בואו לראות: The Neon Demon

או בעברית "דוגמניות ושדים", הסרט החדש של ניקולס ווינדינג רפן, בסינמטק חולון ביום חמישי

רוצים לראות משהו מוזר ומעניין? ומוזר?

ניקולס ווינדינג רפן הוא אחד הבמאים הכי אהובים ושנואים ומעניינים בעולם עכשיו. הוא עשה את "דרייב", שהפך למין פולחן מודרני, ומשם המשיך ל"רק אלוהים סולח" הביזארי עד מאוד. הסרטים שלו יפהפיים ומרשימים, גם כשמבינים מה הולך בהם ומה לא. והסרט החדש שלו, "The Neon Demon" (או בשם העברי הרשמי שלו, "דוגמניות ושדים"), הוא – לפי הדיווחים מהפסטיבלים שבהם הוקרן, בינהם קאן וירושלים – המשך של אותה מגמה. יש אנשים ששונאים את הסרט הזה וכאלה שמעריצים אותו. גם אני לא בטוח שאני אוהב אותו, אני יודע שאני רוצה לראות אותו על מסך גדול.

"דוגמניות ושדים" לא מוקרן בארץ מסחרית, לפחות נכון לעכשיו, אבל הוא כן מגיע להקרנה בודדת בסינמטק חולון, ביום חמישי הקרוב, 11.8, בשעה 21:00 בסינמטק חולון. העלילה, בקווים כלליים מאוד מאוד: ג'סי (אל פאנינג), צעירה יפהפיה, מגיעה ללוס אנג'לס כדי להשתלב בתעשיית הדוגמנות, ומגלה שהעולם התחתון של התעשייה הזאת הוא ממש, אבל ממש תחתון. כמו כן, קיאנו ריבס, כריסטינה הנדריקס וג'נה מאלון. בואו, יהיה מעניין. אל תביאו ילדים.

לפני ההקרנה – הרצאה קצרה של דורון פישלר (אני), בניסיון להסביר מה ניקולס ווינדינג רפן בכלל רוצה מחיינו.

אפשר להזמין כרטיסים מראש בטלפון 03-5021552, או בקופה (יש להם בעיה עם הזמנת הכרטיסים באתר כרגע). לגולשי עין הדג – ניתן לקבל כרטיס ב-28 ש"ח בלבד אם תגידו שאתם מעין הדג.

יהיה נחמד אם תסמנו שאתם באים בדף האירוע בפייסבוק: כאן.


האירועים הקולנועיים הבאים של האתר, שתוכלו להתכונן:

שלישי, 23.8: טרום-בכורה ל"סטאר טרק: אל האינסוף" בסינמטק הרצליה! פרטים כאן.

שישי, 26.8 בסינמטק תל אביב: "איך עושים סרטים (גרועים)?", ההרצאה (הקולנועית) הכי חשובה שתשמעו (החודש), שאולי תסביר מה קרה בדיוק בקיץ הזה, ואיך זה שכל כך הרבה סרטים הוליוודיים יוצאים כמו שהם יוצאים.