קצרצרים: מהדורת כריסטמס

ברבי וקן חוזרים, תחליף לביקורת על "פגוש את הפוקרס הקטנים", ושתי השניות המדהימות ביותר על ירושלים העתידנית

יו הו הו אנד סטאף!


קווין סמית מימש את איומו לעשות סרט אימה: "Red State", שיוצג לראשונה בפסטיבל סאנדנס המתקרב, ויופץ בארה"ב כנראה במרץ. יש טיזר טריילר קצר:

מהמעט שנראה כאן, זה עשוי להיות מעניין, אבל אני נשאר במחנה המאוד סקפטי. לטעמי, קווין סמית הוא סטנדאפיסט מוכשר ובמאי גרוע מאוד, וכל ניסיון שלו עד היום לעשות סרט שלא בסגנון המאוד מסוים של "סרט של קווין סמית" היה סוג של סרט אימה בפני עצמו.


MGM כבר לא פושטת רגל! אלה חדשות מהצד הפוליטי-פיננסי הדי משעמם של התעשייה ההוליוודית, אבל בעלות הרבה משמעות. הברוך של MGM תקע בשנים האחרונות כמה סרטים, בינהם "ההוביט" ו"ג'יימס בונד" הבא. עכשיו כשהחברה נחלצה מהצרות, לפחות זמנית, הם יכולים להתחיל לנוע קדימה סוף סוף.


חדשות סרטים קצרצרים: ברבי וקן מ"צעצוע של סיפור 3" מככבים בסרטון פיקסארי קצר משלהם, שבו הם מנסים לנסוע לחופשה בהוואי, וצפוי להיות הראשון בסדרה של סרטונים קצרים בכיכובם של הצעצועים. אחד מהם צפוי להיות הסרטון שיוקרן בצמוד ל"מכוניות 2". עד היום, הסרטונים של פיקסאר שהוקרנו בקולנוע היו תמיד מקוריים, ולא מבוססים על דמויות מסרטים קודמים.
בינתיים, סקראט, הכוכב של "עידן הקרח", יככב בסרטון קצר שיוצמד ל"מסעות גוליבר" שיוצא בשבוע הבא.


אתמול יצא לאקרנים בארץ "פגוש את הפוקרס הקטנים". לא תקראו עליו כאן ביקורת, לפחות לא שלי. את "פגוש את ההורים" המקורי תיעבתי, סבלתי, ונתתי לו את פרס הדג המלוח לסרט הגרוע של השנה. אבל הייתי במיעוט: הסרט מאוד הצליח וגם רוב המבקרים מאוד אהדו אותו, מסיבה שלא כל כך הצלחתי להבין עד היום. סרט ההמשך, "פגוש את הפוקרס", היה קצת פחות גרוע, ועדיין מיותר להפליא. עכשיו, הסרט השלישי קיבל ציון עגבניות של 11%, וזה הטריילר שלו, שאותו יצא לי לראות לצערי הרב בקולנוע. אני חוזר, בשביל להבהיר: זה הטריילר. אלה אמורים להיות הקטעים הטובים מהסרט. אלה שאמורים לעשות לכם חשק לראות אותו. אז עם כל הכבוד למחויבות למקצוע ולאתר, יש דברים שאני לא מתכוון לעשות לעצמי, בינהם קעקוע בגלגל העין וצפיה ב"פגוש את הפוקרס הקטנים". אם אתם נורא רוצים לדעת מה דעתי עליו, צפו שוב בשניה ה-39 של הטריילר.


קיבלתי מאורי אביב את הדבר הזה, ברכת חג המולד למכרים וידידים שנשלחה מחברת ההפקות של "The Human Centipede". זה מצחיק אם אתם מכירים את הסרט המדובר, ואם אתם לא מכירים – תגידו תודה שזה המצב ופשוט תמשיכו הלאה.


התעשייה ההוליוודית בחופש, כך שלא התפרסמו השבוע הרבה ידיעות מי-עושה-את-מה, אבל מתברר שעושים סרט מ"אין לי מושג איך היא עושה את זה". זה כנראה לא חדש, אבל יצא שרק עכשיו נודע לי על זה. החלק הרע: בתפקיד הראשי מלוהקת שרה ג'סיקה פארקר, הידועה גם בכינוי "האישה הכי לא מתאימה ביקום הידוע לככב ב'אין לי מושג איך היא עושה את זה'". אולי אני שופט אותה לחומרה, רק משום שהיא התפרסמה בגילום פרחה עצלנית ומפונקת ששונאת מחויבות וילדים ולא עבדה יום אחד בחיים שלה, כלומר ההיפך המוחלט מכל בחינה מגיבורת הספר.


"ירושלים 2111" היא תחרות סרטוני אנימציה קצרים שמתארים את ירושלים בעוד מאה שנה. בתור תחרות-מטעם שמופעלת ביוזמת עירית ירושלים ועוד כל מיני גופים ממלכתיים כאלה, אני מניח שהם ציפו לקבל סרטונים אופטימיים ותמימים עם הרבה שלום בין העמים ומכוניות מעופפות, ולא את שורת הסרטונים האפוקליפטיים והמדכאים שקיבלו. הזוכים יוכרזו ב-31.12. את הסרטונים המועמדים אפשר לראות כאן, אבל האמת היא שיש שם מעט מאוד כאלה ששווים צפיה. אבל זה שהכי הותיר אותי ללא מילים היה הסרטון הזה. העלילה! הכותרות! הסוף המפתיע! Beleve mw its look like this!