קצרצרים, אוקטובר 2013: זה לא נח

על מלחמת הכוכבים, ביטלג'וס 2, פרשת נח, ג'ורג' קלוני, בני הנפילים, מה זה בדיוק "רבעמב", ועוד דברים שקרו לאחרונה אבל בקיצור

ובכן, בניגוד למה ששמעתם, שום סרט "מלחמת הכוכבים" לא ייצא ב-2015. כנראה.

רשמית, דיסני עדיין מתכוונים להוציא את "מלחמת הכוכבים, פרק 7: החיפוש אחר עוד כסף" במועד כלשהו ב-2015, אבל כבר לא נראה אפשרי שזה יקרה בקיץ, וגם יציאה לקראת כריסטמס של אותה שנה נראית פחות ופחות סבירה. העבודה על הסרט לא היתה חלקה, היו הרבה שמועות על חיכוכים ומריבות ועל כך שג'יי. ג'יי. אברמס איים לפרוש (הו לא, רק לא זה, אל תעזוב אותנו). אז, נכון להיום, אברמס עדיין שם, אבל התסריטאי המקורי שהופקד על הסרט – מייקל ארנדט – הועזב. [ THR ] במקומו, אברמס כתב/כותב/יכתוב את התסריט בעצמו, בשיתוף עם לורנס קסדן (שכתב את "האימפריה מכה שנית" ו"שובו של הג'די"). העובדה שארנדט נעלם לגמרי מההפקה מעידה על כך שלא מדובר פה בשיכתוב של התסריט הקיים, אלא בסרט חדש לגמרי. ה"פרק 7" שאברמס הולך לביים הוא לא אותו ה"פרק 7" שהוא נשכר לביים לפני קצת פחות משנה.

כלומר: "מלחמת הכוכבים" החדש חזר לנקודת ההתחלה. הצילומים אמורים להתחיל מתישהו בתחילת השנה הבאה, אבל ליהוקים כלשהם אין – ואיך יהיו, אם הם עדיין לא סגורים על איזה סרט זה ומיהן הדמויות הראשיות בו? כל זה אומר שהסיכוי שהסרט יהיה מוכן בתוך שנתיים נראה קלוש. 2015, שנראתה עד ממש לא מזמן כמו ריכוז בלתי אפשרי של כל הפרנצ'ייזים הגדולים בעולם, התאווררה מעט בחודשים האחרונים, כשהתברר שבסופו של דבר לא ייצאו בה סרטי "אווטאר" או "שודדי הקאריביים" – ועכשיו נראה שגם מלחמת הכוכבים לא יהיה שם. היא עדיין צפופה, אבל באופן שפוי יותר.

בינתיים, זוהי רשימה של כמה מהאנשים שכן ישתתפו ב"מלחמת הכוכבים: פרק 7" – כולל ותיקי הסדרה כמו ג'ון וויליאמס ואיש הסאונד בן ברט.

(תקציר הפרקים הקודמים: הולך להיות עוד "מלחמת הכוכבים"! וג'יי. ג'יי. אברמס יביים אותו! )


עוד סרט שנמצא בבעיות: "נח" של דארן ארונופסקי. הסרט הזה יקר: יצירת המבול והמון המון חיות הוטלה על אולפן האפקטים האגדי Industrial Light and Magic, ולטענת ארונופסקי היא עבודת האפקטים הכי מסובכת שהאולפן יצר אי פעם. מה שאיפשר לארונופסקי להשיג את תקציב הענק הוא ההנחה שהסרט ימשוך את הציבור הדתי. אלא מה, מתברר שארונופסקי סטה מהסיפור התנ"כי באופן שלא נעים דווקא לאותו קהל היעד. THR מדווח שנעשו כמה הקרנות מבחן לסרט, כולל אחת ספציפית לקהל נוצרי, ואחת לקהל יהודי – ובכולן התגובות היו "מטרידות". עכשיו הבמאי מתכסח עם האולפן על הפיינל קאט.

