אז בקשר לג'יימס בונד

האם כריסטופר נולאן יביים את סרט בונד הבא? (לא). האם סם מנדז יביים אותו? (כנראה).

לדודו טופז, זכרונו לסוג של ברכה מביכה ולא נעימה, היה פעם מערכון שבו הוא איפיין עיתונים שונים בארץ (זה היה באייטיז. עיתון, למען קוראינו הצעירים, זה כמו אינטרנט, רק מודפס על נייר ובלי טוקבקיסטים שקוראים לכותב שמאלני). אחד מהם – "חדשות", נדמה לי – התאפיין לטענתו בכותרות מפוצצות המנוסחות כשאלה. למשל: מפרסמים בעמוד הראשון תמונה גדולה של בקבוק אורנג'דה, עם כותרת ענקית: "האם יצחק שמיר מנהל בדירתו הפרטית מסיבות סקס לוהטות?!". אחרי שאתה קונה את העתון, אתה מגלה שבעמוד הפנימי כתוב, "לא".

השיטה הזאת עדיין עובדת, אם כי כיום רבים מהעיתונים/אתרים ויתרו על העמדת הפנים של הכנות ופשוט מפרסמים שטויות בלי לטרוח לשים סימן שאלה בסוף. אבל לפני כשבועיים קיבלתי פלאשבק למערכון הזה בעקבות כל הכותרות שהכריזו, "האם כריסטופר נולאן יביים את סרט ג'יימס בונד הבא"?

התשובה, כמובן, היא לא. היא תמיד היתה לא. אפילו בידיעה המקורית ב"דיילי מייל" שממנה כולם העתיקו היה כתוב במפורש שזה כנראה לא הולך לקרות, בין השאר משום שלוח הזמנים הוא בלתי אפשרי: כריסטופר נולאן עובד על "אינטר-סטלר" (עם המקף זה נראה פחות כמו "אינסטלטור", נכון?) שאמור לצאת בנובמבר 2014, ולא יוכל להתחיל שום פרויקט רציני אחר לפני כן.

עכשיו יש דיווח חדש: האם למרות הכל, יחזור סם מנדז, הבמאי של "סקייפול", לביים את סרט בונד הבא? כאן התשובה היא ברורה הרבה פחות, ודווקא יש מצב ל"כן". מנדז הכריז בעבר שהוא לא מעוניין, אם כי הוא לא פוסל חזרה לסדרה בהמשך. אבל ה-BBC דיווח לפני יומיים שהוא חזר למגיעים עם אנשי הברוקולי, ו-Showbiz411, שככל הנראה מתמחה בסקופים בונדיים, טוען היום שזו עובדה מוגמרת: מנדז יביים את בונד 24, וכנראה גם את בונד 25 שאחריו. אחרי מיליארד הדולר של "סקייפול", הוא יכול לקבל את הסדרה לידיו לנצח, מבחינתם. כמו נולאן, גם מנדז עסוק, אבל המפיקים מוכנים לחכות לו. זה אומר שהבונד הבא לא יגיע שנתיים אחרי הסרט הקודם, אלא שלוש שנים, ב-2015. קורבן לא גדול בשביל הזכות להמשיך לעבוד עם מנדז. גם זו לא הכרזה רשמית עדיין, פורמלית זו עדיין שמועה. אבל זו שמועה הגיונית (ומשמחת).

השאלה שלא ברורה לי בכל העסק היא למה בעצם מדברים על זה רק עכשיו. איך ייתכן ששבעה חודשים אחרי ש"סקייפול" יצא (והיה להיט עצום וענק), עדיין לא ידוע מי יביים את הסרט הבא? בימינו הפקות של סרטי המשך מתחילות באופן קבוע עוד לפני שהסרט המקורי יוצא, אפילו במקרים שבהם ההצלחה שלהם לגמרי לא מובטחת. "איש הפלדה" יצא לאקרנים רק בעוד שבועיים, אבל אתם יכולים להיות בטוחים שמישהו אי שם כבר עובד על טריטמנט לסרט ההמשך. אז מה, הברוקולים לא ידעו כשהם צילמו את "בונד 23" שיהיה עוד אחד אחרי זה? איך זה שהם לא היו מוכנים עוד בשנה שעברה עם במאי, תסריט ונערת מים מוכנים לצאת לדרך?

(היי. הייתי במילואים. חזרתי).