קצרצרים, 4.10.2010

הרשת החברתית מצליחה, Let Me In כושל,הרבה אנשים מתים, היום השלישי השני, ועוד דברים שקרו השבוע (אבל בקצרה)

טוב, אז מתברר שזה מדור שבועי. אני עדיין לא בטוח שאני מרוצה מהשם, אבל הוא יחזיק בינתיים.

הידעתם? לבנות אתר זה קשה. בעיקר כשמספר השעות הפנויות שלך מצומצם, ואותן שעות נמצאות בכל מיני נקודות תמוהות במשך היממה (בעקבות שעון הקיץ השמש עולה עכשיו בסביבות 5 בבוקר. אני יודע את זה מניסיון אישי). אז אפילו כשאת כל העבודה הקשה באמת אין-אור עושה – ובלעדיו, אין סיכוי שהיה פה משהו בכלל – עדיין, זה לא קל, וכשכבר מתפנה לי זמן לעבוד על האתר, הבחירה היא בין עדכון של התוכן באתר לבין עבודה על האתר עצמו. זאת הסיבה שאחרי שבוע של עדכונים יומיים, בימים האחרונים לא פורסמו כתבות חדשות כמעט, ונאצלתי לוותר על כמה שדווקא הייתי מאוד שמח לפרסם.

ובכל זאת, אנחנו מתקדמים.

יאללה לעניין:


מיני-דו"חקו: "הרשת החברתית" יצא השבוע ולקח בקלות את המקום הראשון, עם 23 מיליון דולר. סכום מכובד בהחלט לז'אנר, כשהז'אנר הוא סרטים שאין בהם פיצוצים, פעלולים ממוחשבים או יריות. המבקרים – כבר אמרתי בשבוע שעבר – השתוללו מרוב אהבה, ואחרי פרסום יותר מ-150 ביקורות ציון העגבניות של הסרט הוא 97%. את המועמדות לאוסקר הסרט כבר השיג; אי אפשר לקבוע בוודאות שהוא ייקח את הפרס רק משום שהרבה מהמתחרים שלו עדיין לא יצאו.

"Let Me In", הרימייק של מאט ריבס לסרט הערפדים השוודי "Let the Right One In", אמנם לא שמר על ציון בקירבת ה-100, אבל עדיין נחשב לסרט משובח, וקיבל יחס חם מהמבקרים, בעיקר ביחס לסרט אימה. אבל כאן נגמרות החדשות הטובות בעניינו. מתברר שמבחינה קופתית, "הכניסיני" הוא פאקינג אסון. הוא הכניס 5.3 מיליון דולר, סכום שיהיה נכון לתאר כ"עלוב". גם דעת הקהל לא ממש תואמת לזו של המבקרים: בימד"ב הציון של הסרט הוא 7.0 – לא יותר מסביר,. מה שמצער במיוחד הוא שהכשלון הזה מקטין מאוד את הסיכוי שהסרט יוקרן בארץ. "הכניסיני" הכניס סכום כמעט זהה לזה של "Case 39", סרט אימה נוסף שהציפיות ממנו היו הרבה פחות גבוהות – זה סרט ששכב על המדף במשך ארבע שנים, ונזרק לסופ"ש הזה בלי הרבה מחשבה על התזמון או הפרסום. למעשה, לפי ההערכות שהתפרסמו ביום ראשון, "מקרה 39" הכניס טיפה יותר. לאף אחד מהסרטים אין הרבה במה להתגאות, והם תקועים השבוע במקומות השביעי והשמיני בטבלה.

[ לטבלת ההכנסות השבועית ב-Boxofficemojo ]


I See Dead People

מוזר איך שאנשים מפורסמים נוטים ללכת בקבוצות. במשך השבוע נפטרו מספיק אח"מים הוליוודיים כדי למלא חצי מונטאז' הוקרה אוסקרי.  הלכו מאיתנו:

הבמאי ארתור פן ("בוני וקלייד", "איש קטן גדול").

