קצרצרים, מרץ 2013: אגדות וסיפורים

ההוביט, דניאל רדקליף, אמה ווטסון, ניל גיימן, כוכב הקופים, צבי הנינג'ה ועוד דברים, אבל בקיצור

סופו של "ההוביט" שוב מתרחק. התכנית המקורית, להזכירכם, היתה ש"ההוביט" יהיה שני סרטים: אחד מהם כבר ראינו, והשני היה אמור להגיע בדצמבר השנה, אבל אז התברר שבעצם מדובר בשלושה סרטים, שהשלישי מבינהם יגיע רק ביולי 2014. ובכן, פיטר ג'קסון לא הודיע עדיין על הוספת סרט נוסף (גם זה בטח עוד יגיע), אבל מועד הסיום של הסדרה שוב נדחה: "ההוביט: לשם ובחזרה" לא ייצא ביולי, אחרי הכל, אלא בסוף דצמבר, בדיוק כמו כל סרטי הארץ-התיכונה האחרים של פיטר ג'קסון. כוחה של מסורת.


כריס קופר יגלם את נורמן אוסבורן ב"ספיידרמן המופלא 2". האם הוא יתלבש כמו פאוור ריינג'ר ירוק ויעשה תנועות אידיוטיות עם הראש, או שהחלק הזה יישאר לסרט השלישי בסדרה המרובטת – עוד לא ברור. אחרי הכל, ל"ספיידי 2.2" כבר יש שני נבלים (אחד מהם קרנף), ואם יש שיעור אחד ש"ספיידרמן 3" לימד את העולם, זה שיותר מדי נבלים בסרט אחד הם לא רעיון טוב. [Deadline]


עלילות יוצאי הארי פוטר, חלק ראשון: יש גירסה חדשה ומעניינת ל"פרנקנשטיין". למה מעניינת? כי משתתף בה דניאל רדקליף בתפקיד איגור; כי התסריטאי הוא מקס לנדיס, שכתב את "כרוניקה בזמן אמת" (זוכה דג הזהב לסרט הטוב של 2012); וכי הבמאי הוא פול מקגויגן, שעשה לפני שבע שנים את "להרוג את המזל" ומאז לא עשה הרבה בקולנוע, אבל ביים כמה פרקים בסדרה "שרלוק". זה לא צוות שמהווה הצלחה מובטחת, יש פה הרבה סימני שאלה – אבל זה מעניין. [וראייטי]


הקודם שניסה לעשות גירסה הוליוודית רצינית ל"פרנקנשטיין" היה קנת בראנה ב-1994, מה שמוביל אותנו ישר אל עלילות יוצאי הארי פוטר, חלק שני: בראנה יביים את אחד הפרקים הבאים בסדרת "דיסני לוקחים אגדה מפורסמת שכבר עובדה לקולנוע הרבה פעמים וזורקים עליו המון המון כסף עד שאנשים יבואו לראות אותו שוב, בתלת מימד". הפעם: סינדרלה. קייט בלאנשט כבר סגורה לתפקיד האם החורגת המרשעת (מגניב!). ואת סינדרלה עצמה עשויה לגלם אמה ווטסון, אם כי המגעים איתה עדיין בשלב מוקדם מאוד, על פי [וראייטי]. אולי מהתקדים של "אליס בארץ הפלאות" עוד ייצא משהו טוב פעם.


עובדה ידועה היא שכל צירוף אותיות שנכתב על ידי ניל גיימן, לא משנה באיזה אורך, באיזה פורמט או באיזו שפה, יימכר להסרטה במוקדם או במאוחר. אז זה לא צריך להפתיע אף אחד שהוא מוכר כמה מהם מאוד במוקדם. הספר הבא שלו, "האוקיינוס בקצה הסמטה" (התמונה בראש הפוסט היא העטיפה שלו), עדיין לא יצא, אבל זכויות ההסרטה כבר נמכרו וג'ו רייט ("כפרה", "האנה", "אנה קארנינה") חתום על בימוי הסרט המבוסס עליו. [Deadline]

מתקציר העלילה עולה שהסרט עוסק, בין השאר, ב"שלוש נשים בחווה רעועה. הצעירה שבינהן טוענת שבריכת הברווזים היא אוקיינוס, והזקנה שבינהן זוכרת את המפץ הגדול".

כן, זה בהחלט גיימן.


אפרופו גיימן: לפני כשנה הכוכבים הצביעו על איחוד מחודש בינו לבין הנרי סליק, בעיבוד סטופ-מושן ל"ספר בית הקברות". לרוע המזל, זה כבר לא המצב. העיבוד ל"ספר בית הקברות" עדיין מתוכנן, אבל עכשיו הבמאי הוא רון הווארד. איזה באסה. ידעתי שהיה צריך לתת להווארד לביים את פרוייקט המגדל האפל שלו, אחרת הוא יהרוס דברים יפים יותר.


גארי אולדמן ישתתף בהמשך של "כוכב הקופים". למרבה הצער, הוא יגלם אדם. [comingsoon]


האם מייקל ביי עושה את זה בכוונה? הוא לא הרביץ למספיק גיקים בבית הספר, ולכן עכשיו הוא מתעלל בהם בכוונה תחילה? קודם היתה ההודעה שבסרט "צבי הנינג'ה" החדש, הצבים לא יהיו מוטנטים (אתם יודעים, כמו בביטוי Teenage MUTANT Ninja Turtles. זה לא כזה חשוב, זה בסך הכל שם הסדרה) אלא חייזרים. עכשיו הוחלט שמי שתגלם את אפריל אוניל בסרט תהיה לא אחרת מאשר מייגן פוקס, שחקנית שהצליחה למרות המראה שלה לצבור כמות מרשימה מאוד של שנאה בקרב הקהל. השידוך הזה מוזר במיוחד משום שעל פי כל הדיווחים עד כה, מייגן פוקס ומייקל ביי רוחשים זה לזו תיעוב הדדי עז, עד כדי כך שזה גרם לפרישתה המוקדמת מסדרת "רובוטריקים" בגלל זה. כנראה שהם יישבו את ההדורים בינהם לשם המטרה הקדושה של התעללות בזכרונותיהם של ילדי הניינטיז.

יש לציין, אגב, שמייקל ביי הוא לא הבמאי של "צבי הנינג'ה" החדש, הו לא. הוא רק המפיק. הוא השאיר את הבימוי בידיו של ג'ונתן ליבסמן, הבמאי של "קרב לוס אנגל'ס" ו"זעם הטיטאנים" – שניים מסרטי האפקטים הגרועים ביותר של השנים האחרונות (לפחות הראשון. את השני לא ראיתי, אבל הוא הוזכר לא פעם ולא פעמיים ברשימות הסרטים הגרועים של השנה). אם אתם מעריצים של צבי הנינג'ה, כדאי שתשקלו ברצינות לא לצאת מהבית לאורך כל שנת 2014.