קצרצרים, 16.11.2012: לרגל המצב

טים ברטון ופינוקיו, הסוכן החשאי טרזן, המשך ל"תאומים", קוף עם קלצ'ניקוב ועוד דברים, אבל בקיצור

כמה דברים שצריך להזכיר, אבל בקיצור.


לרגל המצב, אנשי "2 בלילה" הפעילים רשתית, פתחו את הסרט לצפיה חינם לתושבי הדרום. זה היה לפני המון זמן (יומיים), והיום ה"דרום" כבר כולל את תל אביב וירושלים והרבה דברים באמצע, אז זה אומר שלכולם כבר מותר? בכל מקרה, זה כאן.


שמענו כבר שדייויד ייטס עומד לביים סרט על טרזן. מה שלא שמענו זה איזה מין סרט זה יהיה. מתברר שהמושג של ייטס לגבי טרזן די שונה מהמקובל. לפי התיאור בוראייטי, הסרט יעסוק בג'ון קלייטון השלישי, הידוע בכינויו טרזן (שכנראה יהיה אלכסנדר סקארסגארד), שנים אחרי שהוא עזב את הג'ונגל ועבר לחברה האנושית המודרנית יחסית. המלכה ויקטוריה מבקשת ממנו להציל את קונגו מידיו של גנרל ששולט במכרה יהלומים ענק, וקלייטון יוצא לדרך בלוויית חברו הנאמן ג'ורג' וושינגטון וויליאמס, שאותו אמור לגלם סמואל ל. ג'קסון (ובתכלס, כנראה שהוא באמת יגלם אותו. זה לא כאילו שג'קסון אומר לא לדברים).

במילים אחרות: קבלו את טרזן, הג'יימס בונד הויקטוריאני.


טים ברטון הולך, כנראה, לעשות סרט על פינוקיו. פיהוק. זה הדבר הכי צפוי שהוא היה יכול לעשות, חוץ מסרט המבוסס על אליס בארץ הפלאות, ואותו הוא כבר עשה. רוברט דאוני ג'וניור, שהוא, אם תשימו לב, לא ג'וני דפ, אמור לככב. כמו "מקגייוור", הפרויקט הזה לא חדש, הוא נמצא בשלבי תכנון כבר כמה שנים, אבל עכשיו משהו זז: ג'יין גולדמן הצטרפה לפרויקט כתסריטאית.

ג'יין גולדמן ידועה בעיקר בזכות העובדה שמתיו ווהן לא מצלם סרט בלעדיה, וחוץ מזה היא כתבה גם את "האישה בשחור". היא בעלת א. הרבה כשרון, ב. שיער צבוע באדום בוהק ו-ג. חזה מרשים, ונראה שלשלושת הגורמים האלה יש חלקים שווים פחות או יותר בהפיכתה לדמות הוליוודית פופולרית. כשאתרים, לא רק THR, מפרסמים ידיעה על כך שהיא אמורה לכתוב תסריט כלשהו, הם מצרפים תמונה שלה, כי זה טוב לרייטינג. אין הרבה תסריטאים שזה נכון לגביהם. ללמדכם שגם אם אתם עוסקים במקצוע שאותו עושים לבד, מאחורי מקלדת, מהצד הרחוק של המצלמה, סקס-אפיל זה דבר חשוב.

אגב, גיירמו דל טורו גם הוא אמור לביים גירסה ל"פינוקיו", באנימצית סטופ-מושן. (התמונה בראש הדף היא איור קונספט שלקוח מהסרט שלו). לא ברור האם הסרט הזה יצא לפועל גם אם ברטון יקדים אותו. נראה שמתפתחת פה עוד מלחמת שלגיות – רק שהפעם בשני הצדדים יש שמות גדולים הרבה יותר.


ועוד במחלקת "הם באמת עושים את זה, הא?": המשך ל"תאומים", הקומדיה מ-1988 עם ארנולד שוורצנגר ודני דה-ויטו. להמשך קוראים "שלישיה". ומצטרף אליהם אדי מרפי. [THR]

"סוף סוף, סרט ההמשך שחיכיתי לו בנשימה עצורה מזה 24 שנים!", אמר אף אחד.


סקוט דריקסון ביים את סרט האימה "Sinister", שיצא לפני כמה שבועות בארה"ב וקיבל תגובות חיוביות ברובן. ועכשיו הוא גם הבמאי של הסרט על פי סדרת המשחקים "דאוס אקס". [סלאשפילם].


הסרטון הזה, מתברר, מגיח לסיבוב ויראלי בפייסבוק בימים אלה, בין השאר תחת הכותרת "לזה קוראים שיא הטימטום חחחחח". אכן סרטון משעשע, רק צריך להזכיר שזה סרטון פרסום ויראלי שנוצר לקראת "כוכב הקופים: המרד" בשנה שעברה (שמו של הבמאי מופיע בשקופית בהתחלה), ושהשימפנז, סביר להניח, ממוחשב.


משהו מסקרן מאוד על הסרט שארון סורקין כותב על סטיב ג'ובס: הסרט מורכב משלוש סצינות בלבד, כל אחת מהן באורך כחצי שעה, כל אחת מהן מתארת בזמן אמיתי את ההתרחשויות מאחורי הקלעים לפני השקת אחד ממוצרי הדגל של ג'ובס: המקינטוש, NeXT, והאייפוד. בהנחה שהדיווח בטוויטר של The Daily Beast, והפרטים הנוספים שסיפקו סלאשפילם נכונים, זה אומר שאותו שחקן יגלם את ג'ובס על פני שלושה עשורים (המק הושק ב-1984, האייפוד – ב-2001), ובכל זאת הסרט לא יגיע עד לתקופה שבה ג'ובס הוכתר רשמית כמלך העולם – האייפון, האייפד וכו'.


מייקל ביי מוסר שב"רובוטריקים 4" יככב מארק וואלברג. מדהים כמה שזה לא אכפת לי, אני כותב על זה רק כדי לקשר לידיעה ב-Daily News, והתמונה המעניינת שהם בחרו לפרסם כאיור.