קצרצרים, 14.10

ליהוקים לספיידרמן, ספילברג פעמיים בשבוע, רשימת המתמודדים על האוסקר הזר ועוד דברים שקרו השבוע (אבל בקצרה)

איך פספסתי את ההזדמנות לפרסם כותרת שתכלול את המספר 10.10.10 . ואיך עבר עוד שבוע בכלל?


מיני-דו"חקו: סופ"ש חלש. "הרשת החברתית" ממשיך להחזיק במקום הראשון, אבל זו לא חוכמה גדולה מדי כש-15 מיליון דולר הספיקו לו לשם כך. בכל זאת מגיע כבוד על ירידה קטנה של 30% בלבד.

אל המקום השני נכנס "Life As We Know It", קומדיה רומנטית-משפחתית עם קתרין היגל. בעברית משמעות שם הסרט הוא "החיים כפי שאנחנו מכירים אותם", אבל אתם לא מסוגלים לזכור שם שכולל יותר מארבע מילים כי אתם טפשים – כך מאמינים המפיצים בארץ – ולכן קיצרו את שם הסרט לגיבוב המילים חסר המשמעות "חיים כמו שמכירים".

במקום השלישי, דרמת מרוצי הסוסים "Secreteriat", מה שהיה יכול להיחשב לשם ביזארי לסרט ולסוס אלמלא סרט מרוצי הסוסים הקודם (והמצליח) נקרא "Seabiscuit". במקום החמישי, "My Soul to Take", הוא הסרט הראשון של במאי האימה ווס קרייבן מזה חמש שנים, ולפי הביקורות, היה עדיף לכולם אם הוא היה נשאר בפנסיה. זה מסוג הסרטים שמוציא מהמבקרים את המירע. ציטוט נבחר:

"Might not be Wes Craven's best film, but it's certainly his worst" – Kam Williams, TheLoop21

הסרט הכניס 6.8 מיליון דולר, והיה מכניס עוד פחות אלמלא הופץ בתלת-מימד – למרות שלכל הדעות זה תלת-מימד מהסוג הגרוע ביותר, כזה שבקושי אפשר להרגיש בו, והוא בעצם על גבול הונאת הקהל. אז, כן, לא סרט טוב במיוחד. המחשבה שקרייבן עובד בימים אלה על "צעקה 4" הפכה פתאום למפחידה באמת.

[ לטבלת ההכנסות השבועית ב-Boxofficemojo ]


אמה סטון קיבלה תפקיד ב"ספיידרמן" החדש, על כך דווח כבר בשבוע שעבר, אבל במפתיע מתברר שהיא לא מלוהקת לתפקיד מרי-ג'יין – שנראה טבעי עליה – אלא לתפקיד גוון סטייסי, שהיתה החברה הראשונה של ספיידי בקומיקס ומישהי לא מאוד חשובה בסרט האחרון. האם לעולם לא ילהקו שם ג'ינג'ית לתפקיד הג'ינג'ית?

בנוסף, רייס איפנס, הידוע בעיקר בזכות התפקיד שלו ב"נוטינג היל", קיבל את תפקיד הנבל התורן: "הלטאה". זה נבל שלא השתתף בפועל בטרילוגית ספיידרמן של סם ריימי (ועדיף שכך. אם כבר עושים רימייק מיותר, לטחון שוב את הגובלין הירוק ואת דוקטור אוקטופוס יהיה מוגזם). אבל הוא כמעט השתתף שם: השחקן דילן בייקר גילם ב"ספיידרמן" 2 ו-3 את  התפקיד הקטן של ד"ר קורט קונורס, האיש שעל פי הקומיקס עתיד להפוך ללטאה בסופו של דבר. אילו הסדרה היתה ממשיכה, אולי הוא היה מקבל את ההזדמנות להיות הרע הראשי באחד הסרטים הבאים. במקום זה השחקן צריך לצפות עכשיו במישהו אחר גונב לו את התפקיד מתחת לאף. מסכן. [מקור: CNN , Slashfilm ]


רוברט רודריגז מבטיח ש"עיר החטאים 2" הוא הסרט הבא שלו. נחמד, אבל הוא אומר את זה מאז "עיר החטאים 1". [ מקור: Slashfilm ]


