מלחמת השלגיות, פרק 2: הנקמה

הסלמה במלחמה בין שתי הגירסאות האפלות ל"שלגיה" שאמורות לצאת בשנת 2012

הקרב בין "שלגיה" של יוניברסל ל"שלגיה" של רילייטיביטי עלה מדרגה. אם היה נדמה שקיים סיכוי שהסכסוך ייפתר בדו-קיום, עכשיו זאת כבר לא נראית אפשרות: שני האולפנים משחקים צ'יקן זה נגד זה, וזה לא ייגמר עד שאחד משני הסרטים יתמוטט.

אם אין לכם מושג על מה אני מדבר, אתם מוזמנים להשלים את הפרקים הקודמים בכתבה "מלחמת השלגיות" שפרסמתי לפני שלושה חודשים. לכו, תקראו את זה ותחזרו, אני מחכה.

אז, כשעזבנו, שלגיה-רילייטיביטי ("האחים גרים: שלגיה") הוביל, עם תאריך הפצה מוקדם יותר – 29 ביוני 2012 – וליהוק חזק יותר לתפקיד המלכה (ג'וליה רוברטס). לסרט המתחרה, שלגיה-יוניברסל ("שלגיה והצייד"), היה תאריך הפצה בדצמבר, שרליז תרון בתור המלכה וקריסטן סטיוארט בתפקיד שלגיה.

מה קרה מאז? נתחיל מהדברים הקטנים: לשלגיה-רילייטיביטי התפרסמו כמה ליהוקים, לא נורא מרגשים. את שלגיה תגלם בסרט הזה לילי קולינס, וחיפוש בימד"ב מעלה שהיא אמנם יפהפיה, אבל די אלמונית. היא השתתפה ב"הזדמנות שניה" עם סנדרה בולוק וב"המאמין", הכשלון המסחרי שיצא השבוע בארה"ב. את הנסיך יגלם ארמי האמר, שהיה האחים וינקלווס ב"הרשת החברתית". הבמאי של הסרט הוא טארסם סינג, ולאחרונה יצא הטריילר לסרט הבא שלו, "בני אלמוות", שנראה… שרוי במחלוקת. או, אם אתם שואלים אותי: רע. אם זה הלוק של "שלגיה" המיועד שלו, זה לא נראה טוב.

בינתיים, בשלגיה-יוניברסל, הרבה יותר אקשן. רק השבוע הסרט השיג ליהוק שופרא דשופרא: את תפקיד הצייד – תפקיד מרכזי מן הסתם בסרט ששמו "שלגיה והצייד" יגלם תור בכבודו ובעצמו, כריס המסוורת. נדמה שיש הסכמה רחבה על כך שיהיו מעלותיו וחסרותיות של "תור" מה שיהיו, כריס המסוורת הוא יאמי. אבל היום פרסם האולפן מהלך דרמטי עוד יותר: תאריך ההפצה של הסרט הוקדם – ל-1 ביוני 2012.

ההודעה לעתונות אמנם לא מזכירה במילה את התחרות ("מה, יש עוד סרט על שלגיה? לא שמנו לב"), אבל אי אפשר לטעות: שלגיה-יוניברסל מנגח את שלגיה-רילייטיביטי ראש בראש. אני לא חושב שמישהו באמת משלה את עצמו שייצאו שתי גירסאות אפלות-ובוגרות של שלגיה באותו חודש; זה יהיה כנראה אסון לשניהם. שני האולפנים מצפים שהאולפן האחר ימצמץ, יוותר ויפרוש, ושניהם לא מורידים את הרגל מהגז.

וגם ככה, התחרות מזיקה להם. לו"ז ההפקה של שתי השלגיות הוא עכשיו מזורז מאוד. נשארה לשניהם בקושי שנה כדי לסיים את הסרט – והצילומים של אף אחד משניהם עוד לא התחילו. זה לא קל, בעיקר לא לבמאי מתחיל – שלגיה-יוניברסל אמור להיות סרטו הראשון של הבמאי רופרט סנדרס. במאמץ להיות הראשונים בקולנוע, שני הסרטים עלולים לחתוך פינות.

אז מה עכשיו? באמת שאין לי מושג. שלגיה-רילייטיביטי יכולים להקדים את תאריך ההפצה עוד יותר, אבל אני לא יודע אם בכלל יהיה אפשרי לסיים את הסרט בזמן. אם זה לא יקרה, אחד מהסרטים יצטרך להתקפל, בשלב מאוחר יחסית של ההפקה – או שבאמת נקבל שני סרטים שונים על נושא זהה כמעט בו-זמנית. כל סיום של הקונפליקט הזה יהיה מאוד לא שגרתי. יאללה מכות!