קצרצרים, ינואר 2015: חדשות טובות!

אמזון משתלטים על העולם (ועל וודי אלן), אדגר רייט משמיד את העולם, דייויד פינצ'ר עושה היצ'קוק ועוד קצרים

(כרגיל: אם אתם קוראים באופן קבוע את התגובות ל"קצרצרים" וכתבות אחרות, כבר ראיתם תגובות שבהן מגיבי האתר החרוצים כבר דיווחו על כל הידיעות האלה. אבל הנה הן באופן מסודר, מקבץ ידיעות מהתקופה האחרונה, בנימה אופטימית)

חדשות טובות! אדגר רייט יעשה סרט על נער שיוצר צבא של גמלי-שלמה ענקיים שמחריבים את העולם!

הסרט הוא עיבוד של הספר "Grasshopper Jungle" מאת אנדרו סמית. זה ספר-נוער שכולל, כמקובל, סוג של משולש רומנטי: באופן פחות מקובל, האדוארד והג'ייקוב של הספר הם בן ובת. "ביסקסואליות" היא מילה גדולה בשביל סרט הוליוודי, ובכל זאת, רייט מבטיח שהנושא הזה לא ייפול בדרך מהספר לסרט.

הסיפור על האופן שבו רייט הגיע לספר הזה הוא בו-זמנית בנאלי ומגניב: מישהו המליץ לו עליו בפייסבוק. זה הכל. רייט סיפר בראיון שמישהו שהוא לא ממש מכיר כתב בפייסבוק משהו בסגנון "אתה חייב לעשות סרט מהספר הזה!". הסופר, והמפיק שמחזיק בזכויות של הספר, הגיבו ואמרו "נכון!". אז הוא קרא את הספר. וגילה שגם הוא מסכים: הוא חייב לעשות סרט מהספר הזה. מצד אחד זה ממש מגניב, ומצד שני, התקדים הזה בוודאי יגרום לכך שכל במאי יוצף עוד יותר בהצעות ממעריצים שבטוחים שהם יודעים איזה סרט הוא צריך לעשות להבא. וברוב המוחלט של המקרים – כלומר, כל הזמן תמיד אי פעם, חוץ מהמקרה המסוים הזה – יש לבמאים מספיק הצעות לפרויקטים. הם לא צריכים עוד רעיונות.

"ג'ונגל החגבים הוא לא הסרט הבא של רייט: לפני כן הוא עושה סרט בשם "Baby Driver", על פי תסריט מקורי שלו, שמתיאור העלילה שלו ניתן להסיק רק שמדובר בסרט על נהג-שודים עם מרדפים. ואני בכלל לא אתנגד לראות את גירסת אדגר רייט ל"מהיר ועצבני".

[Vulture]


חדשות טובות! דייויד פינצ'ר וצוות "נעלמת" עושים רימייק של "זרים ברכבת" של היצ'קוק!

האמת שלא כל כך אכפת לי מהקטע ההיצ'קוקי, מה עוד שאני בטוח שהקשר להיצ'קוק יהיה ברמת ההשראה בלבד. אבל, למרות הבעיות הידועות בו, "נעלמת" היה סרט מתח משובח, והצוות של דייויד פינצ'ר, ג'יליאן פלין כתסריטאית ובן אפלק עובד היטב. אז הם עושים את זה שוב, במעין רימייק שייקרא פשוט "זרים", כי מי נוסע ברכבת היום. החלק הפחות מוצלח של החדשות האלה הוא שדייויד פינצ'ר שוב עושה סרט מתח עם רציחות וכאלה. הוא טוב מאוד בזה, אבל זה די סטנדרטי בשבילו. הייתי שמח לראות משהו חדש ומוזר ומעניין מפינצ'ר. רימייק ל"זרים ברכבת" לא נשמע כמו ה"מועדון קרב" החדש.

[Deadline]


חדשות טובות! וודי אלן עובר לטלויזיה!

לראשונה בקריירה הארוכה ארוכה ארוכה ארוכה ארוכה שלו, אלן יעשה סדרת טלויזיה קומית, עבור אמזון (שהפכה רשמית ליצרנית תכנים רצינית, וקיבלה גלובוס-זהב על "טרנספרנט" בשביל להוכיח את זה). הידיעה הזאת מצטרפת לידיעה על אדם סנדלר, שנקנה על ידי נטפליקס. כלומר, זה כבר המקרה השני שבו יוצר קומדיות נודניק ומעצבן שהפסיק להצחיק לפני עשור לפחות ושמתעקש להוציא סרט כל שנה גם כשאין לו שום דבר להגיד עובר לטלויזיה ובכך חוסך ממני את הצורך לצפות בסרטים שלו! איזה כיף. נפלאות הטכנולוגיה המודרנית.

