בריאן סינגר פוטר מ"רפסודיה בוהמית"

עוד אחד נושך את העפר.

זוכרים את הימים הטובים ההם שבהם השתתתפות של מישהו בסרט הייתה משהו קבוע ו-ודאי, והחלפות או פיטורין נחשבו לנדירים?  עכשיו נראה שזה קורה באותה התדירות שבה אנחנו קונים חלב. אחרי שפיל לורד וכריס מילר פוטרו מהסרט של האן סולו באמצע הצילומים ואחרי שקווין ספייסי הוחלף ע"י כריסטופר פלאמר בחודש שעבר, עוד במאי מתווסף לרשימה – בריאן סינגר. הוא היה באמצע הבימוי של "רפסודיה בוהמית", סרט על סולן להקת קווין, פרדי מרקורי, בגילומו של ראמי מאלק. לפני כשבוע פורסם שההפקה הוקפאה עקב "סיבות בריאותיות" של סינגר.

"בריאן סינגר חדל להיות הבמאי של 'רפסודיה בוהמית'". זו ההצהרה המתומצתת ששחרר האולפן אתמול בלילה. לפי הדיווחים, סינגר לא הופיע לעבודה במשך מספר ימים אחרי חופשת חג ההודיה, מה שאילץ את הצלם של הסרט לתפוס את הפיקוד באותם ימים, לפני שההפקה הוקפאה. יש שמועות על כך שהיה מתח בין סינגר למאלק ושהבמאי השליך חפצים על הסט. מקורות על הסט טוענים שאחד השחקנים, טום הולנדר, התפטר בעקבות התנהגותו של סינגר אך שוכנע לחזור לבסוף.

הגרסה של סינגר קצת שונה. הוא טוען שחזר לארה"ב מהסט הלונדוני כדי לטפל באחד מהוריו, שנמצא במצב בריאותי רע ביותר. גם בריאותו של סינגר הושפעה מכך, מה שמנע ממנו לחזור אל הסט. "אין משהו שרציתי יותר מאשר לסיים את הפרוייקט ולכבד את המורשת של פרדי מרקורי, אך האולפנים לא הרשו לי לעשות זאת מכיוון שהייתי צריך לתעדף את הבריאות שלי ושל יקירי," הוא אמר ל"הוליווד ריפורטר". הוא גם הוסיף שאכן היו לו מספר חילוקי דעות עם מאלק, אך הם הצליחו לפתור אותם ולעבוד ביחד עד לעזיבתו של סינגר.

הפיטורין של סינגר מגיעים בתזמון מעניין, כשהוליווד מנסה להוקיע משורותיה כל אחד שקשור להטרדות מיניות. סינגר הואשם עוד ב 2014 על ידי שני אנשים שתקף אותם מינית – אחד בשנות ה 90 ואחד באמצע העשור הקודם – אך שניהם ביטלו לסוף את התביעות שהגישו. מאז הוא ביים עוד דברים לקולנוע וטלוויזיה בלי תקריות חריגות, כולל את "אקס-מן: אפוקליפסה" של אולפני "פוקס". אבל קצת קשה להאמין שאין קשר בין הדברים: הפרשה של סינגר חזרה קצת לכותרות לאחר פרסום ההאשמות נגד קווין ספייסי, כנראה בשל החברות הקרובה של השניים.

נותרו עוד שבועיים של צילומים ל"רפסודיה בוהמית", וכעת האולפן בודק אופציות להחליף את סינגר. שמעתי שכריסטופר פלאמר פנוי. הוא כבר בכל זאת החליף מישהו אחד מהצוות של "החשוד המיידי". [THR]