פעם אמרו שיהיה סרט רביעי בסדרת ג'ייסון בורן. אחר כך אמרו שלא יהיה, כי מאט דיימון לא רוצה לעשות את זה. אז עכשיו נמצאה פשרה: יהיה סרט רביעי בסדרת ג'ייסון בורן, רק שג'ייסון בורן לא ישתתף בו. מה? טוני גילרוי ("משחק כפול", "מייקל קלייטון") יביים את הסרט, ש"ירחיב את העולם" של ג'ייסון בורן. הוא מבהיר לג'פרי וולס: "זה לא ריבוט או ליהוק מחדש או פריקוול. אף אחד לא מחליף את מאט דיימון. יהיה גיבור חדש לגמרי, זה פרוייקט עצמאי". אוקיי, אבל אם זה סרט בלי דמותו של ג'ייסון בורן, בלי מאט דיימון ובלי הבימוי של פול גרינגראס, באיזה אופן הוא שייך לסדרה? נשמע כאילו באותה המידה אפשר היה לטעון שזה סרט חדש בסדרת אינדיאנה ג'ונס.


סטיבן ספילברג נוטה להוציא סרטים בזוגות. איכשהו זה יוצא ככה: "רשימת שינדלר" ו"פארק היורה" יצאו באותה שנה, וגם "דו"ח מיוחד" ו"תפוס אותי אם תוכל", ו"מינכן" עם "מלחמת העולמות". אבל עכשיו נראה שהוא עומד לשבור את השיא של עצמו בתחום הזה. ספילברג מצלם עכשיו סרט בשם "War Horse", שהיה אמור לצאת באוגוסט 2011, אבל עבר עכשיו דירה ל-28 בדצמבר, התקופה הבוערת של כריסטמס. ב-23 בדצמבר יוצא סרט לכידת-התנועה של ספילברג (ופיטר ג'קסון), "טינטין".  ספילברג כבר לא מסתפק בשני סרטים בשנה: עכשיו הוא הולך על שני סרטים בשבוע.


נטלי פורטמן הרבה פחות מגניבה השבוע מכפי שהיתה בשבוע שעבר. היא ויתרה על "Gravity", אחד הסרטים הכי מגניבים שאולי לא יצולמו לעולם (פירוט – בקרוב. אני מקווה), ומסתמן שהיא גם נטשה את "גאווה ודעה קדומה וזומבים", שהיה יכול להיות כה נפלא.


רשימת המתמודדים על פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר נסגרה: 65 מדינות שלחו נציגים רשמיים. הרשימה המלאה כאן.

רוב הסרטים ברשימה לא מוכרים אפילו לשועלי פסטיבלים. אין פה כמעט אף סרט שעורר באזז בינלאומי משמעותי, והבודדים שכן הגיעו להישגים – כמו הסרט התאילנדי, "דוד בונמי שיכול להיזכר בחייו הקודמים", שזכה בפסטיבל קאן – הם לא אוסקריים בעליל. (אולי חוץ מ"ביוטיפול" של אלחנדרו גונזלס אינאריטו, שמייצג את מקסיקו, ואומרים שהוא עשוי גם לתת מועמדות על משחק לחווייר ברדם). תאורטית, חוסר במתחרים בולטים הוא טוב ל"שליחותו של הממונה על משאבי אנוש", אבל במצב כזה באמת מאוד קשה לנבא איזה סרטים יגיעו לרשימה המצומצמת, ומשם למועמדות.


חברת א.ד.מטלון מפסיקה להתקיים ונבלעת בתוך פורום פילם. לא שזה משנה לכם הרבה – שתי החברות עבדו כבר הרבה זמן בשיתוף כל כך הדוק, שמעשית הן התאחדו כבר מזמן. פורום פילם הופכת רשמית למפיצה הכי גדולה בארץ, שמביאה בלעדית את הסרטים של אולפני דיסני, פוקס, סוני, ניו ליין, מירמאקס ו-MGM (אם עדיין נשאר מהם משהו). [ מקור: גלובס ]


עין הדג חוגג יום הולדת. האתר הושק רשמית ב-13.10.2000 ונסגר רשמית ב-13.10.2009. נורא רציתי שהפתיחה מחדש תהיה גם היא ב-13.10. לא הצליח. באסה.