קצרצרים, 14.1.2011

תמונות ראשונות של ספיידרמן החדש, קפטן אמריקה החדש והנערה עם קעקוע הדרקון החדשה. ועוד

הרבה חדשות השבוע הגיעו בתמונות, ואפילו לא מהסוג שזז. בתיאום משונה התפרסמו תמונות רשמיות ראשונות מכמה סרטים עתידיים, חלקם די רחוקים. זה מתחיל בתמונה ראשונה של אנדרו גארפילד כספיידרמן החדש, בריבוט שמצולם בימים אלה. התלבושת אמנם קצת שונה מבסרטים הקודמים, אבל זה ספיידרמן. גיקים זריזים כבר הספיקו לשים לב שלספיידרמן יש בתמונה משהו מתכתי על פרקי הידיים, והגיעו למסקנה המתבקשת – שכמו בקומיקס המקורי, ולא כמו בסרטים של סם ריימי, ספיידרמן החדש לא יורה קורים מתוך גופו אלא מתוך מתקן מכני שבנה בעצמו. בעולם של מעריצי ספיידרמן זה נורא חשוב.


ועוד בגיזרת תמונות ראשונות מתוך סרטים בהשתתפות שחקנים שאף אחד לא ממש שם עליהם עד שהשתתפו ב"הרשת החברתית" ועכשיו הם פתאום כוכבים: המגזין W פרסם סדרת תמונות של רוני מארה בתפקיד ליסבת סנדלר בגירסה של דייויד פינצ'ר ל"נערה עם קעקוע דרקון". והיא הרבה יותר קיצונית מאשר בגירסה השוודית. לפי המגזין, מארה (זאת מסצינת הפתיחה של "הרשת החברתית") קצצה את השיער ועשתה פירסינג בשפה, בגבה, באף ובפטמה, הכל באותו יום. אני לא חושב שיש שחקן כלשהו בעולם שיכול לומר שהוא סבל בשביל תפקיד כלשהו יותר ממנה.


ועוד חשיפה-ראשונה אחת – תמונה ראשונה של כריס אוונס בתפקיד קפטן אמריקה. הוא נראה, אמ, קצת מגוחך. יותר מתמונה של שחקן בשר ודם זאת נראית כמו תמונה של בובת פלסטיק של "כח המחץ". עיצוב התלבושת הוא ארכאי, אבל הוא אמור להיות כזה, מכיוון שהסרט מתרחש בשנות הארבעים. השאלה היא האם אפשר יהיה לשכנע את הקהל להתייחס ברצינות לגיבור שלבוש ככה.


עכשיו כש-MGM יצאו מהצרות הכלכליות שלהם, הם מתפנים לעשות את מה שהם תמיד עושים: סרטי ג'יימס בונד. "בונד 23" – שם זמני כמובן, עד שיצליחו למצוא משהו ברמת הגיחוך של "קוואנטום של נחמה" – ייצא ב-9 בנובמבר 2012. הצוות הבסיסי נשאר זהה מהתקופה שלפני קריסת האולפן: סם מנדז מביים, דניאל קרייג מככב.


יש גירסה אמריקאית מצולמת של "Death Note" בהתהוות, והבמאי המיועד הוא שיין בלאק – שכתב וביים את "קיס קיס בנג בנג", ודי לא עשה כלום מאז, לפחות ככל הידוע לימד"ב. "Death Note" היא תופעה יפנית שעוסקת בצעיר שמוצא מחברת שכל מי ששמו נכתב בה – מת, וביריבו, הבלש המבריק הידוע בכינוי "L". זה התחיל בתור סדרת מנגה (קומיקס), ועובדה לסדרת סרטים מצולמים, סדרת אנימציה, סרט אנימציה באורך מלא, משחקי וידאו, וסביר להניח שזה רק עניין של זמן עד שתגיע גם האופרה. גירסה אמריקאית תשתלב היטב בגלרית העיבודים הזאת, אבל זה עשוי לקחת עוד הרבה זמן; בלאק אומר שהוא עדיין לא יודע מה יהיה הסרט הבא שלו, ומכיוון שעברו חמש שנים מאז הסרט הקודם, הוא לא עושה רושם של אחד שעובד מהר.

[ Deadline ]


צילומי "עליית האביר האפל", הסרט עם הכי הרבה באז מאז, אה, "האביר האפל", יתחילו בקרוב, וזה אומר שמגיע גל חדש של שמועות על הליהוק. לפי דיווחי רס"ן שמועתי יש בסרט שני תפקידים נשיים מרכזיים, ובין השחקניות שנבחנו עבורם נמצאות אווה גרין, נעמי וואטס, קירה נייטלי, אן האתוויי, ג'סיקה ביל, קייט מארה, שרלוט ריילי (מי?) וג'מה ארטרטון (פור פאקס סייק). מה זה אומר, אם בכלל? כנראה לא הרבה. טווח רחב כל כך של שחקניות יכול להתאים לכל תפקיד. אבל בשביל הפרוטוקול, וכספקולציה בלבד: תחשבו רגע על אווה גרין בתפקיד אשת החתול. הממממ. אני נהניתי. איך אתם?

[ Collider, הוליווד ריפורטר ]


דרימוורקס אנימציה מצרפים לרשימת הסרטים העתידיים שלהם (שכוללת כרגע בערך חמישה המשכונים ל"קונג פו פנדה" ו-18 של "הדרקון הראשון שלי") סרט בשם "קופי בוליווד", שיעסוק מן הסתם בקופים בבוליווד. כדי להוכיח שהם רציניים, הם שכרו את המלחין הבוליוודי האגדי א.ר. רחמאן, המוכר במערב בעיקר בזכות "ג'אי הו!" מתוך "נער החידות ממומבאי".

בדרימוורקס אומרים שהסרט ישאב השראה מהראמאיאנה; אם אתם רוצים לראות סרט אנימציה טוב שמבוסס על הראמאיאנה, אתם עדיין יכולים לצפות – עכשיו, אונליין, חינם – ב"סיטה שרה בלוז" המצוין.

[ וראייטי ]