פיטר דינקלג' ועוד קצרצרים

פיטר דינקלג' באקס-מן, ג'ניפר לורנס בכל מקום, "עיר החטאים 2", המשחק של אנדר ועוד כמה דברים, אבל בקיצור

(היי, זה דורון. אני מתנצל על המחסור בעדכונים באתר בימים האחרונים. אחת הסיבות לכך היא בריאותית. לא צריך להיבהל, אין צורך לדאוג לשלומי ולשלום בני ביתי, אף אחד לא גוסס, אבל לא היתה לי ממש יכולת לעבוד. כדי להשלים קצת פערים, לקט קטן של דברים שקרו לאחרונה):


"אקס-מן: עתיד שעבר" הופך להיות סרט גיבורי-העל עם צוות השחקנים הכי מרשים שנוצר אי פעם, נדמה לי. יש לנו כבר פטריק סטיוארט, איאן מק'קלן, מייקל פאסבנדר, ג'יימק מקאבוי, ג'ניפר לורנס, אלן פייג', אנה פאקווין וגם יו ג'קמן (שהתפקיד שלו עשוי להסתכם בשתי שניות, אבל זה יהיה שווה את זה). ונוסף לכל זה, בשבוע שעבר בריאן סינגר הוסיף עוד שם ענק: פיטר דינקלג', הידוע בעיקר בתור טיריון לאניסטר ב"משחקי הכס".

דינקלג' אמור לגלם את הנבל הראשי בסרט, אבל שם הדמות שהוא מגלם לא הוסגר, מה שהוביל לכמה שמועות: האחת, שהוא משחק את Puck, אחת הדמויות היחידות בפנתיאון הקומיקסי של האקס-מן שמתאימה למידותיו הפיזיות; והשניה, שההופעה שלו תהיה בלכידת תנועה, מה שמאפשר לו לשחק כל דמות בכל גובה. אבל בריאן סינגר הכחיש את שתי השמועות. השאלה את מי דינקלג' בכל זאת מגלם נשארה בינתיים פתוחה.


אם מדברים על סרטים עם צוות גדול, אבל באמת גדול של כוכבים, "עיר החטאים" היה סרט כזה, ול"עיר החטאים 2" (לא, באמת, עכשיו ממש מצלמים אותו. הוא הולך לצאת השנה. באמת). מהסרט הקודם חוזרים מיקי רורק, ברוס וויליס, רוזריו דוסון, ג'יימי קינג, וג'סיקה אלבה, ואליהם מצטרפים ג'וש ברולין (בתמונה למעלה), ג'וזף גורדון-לויט, ריי ליוטה, ג'רמי פיבן ואווה גרין, בתפקיד אווה לורד – הפם-פאטל שאותה אנג'לינה ג'ולי היתה אמורה לגלם בפעם הראשונה שבה שמענו על "עיר החטאים 2".


ג'ניפר לורנס עשויה לצאת מהסופ"ש הזה כזוכת אוסקר, אבל זה כמעט לא ישנה: היא עכשיו כוכבת ענק עם פסלון או בלעדיו. לורנס כנראה מאוד מיודדת עם הבמאי של "אופטימיות היא שם המשחק", דייויד או. ראסל, כי היא ממשיכה איתו הלאה לא לסרט אחד, אלא לשניים.

הסרט הבא של ראסל יורכב מצוות אול-סטארס של כוכבי סרטיו הקודמים – כריסטיאן בייל ואיימי אדאמס מ"פייטר", ולורנס ובראדלי קופר מ"אופטימיות". וגם ג'רמי רנר ולואי סי. קיי. זה חתיכת צוות שחקנים מרשים. לסרט אין שם, אבל הוא היה ידוע בעבר כ"אמריקן בולשיט" – שם נהדר, למה לשנות?. זה מבוסס על סיפור אמיתי (שאת פרטיו אפשר לקרוא בויקיפדיה), על מבצע עוקץ שמערב את ה-FBI, פוליטיקאים אמריקאיים בכירים, ונוכלים שעובדים על נוכלים אחרים. התפקיד של לורנס במקרה הזה הוא קטן, ומוגדר כ"הופעת אורח".

בנוסף, ראסל הוחתם כבמאי של "The Ends of the Earth", דרמה המבוססת, שוב, על סיפור אמיתי – על טייקון נפט שהתחתן עם בתו המאומצת (שוב, ויקיפדיה). את התסריט כתב לא פחות מכריס טריו, התסריטאי של "ארגו". [THR]

זאת תכנית עבודה מאוד מרשימה. השמות המעורבים בשני הסרטים לבדם הופכים אותם למועמדים רציניים לאוסקר של מה שלא תהיה השנה שבה ייצאו.


"המשחק של אנדר" מענה את מעריצי הספר באיטיות. אנחנו יודעים שהסרט יצא בנובמבר, אנחנו יודעים שייתכן בהחלט שהוא יהיה גרוע, אבל אם רק אפשר היה לדעת את זה בוודאות, זאת היתה הקלה מסוימת. איזה טריילר, אפילו גרוע, היה לפחות נותן לנו לדעת לאן אנחנו הולכים. במקום זה, ההפקה רק מטפטפת תמונות באיטיות רבה, ומאפשרת עדיין לשמור על תקווה, אבל לא מגלות הרבה. הנה התמונה האחרונה.


הניו יורק טיימס פרסם מאמר אינטראקטיבי מגניב על המבנה של טריילר: איזה סצינות בטריילר לקוחות מתוך איזה חלקים של הסרט. הגרפים מנתחים טריילרים של ארבעה מהמועמדים לאוסקר. האמת שהייתי שמח לראות ניתוחים כאלה גם על סרטי קיץ.

לנתח טריילר


זהירות ספוילר: מתברר שאם יש לכם בלו-ריי, סבלנות אין קץ וכפתור Pause, אתם יכולים לראות את שמה האמיתי והמלא של M.