מפץ: ספיידרמן מצטרף לעולם מארוול

הפעם זו לא שמועה ולא מתיחה.

היי, קומיקסאים? הגביע הקדוש הגיע.

דיברו על זה המון: בהתחלה כספקולציה לא ריאליסטית, אחר כך כשמועות, ודיווחים מעורפלים על מגעים. עכשיו זה מגיע כהודעה רשמית לגמרי: ספיידרמן חוזר הביתה. גיבור העל הידוע ביותר של חברת מארוול יגיע לעולם הקולנועי של מארוול, מה שאומר שהוא יוכל להיפגש עם איירון מן, תור ושות', וככל הנראה להצטרף לאוונג'רס.

לפניכם תגובתם של גיקי קומיקס ברחבי העולם:

omg

קודם כל, העובדות היבשות. סוני ומארוול הוציאו הודעה משותפת שבה נאמר שסרט ספיידרמן הבא ייצא, כמתוכנן, ב-28 ביולי 2017; אבל הסרט הזה יופק במשותף על ידי סוני ומארוול, בראשות קווין פייגי. עוד לפני הסרט הזה, ספיידי יופיע באחד מסרטי העולם הקולנועי של מארוול. (משמעות: תיתכן הופעת אורח קצרצרה ב"הנוקמים 2", או תפקיד משמעותי יותר ב"קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים").

החברות הבהירו שסוני לא מכרה למארוול את הזכויות על ספיידרמן. היא תמשיך להפיץ אותם גם בעתיד, ותשמור על "המילה האחרונה היצירתית".

מה שלא נאמר במפורש: האם הספיידרמן הזה יהיה אותו אחד מ"ספיידרמן המופלא", בגילומו של אנדרו גארפילד, או (עוד) גירסה חדשה של הדמות? ריבוט נשמע כמו האפשרות הסבירה יותר. ספיידרמן "המופלא" היה מקושקש, המעריצים לא אוהבים אותו במיוחד, והוא גורר איתו מיטת שרצים שלמה של עלילה מסובכת. למה לגרור את זה לתוך היקום המאוד בריא של מארוול?

עוד דבר שלא נאמר במפורש: האם ספיידרמן יהיה חלק מהצוות של האוונג'רס ב"הנוקמים: מלחמת הנצח"? והתשובה היא: למה לא, לעזאזל? אם כבר בונים על "מלחמת הנצח" כעל קרוסאובר-גיבורי-העל-הגדול-ביותר-אי-פעם, להוסיף לזה את ספיידי יהיה צעד טוב בכיוון.

לא נאמר במפורש 3: מה עם כל ה"עולם הקולנועי" המגוחך המתוכנן לספיידרמן? סוני השמיעו הצהרות מפוצצות בנוגע ל"ספיידרמן המופלא" וכל שלל ספינאופיו. הם תכננו סרט על ה-"Sinister Six" והכריזו אפילו על סרט על "גיבורת-על בעולם של ספיידרמן", כל זה בשנים הקרובות. אלה תמיד נשמעו כמו דיבורים באוויר, ועכשיו אפשר להניח שהם התפוגגו.

מותר בהחלט לצעוק "ידענו!". אפשר להגיד שלסוני לא היתה ברירה. רבים צועקים עליהם כבר מ"ספיידרמן המופלא 2" שאין להם מושג מה הם עושים. אחרי פרשת הפריצה לסוני זה נהיה ברור עוד יותר. סוני יכלו להמשיך בכח את הסדרה הדועכת הנוכחית של ספיידרמן (זה נשמע רע), או להחליט על ריבוט נוסף, שלוש שנים בלבד אחרי הריבוט הקודם (עוד יותר רע). או – האפשרות החכמה – פשוט לתת את ספיידרמן לאנשים שכן יודעים איך מנהלים עולם גיבורי-על מצליח. ההחלטה הזאת של שיתוף פעולה עם אולפן מתחרה בוודאי לא היתה קלה, אני בטוח שהמון אנשים בסוני בעטו וצעקו כדי שזה לא יקרה, אבל זאת היתה ההחלטה ההגיונית היחידה.

ההודעה הרשמית באתר של מארוול

להאזנה נוספת: פישקאסט – הרבה יותר מדי גיבורי על. אמרנו להם.