קצרצרים, 6.6.2013: אלה שמות

בלייד ראנר, משה רבנו, Fables, שומרי הגלקסיה, הסרט ללא שם של דיסני שייצא ב-2018 ועוד דברים, בקיצור

הרבה זמן עבר מאז לקט הידיעות האחרון, אז הנה לקט קטן מאוד של מחשבות על כמה מההכרזות והדברימים שקרו בזמן האחרון.


בחלק השני של "ההוביט" יהיו דמויות נשיות! ולראיה: התמונה למעלה היא של אבנג'לין לילי בתפקיד טאוריאל, דמות שפיטר ג'קסון ושותפותיו הכניסו לסיפור כדי שזה לא ייראה כאילו בארץ התיכונה אין נשים בכלל. מוזר: אם יש דבר אחד שאי אפשר לומר על סרטי הארץ התיכונה של פיטר ג'קסון זה שהעיצוב שלהם לא מושקע, אבל ראיתי כבר תמונות של קוספליירס שנראו מושקעות ומשכנעות יותר מזאת. לדוגמה: התחפושת הדומה להפליא של לינק מ"זלדה".


כבר דובר רבות, אולי יותר מדי, על סרט, או סרטים, שיעסוק/יעסקו/תעסוקנה במשה רבנו. ספילברג היה אמור לעשות אחד כזה בשלב כלשהו. הדיבורים על הנושא הפכו מרמת ה"אולי" לרמת ההכינו כרטיסים מראש: "Exodus" (שזה בעברית "שמות", אבל מן הסתם ייקרא "אקסודוס") ייצא ב-12 בדצמבר, 2014. בבימויו של רידלי סקוט.

מכיוון שאני אחד האנשים שלא התלהבו (אהם) מ"פרומתאוס", צירוף המילים "סרטו החדש של רידלי סקוט!" לא נוסך בי תקוות רבות. בעיקר לא "סרטו ההיסטורי של רידלי סקוט" – האחרון מהסוג הזה היה "רובין הוד" – ועד יותר לא "סרטו ההיסטורי של רידלי סקוט המתרחש בארץ ישראל". האחרון מהסוג הזה היה "ממלכת גן עדן". האיש לא כל כך מוצלח לא עם העתיד ולא עם העבר. אבל צריך לשמור על אופטימיות. "אקסודוס" גם הופך את 2014 לתנ"כית באופן מעניין: בתחילת השנה – ספר בראשית ("נח" של דארן ארונופסקי), ובסופה – שמות.

ואחרי שמות, סקוט יתפנה להמשיך להשמיד את המורשת שלו: אחרי שהתעלל ב"הנוסע השמיני", הוא עכשיו הולך לחרב גם את "בלייד ראנר" באמצעות סרט המשך מיותר. כדי שלא נפתח תקוות מיותרות וחסרות תוחלת שמא הפעם הוא יודע מה הוא עושה, סקוט שכר את התסריטאי מייקל גרין. אותו גרין עשה כל מיני דברים בטלויזיה, אבל עבד רק על סרט קולנוע אחד: "גרין לנטרן".

אם אתם אוהבים את "בלייד ראנר", תתכוננו היטב לסרט ההמשך. זה הולך לכאוב. מאוד.


המרחק בין מועד ההכרזה על תאריך יציאה של סרט לבין אותו תאריך הולך וגדל כל הזמן. עד לא מזמן, תאריכי ההפצה הרשמיים המאוחרים יותר שנודע עליהם היו ב-2015. אבל אז הגיע מין בליץ של תאריכים שהגיע עד ל-2016, 2017 ואפילו מעבר להן, ועכשיו הגענו למצב הקיצוני שבו יש כבר תאריך הפצה ספציפי לסרט שייצא בעוד חמש וחצי שנים מהיום.

הסרטים שתמיד מוכרזים הכי הרבה זמן מראש הם סרטי אנימציה, כנראה בגלל זמן ההפקה הארוך מאוד שלהם. סוני הכריזה שביולי 2016 היא תוציא את הסרט המבוסס על "אנגרי בירדס". הייתי אומר משהו על זה שבשנת 2016 אף אחד לא יזכור מה זה אנגרי בירדס, אבל לא חשבתי שגם ב-2013 מישהו יזכור.