בעצם, צריך לוודא שהסדרה הזאת תגיע במקום הסרט השנתי של אלן, ולא בנוסף. אחרי שלושים ומה שזה לא יהיה שנים, אולי הוא ימשיך להוציא סרט בשנה, עם או בלי סדרה, פשוט כי הוא לא יכול אחרת. ואם נשאר לו רק שבוע פנוי כדי לכתוב את התסריט? ממתי זה הפריע לו*.

* "יסמין הכחולה" דווקא היה לא רע.

[יאהו]


ועוד בעניין אמזון, חדשות טובות! אמזון עוברים לקולנוע!

הידיעה הזאת והקודמת היו מבטלות זו את זו, אלמלא ההודעה הברורה על כך שוודי אלן עושה סדרה, ולא סרט. יופי. בינתיים, אמזון הודיעו שהם הולכים להפיק ולהפיץ סרטי קולנוע. ולא במובן של "סרטי קולנוע שמוקרנים רק באמזון", אלא סרטי קולנוע שיוקרנו בקולנוע – וארבעה עד שמונה שבועות לאחר מכן יגיעו ישר (ובאופן בלעדי, כמובן) לשירות ה-VOD של אמזון. זאת בניגוד למצב הרגיל, שבו סרטים צריכים לעשות סיבוב ארוך מאוד בבלו-ריי, ואז בערוצי הטלויזיה, עד שהם מגיעים לשירותי ההזרמה האינטרנטיים. בעצם, אמזון מתכוונים ליצור סרטים שישמשו כקידום מכירות לשירות שלהם. ולא מעט כאלה: הם מבטיחים 12 סרטים בשנה.

אם הדבר הזה יצליח, זה די מהפכני. אמזון למעשה הופכים לאולפן לכל דבר. 12 סרטים בשנה – זו תפוקה של אולפן (פרמאונט ויוניברסל, למשל, הוציאו במהלך השנה שחלפה 14 סרטים כל אחת). ואמזון לא משחקים: אין שום סיבה שהם לא יוכלו לחזר אחרי – ולהשיג – יוצרים מהשורה הראשונה, ואולי גם להציע להם חופש יצירה גדול יותר מהאולפנים המסורתיים. אם השנה סדרה של אמזון זכתה בגלובוס הזהב, בשנה הבאה הם יכוונו לאוסקר. בנוסף, אם הניסוי יצליח, אתם יכולים להיות בטוחים שנטפליקס יתחילו לעשות את אותו הדבר (ובמובן מסוים הם כבר התחילו). זאת בהחלט עשויה להיות תחילתה של מהפכה שתשנה את עצם השיטה ההוליוודית, והגיע באמת הזמן לשנות את השיטה. הצביעו אמזון.

[וראייטי]


חדשות טובות! "אווטאר 2" שוב נדחה!

בעצם אני לא יודע למה אלה חדשות טובות. אני רק ממשיך את הטרנד. "אווטאר 2" – הראשון מבין שני סרטי המשך, שהפכו מאוחר יותר לשלושה – היה אמור, פעם, לצאת בסוף 2015, ומאז בכל שנה הוא נדחה בשנה. תאריך היעד הנוכחי הוא דצמבר 2017, ואז "אווטאר 3" ב-2018, וסרט רביעי ב-2019. בשלב זה קל מאוד לפהק, אבל צריך לזכור שאת "אווטאר" הראשון לקח לג'יימס קמרון 12 שנים לעשות. זה בסדר אם לוקח לו הרבה מאוד זמן לעשות כל סרט, כל עוד כל אחד מהם הופך לסרט המצליח ביותר בהיסטוריה.


ועוד בענייני קמרון: חדשות טובות! ג'ניפר לורנס תככב בסרט הבא שלו, אבל לא ממש שלו!

בין האווטארים והטיטאניקות (ו"Battle Angel". לא איבדתי תקווה), קמרון פיתח, במשך הרבה שנים, גם תסריט בשם "The Dive", שעוסק בסיפור האמיתי של אודרי מסטרה (Audrey Mestre) ובעלה, שניהם אלופי עולם בצלילה חופשית – כלומר, אותו ספורט מסוכן להדהים שבו עסק "הכחול הגדול", שבבסיסו הוא פשוט תחרות מי יכול להחזיק את הנשימה יותר זמן בלי למות. קמרון ויתר על בימוי הסרט, ואת כיסא הבמאי ממלא פרנסיס לורנס – אותו אחד שביים את ג'ניפר ל. בהמשכי "משחקי הרעב", ועשה עבודה טובה בזה. נראה שלורנס ולורנס מסתדרים היטב, אם הם ממשיכים לעבוד גם מחוץ למשחקי הרעב.

[TheWrap]