קצרצרים, אוגוסט 2014: דייטים ראשונים

ספר הג'ונגל, ספר הג'ונגל אחר, מאט דיימון על המאדים, ג'ון סטיוארט באיראן, ושלגיה, אבל בלי שלגיה

לא היה פעם איזה עניין כזה שעיקר החדשות מגיע בקומיק-קון, ולא שבוע אחר כך? לא ברור לי לוח הזמנים הזה. קומיק-קון עבר, כמעט בלי הודעות משמעותיות, ועכשיו האולפנים נזכרו כולם לשחרר מבול של ידיעות על סרטים עתידיים. הרבה מהם הגיעו בדמות הכרזה על תאריכי הפצה לשנים הקרובות. אז בואו נראה כמה מהתאריכים האלה.


25.11.2015: הסרט החדש של רידלי סקוט. נכון לשבוע שעבר, חשבתי שהסרט הבא של רידלי סקוט (אחרי "אקסודוס: אנחנו לא יודעים לתרגם שמות של סרטים") הוא "פרומתיאוס 2", שהיה אמור לצאת במרץ 2016. אז מתברר שהוא לא ייצא במרץ 2016, אלא מעט לפני כן, ושזה בכלל לא "פרומתיאוס 2" (וטוב שכך) אלא "איש המאדים", שאותו ניתן לתאר כ"כח משיכה, על מאדים, עם מאט דיימון" וגם כ"רעיון פי 86 יותר טוב מפרומתיאוס 2". (הסרט הוזכר כבר בכתבת הקצרצרים כאן).


9.10.2015: ספר הג'ונגל! 21.10.2016: גם ספר הג'ונגל!
זה אחד מהמקרים האלה. דיסני עושים גירסה מצולמת חדשה של ספר הג'ונגל (כמובן שזה מה שהם עושים. הרי לא חשבתם לרגע שזה לא יקרה. הם לא יפסיקו עד שיחדשו את כל קלאסיקות האנימציה שלהם). ג'ון פאברו מביים אותה, והיא תצא ב-2015. החדשות בנוגע לסרט הזה הם כמה ליהוקי-קולות מוצלחים: כריסטופר ווקן יהיה הקוף לואי, בן קינגסלי הוא באגירה, אידריס אלבה הוא שיר חאן, סקרלט ג'והנסן היא הנחש קא (רגע, מה?) וגם – כפי שהתפרסם בסופ"ש בסלאשפילם – ביל מוריי יהיה הדב באלו. ליהוק נכון מאוד.

ושנה אחר כך ייצא עוד ספר הג'ונגל – הפעם סרט לכידת-התנועה שאנדי סרקיס מביים. השם הרשמי שלו, צר לי לבשר, הוא "Jungle Book: Origins". היה יכול להיות יותר גרוע. זה היה יכול להיות "ספר הג'ונגל: אפוקליפסה" או "האויב שבפנים: ספרהג'ונגל".

רווח של שנה מאפשר לשני הסרטים מרווח נשימה מבלי שיתחרו זה בזה ישירות, ועדיין, הסרט של סרקיס נמצא במצב בעייתי. אם הסרט של דיסני יהיה מוצלח – הסרט של סרקיס ייתפס כחיקוי וניסיון לרכב על ההצלחה. אם הסרט של דיסני יהיה גרוע – אז למי אכפת מספר הג'ונגל, ולמי יש כח לראות עוד אחד כזה?


6.3.2015: The Transporter Legacy. "המשלח: המורשת". מורשת? מורשת?! "המשלח" היתה סדרת סרטי אקשן דביליים וחביבים, אבל "מורשת"?! הסרטים האלה לא היו חשובים מספיק כדי שתהיה להם "מורשת". המורשת שלהם התפוגגה שלוש שניות אחרי הצפיה. אלא אם כן הכוונה בשם היא שהפעם המשלח נוהג בסוברו לגאסי. במקרה כזה זה די הגיוני.


22.4.2016: The Huntsman. כלומר, "הצייד". אבל זה לא סתם צייד – זה הצייד מ"שלגיה והצייד". זה פריקוול. ופרנק דרבונט מביים אותו. מה?!

אין שום סיבה לעשות המשך, שלא לדבר על פריקוול, ל"שלגיה והצייד". הסרט הזה אפילו לא היה מצליח במיוחד (הכנסות של כ-400 מיליון דולר ברחבי העולם, על פני תקציב מדווח של כ-170 מיליון דולר, משמעותם – בהגיון הכלכלי ההוליוודי – שהסרט כנראה רק בקושי הכניס כסף ליוניברסל, ואולי אפילו הפסיד). חשוב מזה, אני לא חושב שאני מכיר מישהו שאהב את "שלגיה והצייד", או שמחכה לסרט ההמשך. עוד יותר מוזר לעשות המשך לסרט שכולו מבוסס על גימיק – גירסה מודרנית ל"שלגיה" – בלי הגימיק (שלגיה לא תשתתף בפריקוול). זה הופך את "הצייד", על הנייר, לאחד הסרטים המיותרים ביותר שנוצרו בשנים האחרונות, והאלים יודעים שלא חסרה תחרות על התואר הזה.

