מילר ולורד הם כבר לא הבמאים של "סולו" (וזה מוזר)

כריס מילר ופיל לורד, הבמאים של סרט "מלחמת הכוכבים" על האן סולו, פוטרו במפתיע, באמצע הצילומים, ומה לעזאזל קורה פה?

ההוליווד ריפורטר מדווח: כריס מילר ופיל לורד הם כבר לא הבמאים של סרט "מלחמת הכוכבים" על האן סולו. הם עזבו, פוטרו או התפטרו, בכל אופן הם כבר לא שם. באמצע הצילומים.

ועל כך יש לאמר: מה.

מי שהיה קורא כותרות הוליוודיות בחודשים האחרונים היה יכול לקבל את הרושם שבמאים שעוזבים ומוחלפים בבמאים אחרים באמצע צילומי סרט הם עניין שגרתי. הכותרת מזעזעת-אמות-הסיפים האחרונה היתה הפרישה של זאק סניידר מ"ליגת הצדק" והחלפתו בג'וס ווידון. אז צריך להבהיר: דברים כאלה לא קורים, או לפחות, לא אמורים לקרות. במאים לא מוחלפים באמצע הסרט. הם בהחלט נוהגים להיפרד, על רקע "חילוקי דעות יצירתיים", בזמן הפרי-פרודקשן של סרטים; כותרות בנוסח "במאי X הוחלף בבמאי Y של שובר קופות מיועד @" הן נפוצות למדי. אבל אחרי שהצילומים התחילו? להחליף במאים באמצע ההפקה זה אסון לסרט. משהו מאוד קיצוני צריך לקרות כדי שהאולפן, או הבמאי, יבחרו במהלך קיצוני כזה. במקרה של זאק סניידר המשהו הזה היה טרגדיה משפחתית. מה קרה ללורד ומילר?

כל הצדדים שומרים, כמובן, על סודיות. הידיעה בהוליווד ריפורטר כוללת הצהרות מצד האולפן ומצד הבמאים, שתיהן מנוסחות במלוא הנימוס והטאקט ("הם במאים מוכשרים להפליא, אבל החזון שלנו לסרט שונה"; "אנחנו גאים בעבודה שעשינו ומאחלים הצלחה וכו' וכו'") שלא אומרות כלום. השמועות/ספקולציות שצצות עכשיו (במאמר אחר ב-THR, בין השאר) אומרות שהצמד לא הסתדר עם החזון של לורנס קסדן, התסריטאי ואחד האנשים הבכירים בעולם מלחמת הכוכבים, לגבי האן סולו – מכיוון שהוא היה קומי מדי. לקחתם את הבמאים של "רחוב ג'אמפ 21" ו"סרט לגו", לביים סרט, ואתם מתפלאים שהוא קומי? ולקח לכם עד אמצע הצילומים לגלות את זה? סיפור תמוה. אותה כתבה גם מציינת שמות של כמה במאים אחרים שעשויים, על פי השמועה, להחליף אותם בתפקיד: רון הווארד, ג'ו ג'ונסטון או לורנס קסדן בעצמו. קשה לי לדמיין סרט שבוים בחציו על ידי טים מילר ופיל לורד ובחציו השני על ידי רון הווארד, אבל אותו הדבר נכון גם לגבי סרט שחציו זאק סניידר וחציו השני ג'וס ווידון.

(רקע למתקשים: הסרט שעדיין לא הוכרז לו שם רשמי אבל סביר להניח שהשם יהיה "סולו" הוא השני בסדרת-לא-סדרת סרטי "מלחמת הכוכבים" שהם לא חלק מהסדרה הממוספרת, שהראשון שבהם היה "רוג אחת". זה פריקוול שמספר על ימיו המוקדמים של האן סולו (אלדן ארנרייך, שהיה מעולה ב"יחי קיסר"), ומשתתפים בו גם דונלד גלובר ואמיליה קלארק).

נכון לעכשיו, תאריך ההפצה של הסרט לא השתנה: הוא עדיין אמור לצאת פחות משנה מהיום, במאי 2018. זמנים מוזרים.