קצרצרים, דצמבר 2013: לא מפסיקים למהר

מה יקרה ל"מהיר ועצבני 7" עכשיו כשפול ווקר איננו, מלחמת 2015 נמשכת, הסרט הבא של טרנטינו ועוד דברים, בקיצור

מלחמת 2015, פרק VII: תקווה חדשה.

"מלחמת הכוכבים, פרק 7" קבע את מושבו ב-18 בדצמבר 2015. היה כבר סרט ששובץ לתאריך הזה – "וורקראפט". אבל כשאתה הביריון הכי גדול בשכונה, אתה יכול לשבת איפה שבא לך, וכל האחרים יזוזו כדי לפנות לך מקום. ואכן, "וורקראפט" אמר יפה סליחה שהוא תפס למלחמת הכוכבים את המקום וזז בנימוס למרץ 2016.


אז רק כדי שלא נחשוד בטעות שהשנה מתרוקנת מפרנצ'ייזים, עוד אחד מצטרף: הסרט הבא בסדרת בורן (בבימויו של ג'סטין לין, איש "מהיר ועצבני", שמתברר שעזב את הסדרה בדיוק בזמן) ייצא באוגוסט 2015. עדיין אין לו שם, ועדיין לא ברור האם תהיה הצדקה להכניס את השם "בורן" לסרט.


ואם כבר מדברים על מהיר ועצבני: למרות מותו של פול ווקר, חברת יוניברסל החליטה ש"מהיר ועצבני 7" לא יבוטל. האמת, לרגע לא חשבתי אחרת. האולפנים פועלים לפי חישובים כלכליים קרים, ומבחינה כזאת פשוט לא הגיוני למחוק פרויקט שבו הושקעו 150 מיליון דולר רק משום שמישהו מת. חלק גדול מהסרט כבר צולם, אבל ווקר היה אמור להשתתף בצילומים נוספים, באטלנטה ובאבו-דאבי, בחודשים הקרובים. הניסיון הכושל שלו להיות מהיר ועצבני גם בחיים גרם, כמובן, לעיכוב בהפקה: הצילומים היו אמורים להתחדש כבר השבוע, אבל זה כמובן לא יקרה. ככל הנראה הסצינות בהשתתפותו של ווקר יישארו בסרט, והעלילה תשוכתב כדי לכלול את מותו, בתוספת סצינת לוויה מרגשת וקלוז-אפ על וין דיזל מזיל דמעה.

אלא מה, הסתלקותו בלא עת של ווקר מעמיסה לחץ נוסף על הפקת הסרט, שגם כך העמידה לעצמה לוח זמנים רצחני (סליחה) כל כך שהוא הבריח את הבמאי. נכון לעכשיו, לא הוכרז על שום שינוי בתאריך ההפצה של הסרט – 11 ביולי, 2014; אבל יהיה קשה, מאוד קשה, לעמוד ביעד הזה. ייתכן מאוד שהסרט ייאלץ להידחות – ואם כן, לאן? הוא עלול עוד להיות עוד תוספת לשדה הקרב של 2015.

(התמונה בראש הדף פורסמה בטוויטר של פול ווקר ביום שבת, תחת הכותרת: "The boys are back. Will you be ready?". הציוץ הבא באותו חשבון טוויטר היתה ההודעה על מותו).


ועוד אחד: "יום שישי ה-13". עוד רימייק. אין לו כרגע תסריטאי או במאי, אבל יש לו, כמובן, תאריך: הוא ייצא ביום שישי (איך לא) ה-13 במרץ 2015. אם סופרים מהסרט הראשון בסדרה – כולל רימייקים – זה הסרט ה-13 בסדרה. אז אפשר לומר שיגיע ביום שישי ה-13 יום שישי ה-13 13. ואם יש דבר אחד שלמדנו מההיסטוריה, זה שסרטים שמקבלים תאריכי הפצה לפני במאי הם תמיד סרטים טובים וראויים. או שמא להיפך.


כריסטוף וואלץ ישתתף ב"שודדי הקאריביים 5". וזאת בשורה משמחת. איזה קטעים, הגענו לעידן שבו השתתפותו של שחקן שאינו ג'וני דפ ב"שודדי הקאריביים" היא סיבה למסיבה. [ סלאשפילם ]


אמירות מעורפלות אך מרגשות:

אנחנו לא יודעים שום דבר על הסרט הבא של קוונטין טרנטינו. אבל אנחנו יודעים שהוא יהיה מערבון. שוב. לא המשך של "ג'אנגו", אלא מערבון אחר. הוא סיפר את זה בתכנית של ג'יי לנו, ואהבתי את הניסוח שלו: "אוקיי, אולי אעשה עוד אחד, עכשיו כשאני יודע מה אני עושה".

אנחנו גם לא יודעים הרבה על הסרט הבא של אדגר רייט – כלומר, הסרט הבא אחרי "אנט-מן". אנחנו יודעים שזאת הפקה של ג'יי. ג'יי. אברהמס; שהתסריטאי הוא מארק פרוטוסביץ', שלסרט קוראים "Collider", ושהוא יהיה מפחיד. בראיון ל-AICN, התסריטאי טוען שלא מדובר בשילוב הז'אנרים האופייני לרייט, כלומר, לא קומדית אימה, אלא סרט מפחיד נטו. "חכם ומפחיד". (הראיון מזכיר גם את העובדה שלמרות שפרוסטוביץ' קיבל קרדיט על כמה סרטים – בינהם "תא קטלני" ו"אני האגדה" – בשני המקרים התסריטים המקוריים שכתב היו שונים מאוד ממה שהגיע למסך בסופו של דבר. רוצה לומר: אל תשפטו אותו, או אף תסריטאי אחר, רק לפי דף ימד"ב שלו. הם יכולים להטעות).


"שום חיות לא נפגעו במהלך צילומי הסרט" הוא הטקסט הקבוע שמופיע בקרדיטים של כל סרט הוליוודי, ויש גוף שנועד לוודא שזה יהיה המצב, American Humane Association, או בקיצור, אהא!. הפקות הוליוודיות שכוללות חיות צריכות לעמוד בחוקים קפדניים ולהיות תחת פיקוח מתמיד של נציגי אהא!. ובכל זאת בשנים האחרונות קרו יותר ויותר מקרים של חיות שנפגעו ועוד איך על סטים של סרטים. ההוליווד ריפורטר פרסם כתבת תחקיר ארוכה על המצב באהא! והשמירה הלא-מספיק-קפדנית, מתברר, על שלומן של החיות.


הבלוג של ה"גארדיאן" הבריטי עשה רשימה של עשרת סרטי האנימציה הטובים ביותר אי פעם. רשימות כאלה מתפרסמות כל הזמן ובכל מקום, ובכל זאת, הרשימה הזאת מעניינת במיוחד בגלל הבחירה המפתיעה שלהם לסרט שבמקום הראשון.