בואו לראות: מקס הלוחם בדרכים

חמישי, 7.5, סינמטק הרצליה: אחד מסרטי האקשן הגדולים של כל הזמנים, להשלמת פערים רגע לפני "כביש הזעם"

ב-14.5 ייצא בארץ "מקס הזועם: כביש הזעם", שנראה, על פי הטריילרים, בערך כמו סרט האקשן הגדול ביותר שנוצר אי פעם.

"כביש הזעם" הוא המשך/ריבוט/משהו של טרילוגית "מקס הזועם", אחת מסדרות האקשן האייקוניות ביותר של שנות השמונים. אלא מה, רבים מאיתנו לא היו בגיל המתאים, או קיימים, בשנות השמונים, ולכן פספסנו את הסרטים האלה בזמן אמיתי. כדי להשלים את הפער, אתם מוזמנים להקרנה נדירה, על מסך גדול ומעותק איכותי, של "מקס הלוחם בדרכים" (Mad Max 2: The Road Warrior), הסרט השני והטוב ביותר בסדרה.

(למה דווקא סרט מספר 2 בסדרה, ולא הראשון או השלישי? זה סיפור ארוך, ואתם תוכלו לשמוע אותו בהרצאה הקצרה שלי (היי אני דורון) לפני הסרט. על כל פנים, אין שום הכרח לצפות ב"מקס הזועם" הראשון לפני הצפיה בסרט, העלילה נפרדת לגמרי).

"מקס הלוחם בדרכים" הוא אחד הסרטים האלה שאתם מכירים גם אם מעולם לא ראיתם אותם, כי אתם מכירים את ההשפעה שלהם. כל הסרטים האלה שמתרחשים בעולם פוסט-אפוקליפטי שבו כולם די מלוכלכים אבל צובעים את עצמם באיפור מוזר ומתלבשים כאילו המקום היחיד ששרד היה מחסן של תלבושות S&M, ונוהגים בכלי רכב מטורפים אחד על השני? זה המקור. ראיתם "עולם המים"? זה היה ניסיון לעשות "מקס הלוחם בדרכים" בים. "Borderlands"? מקס הזועם – המשחק. הפארודיה האפוקליפטית ב"בובספוג: הסרט"? זה על זה. טיים אאוט דירגו את הסרט הזה במקום החמישי ברשימת סרטי האקשן הטובים ביותר בכל הזמנים. במשאל של "רולינג סטון" באותו הנושא, הוא במקום הראשון.

וחוץ מזה, אתם צריכים לראות את זה כדי להיות מוכנים באמת ל"כביש הזעם", שבוע אחר כך.

ההקרנה תיערך ביום חמישי, 7.5, בשעה 20:30 בסינמטק הרצליה. מחיר: רצפה. אם אין לכם רצפה זמינה, אפשר גם לשלם ב-25 ש"ח לכרטיס*. כרטיסים – כאן.

אירוע בפייסבוק? כאן.

* הסינמטק לא באמת מקבל רצפות כתשלום.

(ירושלמים: לא קופחתם. גם לכם יהיה אירוע מאוד בקרוב. פרטים תיכף).