ספילברגיאדה: סיבוב שלישי

חייזרים נגד עבדים, סוכני מוסד נגד ילדים, רובוטים נגד מהגרים ודינוזאורים נגד דינוזאורים - כולם נמצאים ביום השלישי של הספילברגיאדה.

(למי שלא יודע מה קורה ולא יכול לנחש מהשם – כתבת פתיחה [עם טבלה מעודכנת])

אתמול המשיך את המסורת של שלשום, בכך ששלושה קרבות הוכרעו בלי מאמץ, ואילו אחד הראה יותר קושי, אבל בסופו של דבר תמיד היה "ברור" מי המנצח. הברורים מאליהם היו "רשימת שינדלר", "לינקולן" ו"שודדי התיבה האבודה", שממשיכים בקלות לעבר שמינית הגמר. האחד שהיה צריך להיאבק היה "גשר המרגלים" שניצח את "שחקן מספר אחת" בקרב צמוד, אבל לא צמוד מדי.

אמיסטד (1997) היה הסרט השני של ספילברג שיצא ב-97 (הסרט הראשון נמצא בסקר האחרון ביום זה), והוא עוסק באירועים שקורים לאחר שספינת עבדים מתמרדת וחוטפת את הספינה. הסרט היה מועמד לארבעה אוסקרים, יש בו את מתיו מקונוהי (לפני הקאמבק שלו, אבל גם לפני מה שהצריך את הקאמבק שלו מלכתחילה), מורגן פרימן, אנתוני הופקינס (שהועמד לאוסקר) ודג'ימון "מפלצות דיגיטליות" הונסו.
מלחמת העולמות (2005) הוא סיפורו של טום קרוז שרץ מהר מאוד מחייזרים שפולשים לכדור הארץ, בעודו מנסה לשרוד עם ילדיו ושארית הניצולים ומנווט בין מקומות שונים ואנשים נחמדים פחות ונחמדים ממש פחות. הסרט היה הצלחה ביקורתית וכלכלית, הועמד לשלושה פרסי אוסקר, והיה אחד מעשרת סרטי השנה של עין הדג ב-2005.

אז מי מביניהם הוא הסרט המועדף עליכם?

Webp.net-resizeimage (1)

קרב תשיעי

  • מלחמת העולמות (80%, 189 קולות)
  • אמיסטד (20%, 46 קולות)

מס' מצביעים: 235

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage

 אימפרית השמש (1987) גילה לעולם את כריסטיאן בייל הצעיר, הרבה לפני שיהפוך לבאטמן או שיתחיל להרזות ולהשמין במה שאין שום צורה שהיא בריאה לגוף האנושי. הסרט היה מועמד לשישה פרסי אוסקר והפוסטר שלו ממש יפה.
מינכן (2005) גילה לעולם שיהודים יכולים להיות גם כוכבי אקשן,  הרבה לפני "פאודה" וכל הסרטי מוסד הישראלי שצצים לאחרונה. הסרט היה מועמד לחמישה פרסי אוסקר (כולל סרט, במאי ותסריט) והפוסטר שלו גם די מגניב.

מדובר בשניים מהסרטים הכי פחות רווחים של ספילברג ("אימפרית" הוא השני פחות רווחי, "מינכן" הוא הרביעי) ועכשיו הם הולכים ראש בראש.

Webp.net-resizeimage (3)

קרב עשירי

  • אימפרית השמש (59%, 128 קולות)
  • מינכן (41%, 88 קולות)

מס' מצביעים: 216

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage (2)

אינטליגנציה מלאכותית (2001) מספר על ילד רובוט שמנסה להסתדר לאחר שנטשו אותו בעולם הגדול וטרמינל (2004) מספר על אדם זר שמנסה להסתדר לאחר שהוא נכלא בשדה תעופה פחות גדול. שני הסרטים מספרים על גיבור תום לב שמגלה עולם שלם, ופה בערך נגמר הקשר ביניהם, כי הילד הקטן הרובוטי לא מתחיל לצאת עם קתרין זיטה ג'ונס, וטום הנקס לא מסתובב עם רובוט-מין גברי. "AI" נכנס לעשיריית סרטי השנה של עין הדג, ואף שיפר את מעמדו בסקר החוזר. טרמינל לא נכנס לעשירייה של אותה שנה בזמנו, וגם בסקר החוזר לא  – אבל גם הוא שיפר את מעמדו בצורה ניכרת בסקר הנ"ל.

בכל מקרה, עכשיו אתם צריכים לבחור אחד מהם.

Webp.net-resizeimage (5)

קרב 11

  • אינטליגנציה מלאכותית (63%, 163 קולות)
  • טרמינל (37%, 95 קולות)

מס' מצביעים: 258

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage (4)

קרבדינוזאוריםקרבדינוזאוריםקרבדינזוארים! בפינה אחת – הטי-רקס! בפינה השנייה – גם! אחד מהסרטים הוא פארק היורה (1993) והשני – גם. אבל, כאילו, ההמשך שלו – פארק היורה: העולם האבוד (1997). אז איזה טי-רקס הוא הכי טי-רקס? או שאולי אתם דווקא בקטע של הולוצירפטור? או אולי בקטע של ג'ף גולדבלום בלי חולצה? בכל מקרה, בואו, יש מכות בין דינוזאורים. 

Webp.net-resizeimage (7)

קרב 12

  • פארק היורה (95%, 264 קולות)
  • פארק היורה: העולם האבוד (5%, 13 קולות)

מס' מצביעים: 277

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage (6)

מחר: היום האחרון בשלב הסיבובים. טוראי ריאן, אי.טי, טינטין ואינדיאנה ג'ונס (שוב פעם) מחכים לכם, וגם עוד כמה סרטים שיתמודדו מולם.