"סקייפול" הוא הסרט המצליח ביותר אי פעם (בבריטניה)

ג'יימס בונד 0023 עקף את "טיטניק" ו"אווטאר" והפך לסרט הכי מכניס אי פעם בממלכה המאוחדת

יש לנו שיא חדש של כל הזמנים. "אווטאר" נפל. "טיטאניק" נדחק הצידה. הסרט המצליח ביותר אי פעם, בכל הזמנים, Ever, הוא "סקייפול".

כמובן, זה נכון במקום אחד בלבד – בריטניה. "סקייפול" מצליח מאוד בכל העולם, אבל רק בבריטניה הוא מצליח במידה כל כך היסטרית. הסרט הכניס, נכון להיום, 94.277 מיליון פאונד, לעומת ה-94 מיליון פאונד של "אווטאר". וההפרש לא עומד להישאר כל כך קטן: "אווטאר" עשה את מה שעשה לאורך 11 חודשים בקולנועי בריטניה, בעוד "סקייפול" שבר את השיא בתוך 40 יום בלבד, ועדיין לא הולך לשום מקום. וזה מרשים עוד יותר בהתחשב בכך ש"סקייפול" לא מוקרן בתלת-מימד.

ג'יימס בונד הוא, כידוע, בריטי. הוא אחד הדברים הכי בריטיים שיש, למעשה, למרות שהסרטים עליו הם הוליוודיים בתכלית. סרטי בונד מאז ומתמיד מצליחים בבריטניה (ביחס לגודל האוכלוסיה, כמובן) יותר מאשר בארה"ב, או בשאר העולם. "קזינו רויאל" היה שם הסרט המצליח ביותר של 2006, ומדורג כרגע 13 ברשימת הסרטים המצליחים של כל הזמנים. "קוואנטום של נחמה" הכניס שם יותר מ"האביר האפל" (אבל פחות מ"מאמא מיה". ביזארי). "סקייפול", כידוע, התעלה על שניהם, ועל כל סרטי בונד הקודמים, בקופות בכל העולם, ובהתאם, עשה זאת גם בממלכה המאוחדת. וזה בוודאי גם עזר שזה היה אחד הסרטים הבריטיים ביותר בסדרה: הפעם מלבד דניאל קרייג וג'ודי דנץ', גם הבמאי (סם מנדז), הנערה (נעמי האריס) והאדל (אדל), כולם בריטים. גאווה מקומית היא כח חשוב בקופות, והצירוף הזה הספיק כדי להביא את "סקייפול לנקודה בטבלה שגבוה ממנה אי אפשר לעלות.

רשימת הסרטים המכניסים ביותר אי פעם בבריטניה