קצרצרים, מאי 2012: סירוב עיקש למשחק מילים עם המילה קאן

פסטיבל קאן, טרנטינו, פול תומס אנדרסון, כח המחץ, הסימפסונס, וויל פרל ועוד דברים שקרו בזמן האחרון, אבל בקיצור

פסטיבל קאן נמצא בעיצומו, ואני מודה שהשנה אני פחות עוקב אחרי מה שמתרחש שם – בין השאר משום שרשימת המשתתפים נראית מסקרנת פחות מבשנה שעברה. וממילא אין לי סיכוי לעמוד בקצב האירועים שם. למי שרוצה להתעדכן באופן שוטף על המתרחש שם, באולמות ובחוץ, אני ממליץ על הדיווחים של אבנר שביט ב"וואלה".

מהכותרות הבולטות ביותר בפסטיבל, בכל זאת: שניים מהסרטים המדוברים ביותר בפסטיבל עד עכשיו הם "אהבה" של מיכאל האנקה עשוי בהחלט לזכות בפסטיבל שוב, בזכות "אהבה", בכיכובם של זוג שחקנים צרפתיים בני שמונים פלוס, ו"הולי מוטורס" של ליאוס קראקס, שנחשב או ליצירת מופת, או לפאדיחה הכי גדולה שקרתה בקאן מאז "הארנב החום", ובכל מקרה לסרט פסיכי לחלוטין. הכותרת עליו ב"טלגרף": "?Is Holy Motors the most bonkers film ever"


בעניין סרטים שלא הוקרנו בקאן בשלמותם, אלא רק בחלקם: שבע דקות מתוך "ג'נגו" של קוונטין טרנטינו הוקרנו, וכולם מתים על זה. התמונה של לאונרדו דיקפריו למעלה – זה משם. טרנטינו די הולך על הקצה כאן: הסרט אמור לצאת בדצמבר, אבל הצילומים עדיין בעיצומם, אפילו הליהוק לא סגור על עצמו (סשה ברון כהן, קורט ראסל וג'וזף גורדון לויט, שהיו אמורים להופיע בסרט, עזבו אותו כולם לאחרונה), ומן הסתם יש גם עוד עבודת פוסט-פרודקשן ועריכה לא פשוטה – זה יהיה הסרט הראשון שטרנטינו יעשה בלי העורכת הקבועה שלו, סאלי מנקה, שמתה ב-2010. צריך הרבה בטחון עצמי כדי לבוא לקאן עם קטעים מהסרט כבר בשלב הזה, אבל בטחון עצמי הוא לא דבר שחסר לטרנטינו. חודשים רבים לפני שהסרט מוצג, כבר נראה שהשורה "The D is Silent" היא ה"I Drink Your Milkshake" החדש.


אפרופו מילקשייק: קטע ראשון – אפשר לקרוא לזה טיזר – מתוך "המאסטר" של פול תומס אנדרסון שוחרר לרשת. זה לא ממש טריילר, ולפי כל מה שאנחנו יודעים על הסרט הוא אפילו לא עוסק בדמות הראשית בו (מנהיג הכת, שמגלם פיליפ סימור הופמן), אלא בדמות של חואקין פניקס בלבד. זה מסקרן מאוד בלי קשר.

חדשות תמוהות יותר בענין "המאסטר" הן שאחד הצופים הראשונים בסרט היה טום קרוז. קרוז הוא חבר של אנדרסון מאז שכיכב ב"מגנוליה", ומצד שני הוא אחד הדוברים הכי בולטים של כנסיית הסיינטולוגיה, ש"המאסטר" הוא ככל הנראה מעין גירסה שלה. זה אמור להיות סרט שמאוד יעצבן את קרוז, אבל הדיווח רק טוען ש"היו לו בעיות" איתו. טוב מאוד שהיו לו בעיות, אבל עצם העובדה שאנדרסון הרשה לעצמו להראות את הסרט לקרוז, ושקרוז לא יצא משם כשהוא רושף אש ונשבע להפיל את זעמו של זינו על הסרט ויוצריו, אומרת אולי שהביקורת על הסיינטולוגיה כאן אינה בוטה כפי שאפשר היה לצפות. [The Wrap]


"כח המחץ 2", או בשמו הרשמי "ג'י. איי. ג'ו: סוגרים חשבון" היה אמור לצאת עוד חודש, ב-29 ביוני. היה אמור. הסרט נדחה למרץ 2013, בתירוץ של המרה לתלת-מימד. אני לא יודע מה הסיפור האמיתי מאחורי הדחיה הזאת, אבל ברור שיש פה סיפור: סרטים הוליוודיים גדולים לא נדחים בשנה בהתראה של חודש, בטח שלא סרטים שנועדו להיות בלוקבאסטרים של אמצע הקיץ, ומן הסתם כבר קשורים ברשת גדולה של שיתופי פעולה מסחריים ומרצ'נדייז. משהו מאוד רע צריך לקרות בשביל דחיה כזאת. נכון לעכשיו, הניחוש הסביר ביותר הוא שהדבר המאוד רע הוא הסרט. מוזר, הטריילרים דווקא היו בסדר.


יש דיבורים על כך שג'וש טרנק, במאי של "כרוניקה", יעשה עיבוד קולנועי למשחק "Shadow of the Colossus". להבדיל מכל ההכרזות השגרתיות על עוד משחק שהולך להפוך לסרט, זה מסקרן, כי לא הבמאי ולא המשחק הם שגרתיים. "צילו של הענק" תמיד עולה כאחד הטיעונים הראשונים בויכוחים בשאלה האם משחקים הם אמנות. בכל מקרה, לא צריך להתרגש מדי עדיין. טרנק הוא במאי מבוקש מאז ההצלחה של "כרוניקה", והוא מדבר עם כל מיני אולפנים בקשר לכל מיני דברים, בינהם ריבוט ל"ארבעת המופלאים" וסרט על ונום מ"ספיידרמן". זה לגמרי לא אומר שכל הסרטים האלה באמת יצאו לפועל, ואם זה יקרה, זה בוודאי לא יקרה בקרוב; אין לסרט עדיין תסריט או תסריטאי. [Deadline]


כותרת סנסציונית: "הסימפסונים חוזרים לקולנוע!!!". האותיות הקטנות שמתחת: "בסרטון קצר שיוקרן לצד 'עידן הקרח 4'". זה יהיה סרט ללא מילים, בתלת-מימד, בכיכובה של מגי, התינוקת שהיא בת שנה כבר 23 שנים. [EW]


טיזר מוקדם מאוד ל-"Anchorman 2", ההמשך לאחת הקומדיות שהכי לא הוקרנו בארץ של כל הזמנים!