חברת פוקס (שכיום מפיצים את סרטי דרימוורקס אנימציה וגם את סרטי בלו-סקיי), בתגובה, הכריזה על כמה תאריכים עוד יותר מאוחרים, לסרטים שחוץ משמם, לא ידוע עליהם הרבה. ב-15 ביולי 2016 ייצא סרט בשם "אנוביס"; באפריל 2017 ייצא "פרדיננד", המבוסס כנראה על הספר "פרדיננד השור" שדיסני כבר עיבדו לסרט אנימציה קצר ב-1938.

דיסני, כמובן, לא תיתן לאף אחד להקדים אותה בשום צד של תחום האנימציה, כולל הכרזות מוקדמות, ולכן היא הכריזה על שורה של תאריכים לסרטים עתידיים של דיסני ושל פיקסאר שמגיעים עד ל-2018. לסרטים האלה יש תאריכים בלבד. אפילו שמות אין להם. לא ידוע האם אלה סרטים מקוריים או המשכים. ידוע רק שב-2017 ייצאו, אם הכל יילך כמתוכנן, שני סרטי אנימציה של פיקסאר, אחד ביוני ואחד בנובמבר, וב-2018 ייצאו הסרטים שאנחנו כל כך מחכים להם, "(Untitled Disney Animation (2018)", "Untitled Pixar Animation (2018", וכמובן "(Untitled Disney Animation (November 2018". האחרון ייצא ב-21 בנובמבר 2018, ולא יום אחד מאוחר יותר! זיכרו את התאריך! ואם אין לכם עם מי ללכת, אין בעיה – ההתראה הזאת משאירה לכם מספיק זמן כדי למצוא בן/בת זוג, להיכנס להריון, ללדת ולגדל את הילד עד לגיל שבו הוא יוכל להתלוות אליכם לסרט ואז לאבד עניין ולבלות את כל הסרט במשחקים בסמארטפון.


הולכים לעשות סרט על Fables. בשם הזהירות, צריך להוסיף "כנראה", אם כי עקרונית ההכרזה היא רשמית: שניים ממפיקי "הארי פוטר" עומדים מאחורי הפרויקט, והם שכרו כתסריטאי את ג'רמי סלייטר, שעובד גם על הריבוט של "ארבעת המופלאים".
"Fables", הקומיקס המאוד אהוב של ביל ווילינגהאם, עוסק בגיבורי סיפורי אגדות שחיים בעולם המודרני. במילים אחרות, הוא מאוד דומה מבחינת הקונספט לסדרה "היה היה פעם" (או, דרך אחרת להציג את זה: "עד עצם היום הזה" היא חיקוי חסר בושה של "Fables"), וזה עלול להיראות לסרט להיראות כמו חיקוי, גם אם הוא בעצם המקור.

[ THR ]


סרט גיבורי העל המסקרן ביותר בשנים הקרובות – במובן שעדיין אי אפשר לדעת אם זאת תהיה חגיגה או אסון – הוא "שומרי הגלקסיה", הניסיון של מארוול להנחית חבורה שלמה של גיבורים חדשים ולא-מוכרים יחסית על הציבור בבת אחת, במקום לבנות אותם סרט אחרי סרט כמו ב"הנוקמים". ולכלול בחבורה הזאת עץ מדבר ורקון. הסרט צובר בהדרגה צוות שחקנים מאוד מעניין ומגוון, שילוב של שחקני איכות ותיקים עם מתאבקים: ג'ון סי. ריילי יהיה שם, וגם זואי סלדנה, וקרן גילן, ולי פייס וגלן קלוז ודייב בטיסטה. וגם, מתברר, בניסיו דל טורו. נראה שהצוות הדי מוזר הזה מבטיח שיהיה מעניין לראות את "שומרי הגלקסיה": אם הוא יהיה טוב הוא יהיה טוב, ואם הוא יהיה רע, הוא יהיה אחד הדברים הכי ביזאריים שקרו עם תקציב גדול מאז "באטמן ורובין". [ Deadline ]