קצרצרים: D23, שוטף פלוס 30

על כלבים ופנתרים.

לסכם כנסים בחו"ל ברגע שהם נגמרים זה המובן באליו. כל אחד יכול לפרסם כותרות קליק-בייט צעקניות על כל פיפס שנאמר שם. כאן ב"עין הדג", אנחנו לוקחים את הזמן, עוברים על המידע, מנתחים אותו ואז מביאים אותו לכם. אז הנה מה שקרה בכנס D23 השנתי. ובאופן לא קשור בכלל, מישהו יודע מתי ההרצאה הבאה של דורון על דחיינות?

מארוול

אחרי ההכרזה של פייז 4 בקומיק-קון, רבים תהו מה עם חדשות על המשכים לסרטי מארוול מצליחים כמו "הפנתר השחור" ו"קפטן מארוול". כעת יש לנו מידע על הראשון: "הפנתר השחור 2" יגיע ב-6 למאי, 2022, ואם "תור: אהבה ורעם" אכן יסגור את פייז 4, השלב החמישי ביקום הקולנועי הזה עשוי להיפתח בווקאנדה. ריאן קוגלר חוזר לביים, צ'דוויק בוזמן יחזור להצליב ידיים. כמו כן, הוכרז שקיט "ג'ון אתה-לא-יודע-כלום צנון" הרינגטון וג'מה צ'אן הצטרפו לקאסט של "הנצחיים". הוקרן גם טריילר ראשון ל"אלמנה השחורה", ובהתחשב בכך שהוא יוצא בקיץ הבא, אני מצפה שיעלה לאתר הוידאו הקרוב לביתכם בקרוב.

כמו שאמר אל פצ'ינו פעם, "כשחשבתי שאני כבר בחוץ, הם מושכים אותי חזרה אותי פנימה": כל מיני שחקנים שגילמו דמות לאיזה סצנה בעולם של מארוול וכנראה חשבו שבזה הם סיימו את מעורבתם גילו לפתע שהם הולכים לככב בסדרות הטלוויזיה של הסדרה. דניאל ברוהל (הברון זימו) ואמילי ואןקאמפ (שרון קרטר) יחזרו ל"פאלקון וחייל החורף" (ויצטרף אליהם גם וייאט ראסל, הבן של קורט ראסל), וקט דנינגס (החברה של נטלי פורטמן משני סרטי "תור" הראשונים), רנדל פארק (סוכן ה-FBI מ"אנטמן והצרעה") ווטייאונה פאריס (החברה של קפטן מארוול מ.. אממ, "קפטן מארוול") יחזרו ל"וונדהויז'ון". כל זה היה יכול להיות קצת יותר מרגש אם היינו יודעים אם הדיסני+ הזה אשכרה מגיע לארץ או לא.

בנוסף, מארוול הכריזו על עוד שלוש סדרות חדשות נוספות שיעלו לשירות הסטרימינג "דיסני+": הראשונה היא "She-Hulk", שתעקוב אחר – תיראו מופתעים – גרסה נשית של האלק (בת הדודה שלו שהפכה גם היא לענק ירוק לאחר תרומת דם מברוס באנר במקור, מוסיף יהונתן). השנייה היא "Ms. Marvel", גיבורת-על אמריקאית-מוסלמית עם יכולות שינוי צורה. והאחרונה (לבינתיים) היא "Moon Knight", שהיא על…אמממ….*מדפדף בכרטיסיות*…טוב, פה כבר איבדתם אותי, מארוול, אין לי מושג. אני אמנע מלכתוב משהו כדי לא לצאת טיפש ואתן לאחד המגיבים עם בקיאות בקומיקס להסביר מי הדמות הזאת. אה כן, והסדרה של "הוקאיי" ליהקה את היילי סטיינפלד לתפקיד ראשי, לידיעת כל שלושת האנשים שמצפים בשקיקה לסדרה על הוקאיי.

