קצרצרים: The Fuckless Version

"נאום המלך" מצונזר, לויס ליין מלוהקת, "סאקר פאנץ'" קורס, "חולית" איננו, הפיקסאר הבא, ועוד דברים, אבל בקצרה

נכון בחודשים האחרונים "עין הדג" נראה קצת כמו אתר לענייני גיבורי על, וזה קצת מוזר משום שאני אפילו לא מחבב במיוחד את הז'אנר. כל שני וחמישי יש טריילר לאיזה סרט גיבורי על חדש, או חדשות על איזה ליהוק, במאי הולך, במאי בא. יש לזה שתי סיבות: אחת היא ששנת 2012 המתקרבת באמת תהיה השנה הגדולה ביותר בתולדות ז'אנר גיבורי העל, ויש הרבה סרטים גדולים כאלה בדרך. השניה היא פשוט, שסרטי הגיבורים עוסקים בדמויות שכולנו כבר מכירים היטב, ולכן על כל ליהוק יש לכל אחד דעה. אין הרבה מה להגיד על הליהוק של שחקן א' או שחקן ב' לתפקיד ג'ק ווטקינסון, אם אין לנו מושג איך ג'ק ווטקינסון אמור להיראות.

אז הנה עוד ליהוק אחד לחוות עליו דעה: לויס ליין, ב"סופרמן" של זאק סניידר, תהיה איימי אדאמס. [ LA Times ]. אדאמס היא שחקנית מצוינת, שהספיקה להיות מועמדת לאוסקר שלוש פעמים בשש השנים האחרונות. מה שמפתיע בליהוק הזה הוא הגיל שלה: אדאמס היא בת 36, ובסטנדרטים הוליוודיים זה אומר רגל אחת בקבר. היא בשמונה שנים(!) יותר מבוגרת מהנרי קאוויל, שיגלם את סופרמן. זה לא כל כך מסתדר עם השמועות על "סופרמן צעיר שמתלבט האם להפוך לגיבור-על", אבל דווקא נחמד לראות קצת קונטרה למוסכמה של שחקנים גברים שמזווגים בסרטים עם שחקניות צעירות מהם בעשור-שניים-שלושה.


ואם מדברים על זאק סניידר, השבוע לא היה חיובי במיוחד עבורו. "סאקר פאנץ'" שלו, הסרט עם הטריילרים בעלי ריכוז המגניבות הגבוה ביותר בהיסטוריה, צלע לאקרנים השבוע. רוב הביקורות היו איומות: ציון העגבניות שלו הוא 21%, ובמטאקריטיק הוא קיבל 35. מה שמפתיע הוא שגם קופתית הוא כשל. הסרט הגיע למקום השני השבוע, עם 19 מיליון דולר בלבד, כשהוא מובס, כמה משפיל, על ידי "יומנו של חנון 2" (24.4 מיליון). וואו. לא מפתיע אותי שזאק סניידר עשה סרט שנחשב לגרוע, אבל הייתי מצפה שהטריילרים בלבד יביאו לקולנוע הרבה מאוד אנשים. יש שם דרקונים ורובוטים ורובים וחרבות סמוראים ובחורות יפות, מה עוד אפשר לרצות? כנראה שאיפשהו בין השורות של הטריילר השתחלה ההכרה ששילוב של כל כך הרבה אלמנטים חייב להיות טפשי, וזה הרתיע את הקהל.

באופן כללי, המצב בקופות ממשיך להיות פקקט. רבע מ-2011 כבר מאחורינו, ועד עכשיו זאת אחת השנים הגרועות ביותר, אם לא בהיסטוריה של הבוקס-אופיס, אז לפחות בעידן המודרני. ההכנסות משבוע לשבוע ממשיכות להיות עלובות ביחס לשנים קודמות. רק שני סרטים שיצאו השנה חצו את קו 100 מיליון הדולר, וגם זה – רק השבוע, ורק בקושי: "רנגו" ו"לזרום עם זה". גם באפריל קשה להצביע על סרטים שיכולים להציל את המצב. אולי "ריו" או "צעקה 4".


