קצרצרים, 2.8.2012: כמה חם היה

תור הולך לדוקטור, המשך ל"פרומתאוס", פטריק סטיוארט במקום ג'ון קליז, ועוד עניינים ש... משהו. חם

קודם כל, עדכון בן כמה ימים, אבל צריך להזכיר אותו: זוכרים את זה שג'ון קליז ישתתף בסרט ישראלי? (ישששששש!). אז זהו, שהוא לא (אווווווו.) אבל מחליף אותו פטריק סטיוארט, הוא קפטן פיקארד ופרופ' X (ישששששש!).

סטיוארט אמור, לפי ההודעה מיח"צני הסרט, להגיע לארץ ב-9 באוגוסט כדי להשתתף בסרט "לצוד פילים" של רשף לוי בתפקיד שפינה ג'ון קליז. לא רוצה להיות יותר מדי סקפטי, אבל אני אשמח הרבה יותר כשאנשים ממש יראו אותו בארץ. הסיפור הזה על סטאלון-ברוס וויליס-ואן-דאם שיגיעו לארץ, אוי רגע בעצם הם לא, הוא טרי מאוד, הגיע מאותו מקור פחות או יותר (יונייטד קינג ושות') והסריח עד השמים מספין חסר כל קשר למציאות. אבל הפעם זה שונה. אולי.


בהוליווד ריפורטר עשו סיכום של הקיץ בתחום שבאמת חשוב (להם): איזה סרטים הצליחו מספיק כדי לקבל עוד המשך, ואיזה לא. ובכן, אין סכנה להמשך ל"באטלשיפ". אבל "שלגיה והצייד" יקבל טיפול סיקוול, שיהיה כמובן כישלון, כי האולפנים עדיין לא מצליחים להבדיל בין סרט שעושה כסף לבין סרט שלאנשים באמת אכפת ממנו.

הידיעה המעניינת באמת כאן היא שפוקס מתכוונת ליצור המשך ל"פרומתיאוס". זה כנראה לא יקרה בקרוב: אין תסריט, ואין מחויבות מצד רידלי סקוט (מייקל פאסבנדר ונומי רפאס חתומים על סרטי המשך, אם יהיו כאלה). דבר אחד ברור, דיימון לינדלוף עסוק מדי ולא יכתוב את התסריט לסרט ההמשך. אויה. תנחומי לתסריטאי שיקבל לידיו את הסמטוכה הזאת וינסה ליצור המשך שייראה כאילו הוא תוכנן מראש.


ואם כבר אנחנו בענייני סיקוולים לפריקוולים: ההמשך של "אקס-מן: ההתחלה" לא ייקרא, כצפוי, "אקס-מן: ההמשך" או "אקס-מן: קצת אחרי ההתחלה אבל לפני האמצע, בערך בקטע של סצינת האקשן הראשונה", אלא "X-Men: Days of Future Past" – עיבוד של קו עלילה מפורסם מהקומיקס שעוסק בעתיד, או שמא הווה, אלטרנטיבי. הסדרה ממילא היתה מסובכת עם כמה קווי זמן שלא בהכרח משתלבים זה בזה, אז תתכוננו להסתבך עוד יותר.


ועוד עדכון קומיקס: הנבל ב"תור: העולם האפל", סרט ההמשך של "תור", יהיה כריסטופר אקסלטון, הידוע כדוקטור התשיעי, שיגלם את שליט ממלכת האלפים האפלים סוורטלפרינגלס או משהו. עכשיו אנשים שמבינים בקומיקס יסבירו לנו מה זה אומר. [THR]


הרימייק/סיקוול/פריקוול המופרך התורן שכולם מתעצבנים עליו: האחים וורנר "חוקרים אפשרות" של פריקוול ל"הניצוץ". [LATimes] כרגיל, זה שהם חושבים על זה לא אומר שזה יקרה, ואנשים מתפלצים מוקדם מדי.


רוברט רודריגז עושה סרטים בשביל הכיף הפרטי שלו, ומביא אנשים שמגניב שיהיו שם. הוא לא מוטרד מעניינים כמו ליהוק או תסריט, הוא כבר ידאג למצוא להם משהו. אז בהמשך ל"מצ'טה", "Machete Kills", תשתתף בין השאר ליידי גאגא בתפקיד… כלשהו. ויש גם פוסטר להמחשה.


אמה סטון תככב בסרט הבא של קמרון קרואו! זה היה אמנם מרגש יותר כשקרואו היה זה שאחראי ל"ג'רי מגווייר" ו"כמעט מפורסמים", ולפני שהוא איבד עשור שלם בין "ונילה סקיי", "אליזבתטאון" ו"מקום לחלום עליו" (כלומר "קנינו גן חיות" – הסרט עבר בארץ כשהוא מעורר כל כך מעט תשומת לב שנראה לי שרוב האנשים אפילו לא מודעים לשם העברי שלו).