קצרצרים, 22.1.2011: כוכב נולד 4

דני בויל נעדר, קלינט איסטווד בכוכב נולד, סשה ברון כהן הולך ראש בראש עם צ'פלין, ועוד כמה דברים

כרגיל, רוב הסרטים שנמצאים במרוץ הפרסים של סוף השנה, וצפויים לקבל מועמדויות לאוסקר, מגיעים לארץ במהלך ינואר-פברואר, מה שגורם לריכוז חריג של סרטים מצוינים בתוך שבועות בודדים. סרט אחד שלא נמצא ברשימה הוא "127 שעות" של דני בויל, שלא קיבל עדיין תאריך יציאה בארץ. לפי וואלה, הוא גם לא יקבל: הסרט נגנז ולא ייצא להפצה מסחרית בארץ, אלא רק לכמה הקרנות בסינמטקים.

למה, לכל הרוחות? זאת אחת החלטות ההפצה הכי ביזאריות ששמעתי כבר שנים. קורה שמפיצים חושדים שלסרט כלשהו אין פוטנציאל מסחרי בארץ, וזה עצוב, אבל אלה החיים. אבל "127 שעות" הוא סרט של דני בויל, במאי שהסרט הקודם שלו היה להיט עצום בארץ, והוא עטור שבחים ומקבל המון פרסים, כולל – ייתכן – צרור מועמדויות לאוסקר. הבאזז האוסקרי בלבד מספיק כדי להביא לאולמות מספר לא רע של צופים, הייתי חושב. אז למה?! מה ההגיון?

נו טוב, זה בדיוק אחד המקרים שבהם אפשר לומר בקול רם "פאק יו" למפיצים. לא רוצים שנקנה כרטיסים לסרט שלכם? לא צריך. יש עוד דרכים לראות סרטים.


קלינט איסטווד יביים רימייק ל"כוכב נולד" – המחזמר, לא הריאליטי – בכיכובה של ביונסה. עד היום נעשו שלוש גירסאות רשמיות של "כוכב נולד" – ב-1937 עם ג'נט גיינור, ב-1954 עם ג'ודי גארלנד וב-1976 עם ברברה סטרייסנד – ואינסוף גירסאות לא רשמיות, כי הרי כל סרט "צעירה תמימה החולמת להיות כוכבת מפלסת את דרכה מעלה בעיר הגדולה", מ"נערות שעשועים" ועד "חופשיות על הבר", יכול להיחשב לרימייק של "כוכב נולד".

[ Deadline ]


כשיצא "בוראט", אחד מנושאי הדיון הנפוצים לגביו היה האם ניתן להשוות את סשה ברון כהן, בלי ספק אחד הגאונים הקומיים של ימינו, לצ'רלי צ'פלין. אנשים צנועים יותר היו מתחמקים מהשאלה, אבל כהן הולך להתמודד איתה ישירות – הסרט הבא שלו הוא "הדיקטטור", שנשמע דומה להפליא ל"הדיקטטור הגדול" של צ'פלין, אם כי הדמות שאותה הוא מחכה תהיה פחות היטלר ויותר סדאם חוסיין. כמו צ'פלין, גם כהן יגלם שתי דמויות בסרט – הדיקטטור הגדול, ורועה עיזים קטן. גם את הסרט הזה יביים לארי צ'ארלס, שביים את "בוראט" ו"ברונו", אבל שלא כמוהם זה נשמע כמו סרט מתוסרט לגמרי, ולא חצי-סרט-מתיחות. הוא מיועד להפצה ב-11 במאי 2012. [ Deadline ]

בנוסף, הברון הוא אמור להשתתף השנה בסרט שבו הוא יגלם את פרדי מרקורי – האוחצ'יות של ברונו והשפם של בוראט בדמות אחת!


המכללה הישראלית לאנימציה (שחלק מאנשי האתר בוודאי זוכרים כמיקומו של הביי.קון) מארחת "פיקסאר מאסטר קלאס" – סמינר עם שניים מאנשי פיקסאר, האנימטור אנדרו גורדון ואמן הסיפור מאתיו לוהן. זה קורה ב-20 עד 22 באפריל, וכולל גם יום הרצאות של בכירי תעשיית האנימציה בארץ, בינהם אלכס אוראל, גם הוא איש פיקסאר לשעבר). פרטים בכל לשכות הגיוס באתר המכללה הישראלית לאנימציה.


ישראל יצאה מהמירוץ על האוסקר לסרט הזר, אבל יש עוד נציגויות ישראליות בפרסי סוף השנה. כמו הבמאים, השחקנים, המפיקים וכל שאר המקצועות ההוליוודיים, גם לעורכי הסאונד יש איגוד מקצועי, וגם להם יש טקס פרסים. רשימת המועמדים כוללת את קטגורית עריכת הסאונד הטובה ביותר בסרט בשפה זרה, שבה מועמד השנה בין השאר "לבנון" הישראלי. המתחרים שלו הם "ביותיפול", "מיקמקס", "אמא", "The North Face", ושניים מסרטי "נערה עם קעקוע דרקון" השוודיים.


אחד מאותם טרנדים בלתי מוסברים: יש כמה סרטים בפיתוח עכשיו שמבוססים על "הקוסם מארץ עוץ" – פריקוולים וסיקוולים והפוך על הפוך וכאלה. אחד מהם הוא "עוץ האדיר והנורא" ("Oz the Great and Powerful") פריקוול ל"קוסם" שעוסק בקורותיו של האיש שעתיד להפוך לקוסם מארץ עוץ, שסם ריימי היה אמור לביים בשביל דיסני. רוברט דאוני ג'וניור היה אמור להיות הקוסם, אבל הוא פרש – הוא עושה את זה הרבה לאחרונה – ועכשיו אומרים שעשוי להחליף אותו, אנחה עמוקה מעומק הלב, ג'וני דפ. מתישהו בשנתיים האחרונות – כנראה באזור "אליס" – ג'וני דפ הפך משחקן שמחכים בנשימה עצורה לקצת ניקולס קייג', נודניק שנדחף לכל סרט ולא אומר לא לשום דבר. או אולי זה רק אני.

[ THR ]


אם ראיתם את התמונה השנויה במחלוקת של צוות "X-Men: First Class", אבל לא קראתם את התגובות – אז מתברר שהבמאי מתיו ווהן שנא את התמונה הזאת, טוען שהיא לא היתה אמורה להגיע לרשת ושהתלבושות האלה בקושי יהיו בסרט, וכבדרך אגב, חושף כמה פרטים שלא היו ברורים עד עכשיו בקשר אליו. כן, זה ריבוט. פרטים בסלאשפילם.