תודה לחושב בקול רם ששלח לי את זה: בכתבה שסוקרת את סרטי ההמשך הצפויים במהלך הקיץ ב"פנאי פלוס", מוזכר אחד מהמוטנטים הראשיים ב"אקס-מן: ההתחלה": פרופסור חאווייר. זאת כנראה הסיבה שקוראים להם הח'-מן. (חוץ מזה, לבמאי קוראים מתיו ווהן ולא מייקל).

אחד הסרטים שיצאו בשבוע הקרוב הוא "נאום המלך", סרט שכבר יצא, הצליח מאוד וזכה באוסקר. אלא מה, הסרט מדורג R. אין בו שום אלימות וגם לא מין, אבל יש בו, אויה, מילים לא יפות. האחים ויינשטיין, מפיצי הסרט, חוששים שהדירוג הזה הרחיק אנשים מהסרט (כי הרי אין מה שמושך לבני-עשרה יותר מאשר מלך בריטי מת שלומד להתגבר על גמגום), וזאת על אף כל העדויות בשטח – הסרט הכניס 134 מיליון דולר, סכום עצום בשביל דרמה, עם ה-R שלו. לכן הם החליטו להפיץ גירסה חדשה, מצונזרת, של הסרט, שתהיה מדורגת PG-13. היו שמועות על כך שהגירסה החדשה תכלול צפצופים – "ביפ" – כדי לכסות על המילים הלא יפות, אבל על פי ניקי פינק, ההבדל היחיד הוא שבגירסה המצונזרת כל אזכור של המילה "פאק" – שנאמרת 42 פעמים בסרט – יוחלף ב"שיט". ונשאלת השאלה, Who the fucking shit cares? אני יודע שהאמריקאים קצת מסובבים בנושא הזה, אבל באמת יש אנשים כאלה, שרוצים לראות את הסרט, אבל לא הלכו עד עכשיו בגלל שנאמרת בו המילה "פאק" – ועכשיו, כשזה רק "שיט" לא תהיה להם בעיה עם זה? WTS? הגירסה המצונזרת תעלה לאקרנים, באופן הולם ביותר, באחד באפריל.


ב-Entertainment Weekly יש כמה פרטים חדשים על "Brave", הסרט הבא של פיקסאר אחרי "מכוניות 2". ריס וויתרספון, שהיתה אמורה לדובב את הדמות הראשית, הוחלפה בשחקנית הסקוטית קלי מקדונלד. עדיין, עם אמה תומפסון, בילי קונולי, ג'ולי וולטרס ורובי קולטריין, רשימת השחקנים של הסרט מלאה בשחקנים מפורסמים במידה לא שגרתית עבור פיקסאר. אה, ואשכרה יש בסרט דמות בשם לורד מקגאפין.

התמונה הבאה, וזאת שבראש הדף, הן איורי קונספט של הסרט.

צוות השחקנים של סדרת "אמריקן פאי" – לפני שהיא הידרדרה לסדרת המשכוני DVD עם מעט מאוד קשר לסרטים המקוריים – יתאחד שוב לסרט רביעי, "American Reunion". [ סלאשפילם ]


זוכרים איך היתה בתכנון גירסה קולנועית חדשה ל"חולית"? אז תשכחו מזה.


וגם הגירסה הקולנועית של "מלחמת העולם Z" נראית די מתה (וממילא לא הבנתי איך אפשר להסריט את הספר הזה בלי לרוקן אותו מהייחודיות שלו).


עדכוני ליהוק לשתי השלגיות: שלגיה א' (זה עם שרליז תרון) איבד את ויגו מורטנסן; שלגיה ב' (זה עם ג'וליה רוברטס) קיבל את סירשה רונן – מן הסתם בתפקיד שלגיה – וארמי האמר ("הרשת החברתית") בתפקיד הנסיך. [ סלאשפילם ]


ולסיום, טריילר לגירסת פול אנדרסון ל"שלושת המוסקיטרים". הרבה אש, תמרות עשן ומילה יובוביץ', כצפוי.