השחקן טוני קרטיס ("חמים וטעים", "הנועזים").

סאלי מנקה, העורכת של כל סרטי טרנטינו (כתבתי על זה כאן: הלו, סאלי).

ג'ו מאנטל ("מארטי").

גלוריה סטוארט, הידועה בעיקר בתפקיד קייט ווינסלט הזקנה ב"טיטאניק", נפטרה בגיל 100.


בשבוע הבא, ה-14 לחודש, יוצאים בארץ – בין השאר – הסרטים "Red" ו-"Takers". שני הסרטים יופצו בארץ תחת השמות "Red" ו-"Takers" (בהתאמה). אין ולא יהיה להם שם עברי. הסרטים שייכים לשני מפיצים שונים, כך שהעובדה ששני סרטים כאלה יוצאים באותו סופ"ש היא כנראה מקרית. יש כמה תקדימים לסרטים שהופצו בארץ תחת שמות לועזיים (או חצי-לועזיים, במקרה של "מטריקס Reloaded"), אבל למיטב ידיעתי, הם לא תקדימים מוצלחים במיוחד.

מצד שני, אם זה אומר שמעכשיו כשמפיצים לא יודעים איך לתרגם שם של סרט הם פשוט ישאירו אותו באנגלית במקום לתקוע לו איזה צירוף מילים מביך, אני לגמרי בעד.


ועכשיו: ספיישל המשכים לא נחוצים ללהיטים משנות התשעים עם וויל סמית!

אמה תומפסון תשתתף ב"גברים בשחור 3". כן, עושים עכשיו "גברים בשחור 3". בתלת מימד, אלא מה. אני לא חושב שהעולם זקוק ל"גברים בשחור 3", אבל סביר להניח שזה לא יזיק, ואני אוהב משפטים שמתחילים ב"אמה תומפסון תשתתף ב-".

רולנד אמריך רוצה לעשות סרטי המשך ל"היום השלישי". שניים. הוא רוצה לקרוא להם "ID4-Ever". גאד. בראיון ל-MTV, כששאלו אותו מי יהיה הנשיא בסרט, הוא ענה, "?who will be president? Who will be president? See". וויל, אתם מבינים? וויל! האיש פשוט אשף בחידודי לשון.

בניגוד ל"גברים בשחור 3", ההמשכים של "היום השלישי" הם עדיין בגדר כוונה בלבד, אין שום בטחון שהם באמת יקרו. וטוב שכך. אני מעדיף לראות את "MIIIB" או אפילו את "MIVB" מאשר את "היום השלישי השני".


היה ברור שזה יקרה, עכשיו מגיעה רק ההודעה הרשמית: סרטי "מלחמת הכוכבים" יצאו לאקרנים – כן, שובבתלת מימד. הסרטים ייצאו בסדר כרונולוגי, כלומר, הראשון שבהם יהיה "פרק 1: אימת הפנטום", שגירסת התלת-מימד שלו תצא בפברואר 2012. אני כבר לא יכול לחכות לתוצאות הקופות כדי לראות איזה כשלון מחפיר ומשפיל זה יהיה. אם ג'ורג' לוקאס חושב שמישהו רוצה לראות שוב את "אימת הפנטום", או שבשנת 2012 מישהו עדיין יתרגש מתלת-מימד, כנראה שהמח שלו באמת תקוע בגלקסיה רחוקה רחוקה לפני זמן רב מאוד. [מקור: THR ]


אמה סטון ("זומבילנד", "סופרבאד") תהיה כנראה מרי-ג'יין בריבוט של "ספיידרמן". לא רע.


טימור בקממבטוב ("מבוקש") יביים את "אברהם לינקולן, צייד הערפדים". אני לא חושב שצריך להגיד יותר מזה.  [מקור: סלאשפילם]