ספילברגיאדה: סיבוב ראשון

כרישים, משאיות, נוכלים, פיראטים ועוד מחכים ביום הראשון של הספילברגיאדה. בואו להצביע.

ברוכים הבאים לסיבוב הראשון של הספילברגיאדה. אם אתם לא בטוחים מה קורה פה – יותר פרטים (ואת טבלת ההתמודדויות) ניתן למצוא כאן.

 

בסיבוב הראשון, נעמדים שני סרטי הבכורה של ספילברג. האחד שהיה תכלס סרט הביכורים שלו, והשני סרט הפריצה שגילה אותו לעולם הרחב.
דואל  (1971), שמספר על איש שמוצא את עצמו נרדף על ידי נהג משאית רצחני, נמצא בעמדת נחיתות מסוימת למול מלתעות (1975), אחד מהסרטים האהובים בכל הזמנים. אבל מצד שני – מי לא? "דואל"  גם נמצא בעמדה המיוחדת של להיות הסרט הראשון של ספילברג שזכה ב…אה, אמי? ובכן, כן, אמי. מה שקרה הוא שהסרט בעצם בהתחלה שודר לטלוויזיה בכלל בארצות הברית. אבל לאחר שהובן כמה נהדר הוא (והוא אכן מתמודד ראוי לסיבוב הראשון מול "מלתעות") הוחלט לשחרר אותו לאקרנים ברחבי העולם.

"מלתעות" , לעומת זאת, באמת היה הסרט הראשון לזכות באוסקרים של ספילברג – הוא זכה בשלושה (על העריכה, על הסאונד ועל ה"טאנה. טאנה. טאנה טאנה טאנה טאנה." שלו), וביאס מאוד את ספילברג כשהוא לא קיבל מועמדות בקטגורית הבמאי הטוב ביותר באותה השנה, וזאת למרות שהסרט עצמו כן היה מועמד לפרס הסרט הטוב ביותר.

שני הסרטים משתמשים בטכניקה של להסתיר כמה שיותר את האויב על מנת להגביר את הלחץ אצל הקהל – אבל רק אחד יכול לעלות לסיבוב הבא. מי זה יהיה?

Webp.net-resizeimage

קרב ראשון

  • מלתעות (89%, 288 קולות)
  • דואל (11%, 37 קולות)

מס' מצביעים: 325

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage (1)

 

1941 (1979) סיים עשור מאוד מוצלח בחייו של ספילברג (מצד שני, איזה עשור לא היה כזה) בצורה קצת עקומה. למרות שהסרט צבר מעמד קאלט מאז שיצא, בזמן אמת הקומדיה של ספילברג לא ממש הוערכה על ידי המבקרים. אבל מצד שני – מבקרים. מה הם מבינים. הסרט היה מועמד לשלושה פרסי אוסקר (על הצילום, הסאונד והאפקטים) והיה אחד משמונת הסרטים היחידים שג'ון בלושי הספיק לצלם בעודו בחיים.

תפוס אותי אם תוכל (2002) התקבל בצורה יותר חיובית לעומתו, והיה להיט אצל המבקרים ואצל הקהל (למרות שמבחינת אוסקרים הוא הועמד רק לשניים- כריסטופר ווקן הועמד על פרס שחקן המשנה, וג'ון וויליאמס הועמד על הפסקול). גם באתר הוא התקבל בצורה חיובית כאשר הוא נכנס לעשרת סרטי השנה של עין הדג ל-2003 ושמר על כוחו גם בסקר החוזר.

אז האם קהל המעריצים הסמוי של "1941" יראה את כוחו ויצליח לתפוס את "תפוס אותי"? או שמא ליאונרדו דיקפריו כבר עקץ את כולם ועלה לשמינית הגמר?

Webp.net-resizeimage (1)

קרב שני

  • תפוס אותי אם תוכל (92%, 297 קולות)
  • 1941 (8%, 27 קולות)

מס' מצביעים: 324

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage

 

הוק (1991), כמו "1941", גם הוא התקבל בצורה מעורבת בזמן אמת אבל צבר קהל מעריצים אוהד מאוד לאורך השנים. ההמשך ל"פיטר פן" בכיכובם של רובין ויליאמס, דסטין הופמן, ג'וליה רוברטס, בוב הוסקינס, מגי סמית', גלן קלוז בדראג וגווינת פאלטרו (בהופעה קצרה) הועמד לחמישה אוסקרים והפסיד את כולם, אבל זכה במקום חם בלב שלנו.

אינדיאנה ג'ונס ומסע הצלב האחרון (1989) שיצא שנתיים לפניו, הצליח לסגור את טרילוגית אינדיאנה ג'ונס בכבוד (עד הסרט הרביעי, בכל מקרה), הוסיף את שון קונרי לזיכיון וגם גילה לנו מאיפה הגיע השם של אותו אינדיאנה ג'ונס. הוא היה הסרט הכי מצליח קופתית ברחבי העולם באותה שנה, וזכה באוסקר על האפקטים של הסאונד שלו.

ועכשיו אתם צריכים לבחור ביניהם. במילותיו של אביר זקן אחד – תבחרו בחוכמה.

Webp.net-resizeimage (2)

קרב שלישי

  • אינדיאנה ג'ונס ומסע הצלב האחרון (73%, 264 קולות)
  • הוק (27%, 96 קולות)

מס' מצביעים: 360

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage (3)

 

סוס מלחמה (2011)  הוא לכאורה סרט מלחמת העולם הראשונה, אבל יותר מזה הוא סרט סוסיםםםםםםםםםםםםם. אם יש לכם בעיה עם זה, חבל. הסרט היה מועמד לשישה פרסי אוסקר (כולל פרס הסרט הטוב ביותר) והפסיד את כולם, כי האקדמיה היא סוסופובית מסריחה. #אוסקרכהאדם, נכון?

דו"ח מיוחד (2002) הוא אחד מהסרטים המצליחים ביותר של ספילברג באלף החדש – הוא היה להיט בקרב המבקרים, הקהל, וקהל עין הדג (ושוב, גם בסקר החוזר). אבל, כמובן, הרואים ראו כל זאת מראש. הוא הועמד רק לאוסקר אחד, אותו הפסיד (שוב, גם את זה הרואים חזו) והציג את אחד מתפקידיו הטובים של טום קרוז.

ועכשיו הוא הולך ראש בראש נגד סוס. האם הוא ינצח? לרואים התשובות. 

Webp.net-resizeimage (4)

קרב רביעי

  • דו"ח מיוחד (92%, 325 קולות)
  • סוס מלחמה (8%, 30 קולות)

מס' מצביעים: 355

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage (5)

מחר: תיבות אבודות, רשימות, שחקנים (מספר אחת) ונשיאים.