טריילר מלא: סטאר טרק 2

גם אם ראיתם את הטיזר בשבוע שעבר, הטריילר עדיין יחדש לכם. וגם: לא תאמינו איך קוראים לסרט הזה בעברית

"האויב בתוכנו – סטארטרק".

מה?

כבר ראיתי הרבה שמות עבריים גרועים, אבל אני לא יודע אם אי פעם ראיתי שם שהוא לא רק גרוע, אלא גם כל כך ביזארי. "האויב בתוכנו – סטארטרק" (בסדר המילים הזה) הוא, לפחות נכון לכרגע, השם העברי של "סטאר טרק 2", או "Star Trek Into Darkness" בשמו האנגלי המלא. אני לא יודע למה.

אני לא יודע למה צמד המילים "סטאר טרק" אוחד בלי סיבה נראית לעין למילה אחת, אבל זאת היתה הבחירה של המפיצים בארץ עוד בסרט הקודם, והם עקביים איתה. אני לא יודע למה "Into Darkness" – "אל תוך האפלה", ביטוי פשוט למדי וקל לתרגום – הוחלף בביטוי שונה לגמרי. אני לא יודע למה סדר המילים הוחלף, כך שכותרת המשנה מופיעה בעברית לפני שם הסדרה, ובטח שאין לי מושג למה מכל השמות האפשריים, נבחר דווקא צירוף מילים כמעט זהה ל"האויב שבפנים", שכידוע היא סדרת סרטים שאין לה שום קשר ל"סטאר טרק". האם מפיצי הסרט בארץ מנסים לרכב על ההצלחה(?) של סדרת "האויב שבפנים"? או אולי על הסרט "איום מבפנים" שיצא לפני כמה שבועות בארץ? בטח יש סיבה לכל הדברים האלה. השם הזה נראה מוזר מכדי שיהיה סתם תוצר של חוסר מחשבה ועצלנות, כמו "כוננות עם שחר". אבל מה ההגיון שמאחוריו – אני לא יודע.

בכל אופן, יש טריילר. גם בשבוע שעבר היה טריילר, אבל באופן מפתיע, הטריילר החדש שונה ממנו ומוסיף עוד הרבה דברים שלא ראינו קודם, ונראה לא רע. הוא לא נראה כמו "סטאר טרק", בכלל, ונראה כאילו הוא מתאמץ להתחמק מלהציג את האנטרפרייז או כל תמונה אחרת המקושרת ישירות אל הסדרה משום מה, אבל הוא נראה לא רע.

אני לא מבין שום דבר בשיווק של הסרט הזה.