ופרנק דרבונט יביים את זה. האיש שעשה את "חומות של תקווה" יעשה את הפריקוול ל"שלגיה והצייד". אני מקווה שלדרבונט יש סיבה טובה מאוד לרצות לעשות את הסרט (כלומר, מלבד העובדה שמשלמים לו). אפשר להמר כבר עכשיו בבטחון רב ש"הצייד" יהיה יותר טוב מ"שלגיה והצייד", אבל זה רחוק מלהוות הצדקה לקיומו. כריס המסוורת' יהיה שם, כמובן, וגם שרליז תרון. אני מקווה שהיא תצרח על אנשים "החוצה!!!".


24.6.2016: המומיה. שוב המומיה. מדובר בהתחלה של עוד סבב של "המפלצות של יוניברסל" (שכוללות גם את דרקולה, המפלצת של פרנקנשטיין, "איש הזאב" ועוד כמה), מתוך כוונה לבנות להם (כולם להצטרף לפזמון החוזר:) עולם מאוחד שבו יוכלו לשתף פעולה בסופו של דבר בסרט אחד, סטייל האוונג'רס, אלא מה. ספוילר לעתיד: זה לא הולך לעבוד. יוניברסל מתעקשים לעבוד תחת ההנחה השגויה שמותגים כמו "המומיה" ו"איש הזאב" שווים משהו, והם לא; איש הזאב הוא בסך הכל איש-זאב, ויש המון סרטים על אנשי זאב; המומיה גם הוא סוג של דמות שאמנם כיכבה בסרט קלאסי או שניים, אבל אף אחד לא קורא קומיקסי "המומיה" או אוסף צעצועים של "המומיה" או מעריץ את דמותה של "המומיה", כי המומיה היא אפילו לא דמות. היא רעיון, רעיון עתיק. אפשר לעשות עם הרעיון הזה דברים טובים, אבל המחשבה שהמותג "המומיה" כשלעצמו שווה משהו שגויה לחלוטין. לדעתי, לפחות.

את "המומיה" יביים אלכס קורצמן, בעוד החצי השני שלו לשעבר – רוברטו אורסי – עסוק כנראה בשריפתו של המותג "סטאר טרק", שפיכת מעיו וריקוד על גופתו. נדמה שמאז הצמד הזה נפרד הם רק גורמים לנזק כפול. לזכותו של קורצמן ייאמר שלהבדיל מאורסי, הוא לא לחלוטין חסר ניסיון בבימוי – הוא עשה את הסרט "אנשים כמונו", שהתגובה הביקורתית הכללית אליו היתה משהו בסגנון "בסדר." ועדיין, הייתי נוקט משנה זהירות ולא נותן לו להתקרב לפרנצ'ייזים חשובים מדי. מזל ש"המומיה" הוא לא פרנצ'ייז חשוב.


7.11.2014: Rosewater. "רוזווטר" הוא סרטו של ג'ון סטיוארט. בשנה שעברה הוא לקח הפסקה של חודשיים מה"דיילי שואו" כדי לנסוע למזרח התיכון ולביים את הסרט הראשון שלו; זה הסרט. זה שג'ון סטיארט מאוד מוכשר מאוד בדבר אחד לא הופך אותו בהכרח למוכשר בתחום אחר, כגון בימוי סרטים – אבל הסרט שלו מקבל בכורה בטורונטו ותאריך הפצה רציני. אולי יש פה משהו. [slashfilm]


7.7.2017: שודדי הקאריביים 5. כנראה. כל הזמן מדברים על "שודדי הקאריביים 5", אבל הוא נדחה שוב ושוב. אחרי שתאריך ההפצה הקודם שלו, ב-2015, התפוגג, הנחתי שכך קרה גם לסרט, שהוא נקבר אי שם בערימה תחת הכותרת "אולי זה בעצם לא רעיון כל כך טוב". אז מתברר שדיסני עדיין מתכוונים לעשות אותו, אם כי תאריך הפצה ב-2017 זה קצת כמו לומר "אחרי החגים". הרבה דברים יכולים להשתנות ואכן ישתנו עד אז. אולי הם מצפים שעד אז אנשים יתחילו שוב לאהוב את ג'וני דפ? [וראייטי]