מלחמת הכוכבים

אחרי הכשלון של "סולו", דיסני כנראה הבינו שיש דבר כזה "יותר מדי 'מלחמת הכוכבים'" והחליטו לקחת קצת הפסקה מהפרנצ'ייז….בקולנוע. הגלקסיה הרחוקה, רחקוה אולי תיקח הפסקה מהמסך הגדול אחרי דצמבר הקרוב, אבל זה לא יפריע לה להגיע למסכים הקטנים. בכנס הוצג הטריילר הראשון ל"מנדלוריאן" (שם למעלה). הסדרה שנוצרה ע"י ג'ון פאברו תתרחש כחמש שנים אחרי "שובו של הג'דיי" ותעקוב אחר צייד-ראשים בין-גלקטי (פדרו פסקל).

איך קוראים לפריקוול של פריקוול? לא יודע, אבל הנה בא עוד אחד. הוכרזה גם סדרה שתעקוב אחר דמותו של קסיאן אנדור מהסרט "רוג אחת" והרובוט שלו, K2-SO. אם לא התעיינתי כל-כך במה שהתרחש לפני האירועים של "תקווה חדשה", אני מתעניין אפילו פחות במה שהתרחש לפני ההתרחשויות האלו. אולי הם בכל זאת לא הפיקו לקחים.

אה, ואם כבר מדברים על פריקוולים, נקבל גם סדרה על אובי וואן-קנובי עם יואן מקגרגור. שלום גם לך.

לייב-אקשן ואנימציה

אין יותר מדי חדש במחלקה הזאת. הוצגו תמונות קונספט מ"נפש" של פיקסאר וקטע חדש מ"לשבור את הקרח 2". הוכרז סרט אנימציה מקורי חדש בשם "ריה והדרקון האחרון", עם דיבוב בהובלתן של קאסי סטיל ואקווהפינה (שנמצאת בכל סרט שלישי עכשיו. סתם אבחנה, אני ממש לא מתלונן).

בגזרת הלייב-אקשן, התמה הבולטת הייתה כלבים: הוצג טריילר ל"יפהפיה והיחפן" שיעלה ל"דיסני+" ו…כן, אלו בהחלט כלבים. לפחות נראה שהם מסוגלים להביע קצת יותר רגש מהחיות ב"מלך האריות".

בנוסף, פורסמה תמונה ראשונה מ"קרואלה" (למעלה) בכיכובה של אמה סטון וכמובן שמיד הייתי חייב להפוך אותה לאלבום ראפ שיגיע לראש טבלת המכירות באייטיונס.

ועוד כמה דברים שהם לא דיסני

– אליסיה ויקנדר תחזור לשדוד קברים בסרט המשך של "טומב ריידר". את הבמאי רואר אותג' (שונא שמות גנריים כאלה) יחליף בן וויטלי, שעשה את "אש חופשית" המוצלח (ועוד שלל סרטים שאומרים שהם מוצלחים ולא ראיתי כמו "Kill List"). [דדליין]

– היילי אטוול מצטרפת ל"משימה בלתי-אפשרית 7: בשלב הזה כבר די ברור שהם כן אפשריות, רק דורשות מטום קרוז לבצע איזה פעלול נועז". [וארייטי]

– ג'וזף גורדון-לוויט (זוכרים אותו?) יכתוב, יביים, יפיק ויגלם מורה בבית-ספר בסדרה חדשה בשירות הסטרימינג של אפל. איבדתי ספירה של כמה כאלו כבר יש. [קוליידר]

– בצעד חסר בושה, מתכננים רימייק ל"עימות חזיתי". ג'ון וו מתהפך בקברו. אה, הוא עוד חי? קול, טוב לדעת. [דדליין]

– "פורד נגד פרארי" של ג'יימס מנגולד יפתח את פסטיבל הסרטים בחיפה שיתקיים בסוכות. [וואלה]

– כשנשאל בראיון אם הסרט של "פלאש" הוא הפרוייקט הבא שלו, הבמאי אנדי מוסצ'יאטי (שני סרטי "זה") אמר "יאפ". זה הספיק בשביל רוב האתרים להכריז שהנושא רשמי, אבל אני מציע לחכות ועדיין לא הייתי מוציא את הבלונים האדומים, בהתחשב בכך שהוא הרביעי ש(כנראה) נשכר למשימה והוחלף בשלב כלשהו. [קוליידר]

– אה כן, קרה גם איזה משהו עם ספיידר-מן, אולי שמעתם. [דדליין]