כל זה גורם לסרט להישמע מסקרן עוד יותר – כאילו שסרט על תיבת נח, עם אנתוני הופקינס ואמה ווטסון וראסל קרואו ומיליון חיות ממוחשבות לא היה מסקרן גם ככה – אבל מעלה את החשש שאנחנו נראה את הסרט מאוחר מהצפוי, או בגירסה "מרוככת".


אם מדברים על דחיות אפשריות: אף אחד עוד לא ראה את "ציידי האוצרות" ("The Monuments Men") של ג'ורג' קלוני, כי הסרט עוד לא הושלם, אבל הסרט היה ברשימת הכנראה-יתחרו-על-האוסקר של כל החוזים למיניהם. ופתאום הוא נעלם משם. הסרט, שהיה אמור לצאת לקראת כריסטמס, נדחה פתאום לפברואר, מה שמוציא אותו באופן נחרץ מכל מירוץ לאוסקר. מ"ג'ק ריאן" אף אחד לא ציפה לאוסקר, אבל גם הוא נדחה, הפעם לינואר (תרגום בגוף התאריך: הסרט הזה דפוק).


נפלאות הכלכלה ההוליוודית: הם עושים המשך ל"בני הנפילים: עיר של עצמות". הא? למה? איך? "עיר של עצמות" היה כשלון כלכלי. באיזה אופן הגיוני לעשות לו המשך? במקרה של "פרסי ג'קסון" זה היה כל כך מוצדק? לא מבין. [ סלאשפילם ]


אולי קראתם השבוע שטים ברטון הולך לביים המשך ל"ביטלג'וס". אולי זה אפילו נכון. ההמשך ל"ביטלגו'ס" הוא אחד מאותם המשכים שתמיד יש איזו שמועה מעורפלת לגביהם (מה העידכון החודשי לגבי "מכסחי השדים 3"?), אבל אני לא מצפה ברצינות שהם יקרו אי פעם, וטוב שכך. יכול להיות שהפעם השמועה היא רצינית יותר: האתר The Wrap, שפתח את הסיבוב הנוכחי של דיווחים, טוען שזו בכלל לא שמועה, ושהבמאי נמצא "רשמית בדיונים" על קבלת התפקיד. זה, כמובן, אוקסימורון. דיווח שמגיע מכל מקום אחר מלבד ממפיקי "ביטלג'וס 2" הוא לא רשמי. וטוב שכך. "ביטלג'וס" של טים ברטון הוא סרט חביב מכדי שיהרס בידי הבמאי הדפוק של "אליס בארץ הפלאות" ו"צללים אפלים".


לפניכם גלריה של הפוסטרים של נציגי כל המדינות לאוסקר לסרט הזר השנה. כמה הערות:
• לא, "וואג'מה" (אפגניסטן) ו"וואג'דה" (סעודיה) אינם אותו סרט.
• הונג קונג שלחה את "גראנד מאסטר", סרט אמנויות הלחימה של וונג קאר-וואי. למרבה הצער, הסרט לא יוקרן בארץ מסחרית, אבל אתם יכולים לראות אותו על מסך גדול בהקרנה חד פעמית בחסות "סריטה" ביום שישי הבא (1.11).
איסלנד.
• הכי משעשע: רק באחד מהפוסטרים יש אותיות בעברית, וזה לא הסרט הישראלי. נציג הפיליפינים, "Transit", עוסק בעובדים זרים פיליפינים בישראל וצולם בארץ. ועדיין זה לא עזר כדי להימנע מאחת הטעויות הנפוצות ביותר של לא-דוברי-עברית.

transit

אז, נראה אם הבנתי: הסרט האיראני צולם, בעצם, כולו בצרפת. הנציג הבריטי צולם בפיליפינים, והסרט הפיליפיני צולם בישראל. העולם הוא כפר קטן שרוצה אוסקרים.