הילדות, בשיתוף עם כנס מאורות 2015.