כרישים ענקיים, משחק תופסת ומשפחה של גיבורים (ועוד טריילרים)

ג'ייסון סטיית'האם משחק תופסת עם כריש ענק ומשפחת סופר על, בזמן שהאן סולו מצטער להפריע להם.

סולו: סיפור מלחמת הכוכבים

בואו נתחיל את הפוסט טריילרים הזה עם טריילר חדש ל"סולו"; טריילר שהעלה אצלי הרבה שאלות. כמו למשל:
למה נראה כאילו הטריילר מנסה לגרום לי להתקף אפילפסיה? למה נראה כאילו אפשר להחליף את השחקן הראשי בבול עץ וכלום לא ישתנה? אפרופו, למה לא ניצלו את החלפת הבמאים של הסרט כדי להחליף גם את הדמות הראשית ולשנות את השם ל"לאנדו"? כרגע הסיבה היחידה שאני שוקל אולי לצפות בו היא דונלד גלובר. בקיצור, למה לעזאזל הסרט הזה נראה לא מעניין בעליל?

כמו הרבה פריקוולים אחרים, גם האחד הזה מרגיש לא נחוץ במיוחד – אבל זה לא אומר שגורלו נחרץ. הרי מדי פעם פריקוולים יוצאים ממש טוב (תשאלו את "אקס-מן: ההתחלה"), אבל איכשהו נראה שהפרנצ'ייז של "מלחמת הכוכבים" ופריקוולים פשוט לא הולכים ביחד – בין אם זו הטרילוגיה המושמצת או "רוג אחת" הזניח, משהו בשילוב הזה לא עובד.

והפעם, יש גם משהו מתסכל בפריקוול הזה. הרי לדיסני יש יקום קולנועי שלם, פשוטו כמשמעו; אפשר לחקור את כל קצוות הגלקסיה של העולם הזה. אז למה לא להתקדם ולפתח את העולם הזה במקום לעשות סרטי אוריג'ין לדמויות מוכרות? או כמו שאומרים ב"מלחמת הכוכבים": "ללכת באומץ למקום שאליו אף אחד לא הלך לפני כן". רגע…

המג

עוד מימי "מלתעות" הוליווד אוהבת כרישים וכבר כמה עשורים יוצאים באופן יחסית-רציף סרטים שעוסקים ביצורים הימיים המפחידים וצמאי-הדם. לרוב מדובר בסרטים שיוצאים ישר למדיה הביתית עם שמות שמנסים להישמע סופר-מגניבים כדי לגרום לכם לבחור בהם, כמו "מגה-כריש", "כריש היורה" או "שארקטופוס". המוכרת מביניהם היא כנראה סדרת סרטי "שארקניידו", שכבר הפכה למותג טראשי שהרבה אנשים מכירים, גם אם לא צפו בסרטים (נראה לי שהם כבר הגיעו לשישי).

סרט הכריש הגדול של השנה הנוכחית הוא "המג", שבו ג'ייסות סטיית'הם יוצא למלחמה מול כריש שגורם לאחד מ"מלתעות" להיראות כמו דג רקק. זה נראה כמו סרט כיפי שלוקח את עצמו בדיוק במידה הנכונה של רצינות – לא יותר מדי רציני, אבל גם לא מגוחך כמו סרטי "פיראנה".

מצטער על ההפרעה

גם אם השם לאקית' סטיינפלד לא אומר לכם כלום, כנראה שראיתם אותו איפשהו. הוא השתתף בסרטים קטנים כמו "טווח קצר 12" הנהדר, סרטים זוכי אוסקר כמו "סלמה" ו"תברח" וכיום הוא מופיע בתפקיד שגונב את ההצגה בסדרה "אטלנטה".
כל זה לא במקרה, כי באמת שמדובר באחד השחקנים הצעירים הטובים והמוכשרים שעובדים היום. ואם תשאלו אותי, עדיף שבמקום להצטרף ליקום של מארוול או "מלחמת הכוכבים" הוא ימשיך לעשות סרטים קטנים ומעניינים; למשל, סרטים כמו "מצטער על ההפרעה", בו הוא מגלם נציג מכירות שמגלה שסוד ההצלחה בעבודה הוא להשתמש ב"קול הלבן" שלו. את הסרט ביים האיש בעל השם הייחודי בוטס ריילי, שזהו סרטו הראשון, אבל כבר מהטריילר ניתן לראות שיש לו סגנון ויזואלי מסקרן במיוחד.

חוץ מסטיינפלד יש בסרט עוד פרצופים מוכרים, כמו טסה תומפסון, טרי קרוז, ארמי האמר, דני גלובר וקולות מוכרים בתפקיד ה"קולות הלבנים" של השחקנים כמו דייוויד קרוס, פאטון אוסוולט וסטיב בושמי.

תופסת

מה אם פעם בשנה, למשך חודש שלם, קבוצת חברים שגרים במדינות שונות היו מנהלים משחק תופסת חובק-עולם, כמו "המירוץ למיליון" אבל כזה שבו צריך להגיע אחד לשני? העלילה הזאת נשמעת כמו קונספט שנרקח בחדר של כמה תסריטאים משועממים, אבל היא למעשה מבוססת על סיפור אמיתי.
במשך 23 שנים, קבוצה של עשרה חברים הקדישו חודש אחד בשנה רק בשביל למצוא זה את זה ולהגיד "אתה התופס". הכתבה על החבורה פורסמה בתקשורת כבר לפני כמה שנים, וחודש לאחר מכן הם כבר מכרו את הזכויות להפוך את זה לסרט. בקיץ הקרוב הסרט הזה מגיע, עם קאסט שכולל את ג'ון האם, אד הלמס, איילה פישר וג'רמי רנר, ששבר את שתי ידיו במהלך הצילומים. כנראה שזה היה חתיכת משחק תופסת אינטנסיבי.

משפחת סופר על 2

אז, השטיק של "בעל ואישה מחליפים מקומות" הוא אולי לא חדש, אבל בשילוב של כוחות-על הוא עשוי להיות מעניין. אבל הבעיה העיקרית של "משפחת סופר על 2" זה שהוא צריך להתגבר על שני מכשולים עיקריים. הראשון זה שהוא סרט המשך של פיקסאר. סרטים מספר 2 של פיקסאר, לדעתי לפחות, נוטים להיות פחות טובים מקודמיהם – "צעצוע של סיפור 2" הוא החלש בסדרה, "בית ספר למפלצות" היה מאכזב, "מכוניות 2" נחשב ללא טוב במיוחד ו"מוצאים את דורי" היה חביב ותו לא.

המכשול השני הוא שהוא יוצא ב 2018. סרטי גיבורי-העל השתנו קצת מאז שיצא "משפחת סופר-על" אי שם ב 2004. וב"קצת" אני מתכוון ל"מקצה לקצה". הז'אנר הלך וגדל וקיבלנו המון גישות מגוונות ומרתקות בהן אפשר לגשת אליו: היקומים הקולנועיים של מארוול ו-DC, טרילוגיית "האביר האפל", "לוגאן", "דדפול", "כרוניקה בזמן אמת", ועוד. האם לסרט המשך למה שנחשב בעיני רבים כאחד הטובים של פיקסאר (אם לא הטוב ביותר) יש באמת מה להגיד בנושא שלא שמענו כבר?