ספילברגיאדה: סיבוב רביעי

היום האחרון של שש-עשרית הגמר יוצא לדרך, ורק אתם יכולים להחליט מי מהסרטים ימשיך לשמינית הגמר.

למי שרוצה להסתכל על הטבלה המעודכנת או להבין מה קורה פה – כאן.

אתמול שינינו קצת את הנוסחה של ה"3 קלים, אחד מתקרב לצמוד". "פארק היורה" כיסח את ההמשך שלו בצורה די חסרת תקדים בכל קרב ראש בראש שעשינו כמעט אי פעם, וגם ל"מלחמת העולמות" היה די קל לעלות לשמינית, אבל "אימפרית השמש" היה קרוב מאוד להיות קרב על קולות מול "מינכן", וגם "טרמינל" עשה קצת בעיות ל"אינטליגנציה מלאכותית", אבל בסופו של דבר האימפריה והאינטליגנציה ניצחו.

מסכן העי"ג (2016). כלומר, בכל מקרה הלך להיות לו קשה לעלות לסיבוב הבא – אבל להיות מול להציל את טוראי ריאן (1998)? מדובר באחד מסרטי המלחמה המהוללים ביותר אי פעם, בסרט שההפסד שלו בפרס הסרט הטוב ביותר באוסקרים מוזכר עד היום כאחד מהחטאים הגדולים של האקדמיה (למרות שהוא כן זכה בחמישה פרסים אחרים, כולל פרס הבמאי בפעם השנייה (ואחרונה לעת עתה) בקריירה של ספילברג), ובסרט שמוזכר בצורה תדירה כאחד מהטובים שנעשו בכל הזמנים. ומה עומד מולו?  מה יש ל"העי"ג" להציע? בדיחות פלוצים? מסכן.

ובכל זאת, הוא לא אומר נואש. אחרי הכל, במלחמה הזאת כן אפשר להשתמש בנשק לא קונבנציונאלי. השאלה אם זה יספיק לו בשביל לנצח.

Webp.net-resizeimage (8)

קרב 13

  • להציל את טוראי ריאן (93%, 285 קולות)
  • העי"ג (7%, 23 קולות)

מס' מצביעים: 308

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage

לנצח (1989) הוא אחד מהסרטים הפחות מוכרים של ספילברג, והוכחה לכך היא שלמרות שלא מעט מקומות טוענים שקוראים לו "לנצח", השם שלו כשהוא יצא בארץ היה בכלל "תמיד". אפילו הטאגליין שלו היה "תמיד אבל לא לנצח", שבהתחשב במצב הבלבול לגבי השם שלו בימינו, זה קצת אירוני. קצת על הסרט, למי שלא מכיר: מדובר  ברימייק לסרט "A Guy Named Joe" (הרימייק היחיד שספילברג ביים, נכון לעתה), קומדיה רומנטית עם הולי האנטר, ריצ'רד דרייפוס וג'ון גודמן והוא מספר על טייס שמת ואז מגלה שהוא יכול לתקשר עם עולם החיים.

אי.טי (1982), לעומת זאת, הוא אחד הסרטים הכי מוכרים אי פעם, של ספילברג או לא של ספילברג. ולכן, אני מניח שאותו אני לא צריך להציג.

אבל אתם כן צריכים לבחור אחד מהם. אז מי?

Webp.net-resizeimage (1)

קרב 14

  • אי.טי. - חבר מכוכב אחר (97%, 285 קולות)
  • לנצח (3%, 9 קולות)

מס' מצביעים: 294

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage (2)

 מפגשים מהסוג השלישי (1977) הוא אחד מסרטי המד"ב המשפיעים והאהובים שיש. הסיבה שהוא לא היה סרט המד"ב של אותה השנה זה רק בגלל שבאותה שנה יצא "מלחמת הכוכבים". הסרט היה מועמד לשמונה פרסי אוסקר (כולל במאי ושחקנית משנה) וזכה באחד, על הצילום שלו, ובדיוק כתבנו עליו ביקורת.

הרפתקאותיו של טינטין: סודו של חד הקרן (2011) הוא, קודם כל, שם ממש ממש ארוך. חוץ מזה, הוא היה הניסיון הראשון להביא את טינטין והשיער הלא סביר שלו לקולנוע ההוליוודי. הניסיון היה די מצליח, אבל משום מה הסרט לא הוליד המשכים, וחבל. זה סרט שמערב הרבה שמות שעושים נעים באוזן של חובבי קולנוע – על התסריט עבדו אדגר רייט, סטיבן מופאט וג'ו קורניש, את הסרט הפיק פיטר ג'קסון, ומכבבים בו ג'יימי בל, סיימון פג, ניק פרוסט, אנדי סרקיס ודניאל קרייג. הסרט היה מועמד לפרס אוסקר אחד, אותו הוא הפסיד.

אז האם החוקר הבלגי ינצח את החייזרים, או שהר הפירה יצליח להביס את שלגי?

Webp.net-resizeimage (4)

קרב 15

  • מפגשים מהסוג השלישי (75%, 200 קולות)
  • הרפתקאותיו של טינטין: סודו של חד הקרן (25%, 66 קולות)

מס' מצביעים: 266

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage (3)

 העיתון (2017) הוא סרטו הלפני אחרון של ספילברג, שהצליח להיות מועמד באוסקרים לסרט הטוב ביותר, לשחקנית הטובה ביותר וזהו.
אינדיאנה ג'ונס והמקדש הארור (1984) הוא סרטו השני של אינדיאנה ג'ונס, שהצליח לזכות באוסקר על פרס האפקטים, להיות מועמד על הפסקול וזהו.

תצביעו לאחד מהם. זהו.

Webp.net-resizeimage (1)

קרב 16

  • אינדיאנה ג'ונס והמקדש הארור (76%, 206 קולות)
  • העיתון (24%, 65 קולות)

מס' מצביעים: 271

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage

מחר: שמינית הגמר יוצאת לדרך.