בואו לראות: לגו וטוטורו

הגירסה האנגלית של "סרט לגו" בסינמטק חולון; "השכן הקסום שלי טוטורו" בעברית בסינמטק הרצליה

שני דברים מגניבים לראות בשבועיים הקרובים: והפעם אפשר גם עם הילדים (אם הם משום מה לא רצו להגיע ל"מנועים קדושים").

אחרי עיסוק מעט אובססיבי בסוף העולם, ברובוטים ענקיים ובאנשים אבודים בחלל, כמה אנשים כבר שאלו אותי אם במסגרת הקרנות עין הדג יהיו גם, מדי פעם, סרטים שאפשר להגיע אליהם עם הילדים. אז התשובה היא: אולי. כלומר, ננסה, נראה איך זה יילך, ואולי יהיו עוד.

אז בתור התחלה, חשבנו שאולי תרצו לראות את אחד מסרטי האנימציה הקלאסיים של כל הזמנים.
"השכן הקסום שלי טוטורו" יוקרן בשבת הבאה, ב-11 בבוקר, בסינמטק הרצליה. "טוטורו", סרטו של הייאו מיאזאקי – גדול האנימטורים היפניים, ויוצר "המסע המופלא", "הנסיכה מונונוקי" ואחרים – נחשב ביפן לקלאסי יותר מ"מלך האריות" ו"גבעת חלפון" יחד, ועל פי Time Out הוא סרט האנימציה הטוב ביותר בכל הזמנים. זה אחד הסרטים הבודדים שעליהם אפשר לומר בכנות שהם מתאימים לכל גיל: ראיתי ילדים בני שנתיים מרותקים אליו, והוא מקסים בתכלית גם למבוגרים.

הסרט יוקרן בדיבוב לעברית, כדי שגם הילדים יבינו וכי רובנו לא דוברים יפנית. הוא יוקרן בדו-מימד, כי אין משהו אחר, והוא יוקרן בלוויית הרצאה קצרה מאוד שלי (היי, אני דורון) על טוטורו. מחיר הכרטיס: 22 ש"ח. אפשר לרכוש כרטיסים מראש כאן.

"סרט לגו" הוא סרט אנימציה קצת יותר חדש, ואם אתם רוצים לראות את הגירסה העברית שלו, אין שום בעיה – היא מוקרנת בערך 500 פעם ביום בבתי קולנוע ברחבי הארץ. אם, לעומת זאת, אתם מעדיפים לראות את הגירסה האנגלית המקורית, ולא הספקתם לעשות את זה בשבוע שעבר – זה יותר קשה, בעיקר אם אתם מעוניינים בשעה סבירה. הפתרון במקרה הזה הוא לצפות בסרט, באנגלית, בדו-מימד, עם קהל איכותי של אנשי עין הדג – ביום חמישי, 24.4, בשעה 21:00 בסינמטק חולון.

אפשר לקנות כרטיסים כאן; אם תזמינו בטלפון (03-5021552) ותגידו שאתם מעין הדג תקבלו כרטיסים ב-28 ש"ח בלבד.


בחודש מאי בסינמטק הרצליה: הזדמנות נוספת לצפות בשני סרטים שהוקרנו בארץ לאחרונה ונעלמו מהמסכים כמעט מיד. אם לא הספקתם לראות את "רכבת הקרח" או את "התו האחרון" – חכו למאי.