בואו לראות: Shrek Retold

בואו לגלות משמעויות חדשות לחלוטין למושג 'אפקט שרק'.

אצא מנקודת הנחה שאתם מכירים את הסרט "שרק". אולי רק שמעתם עליו, אולי צפיתם בו פעם אחת, אולי אתם יודעים לדקלם אותו מהסוף להתחלה. נראה שבקרוב גם נקבל ריבוט של המפלץ הירוק. אבל אני מבטיח לכם שלא ראיתם את "שרק" ככה:

מה שראיתם עכשיו הוא מה שקורה כשיותר מ-200 אמנים ויוצרים שונים מרחבי העולם משתפים פעולה כדי ליצור עיבוד מחודש ל"שרק". זה עיבוד כמעט מדויק מבחינת סצינות, אבל שונה לגמרי בכל אספקט אחר. הקטעים בסרט נעשו בסגנונות שונים שמתחלפים כל הזמן: יש כאן לייב-אקשן, ציורים, אנימה, אנימציה מושקעת ואנימציה שתבוא לכם בסיוטים. בקיצור, זו הגרסה של "שרק" שתמיד רציתם, פשוט לא ידעתם את זה.

הסרט זמין במלואו ביוטיוב, ואתם בהחלט יכולים לצפות בו בטלפון בדרך לעבודה או בטלוויזיה בסלון. אבל ללילה אחד בלבד, יש לכם הזדמנות לצפות בו על מסך גדול יחד עם מעריצי "שרק" נוספים. ההקרנה המיוחדת הזאת תתקיים בסינמטק הרצליה ביום שלישי, ה 25.12 בשעה 20:45. כרטיסים אפשר לקנות באתר הסינמטק, במחיר סמלי של 10 ש"ח. איוונט פייסבוק כאן.

לפני ההקרנה תתקיים הרצאה שלי (הי, אני מתן) על עיבודים דומים שנעשו, על שרק ולידתו המחודשת בתור מם אינטרנטי ועל "שרק-פסט", שממנו התחיל כל הפרוייקט הזה. כמו כן, תהיה שירה בציבור של "All Star" ועוד הפתעות.

שימו לב – הסרט מוקרן באנגלית ללא תרגום.