ביקורת קולנוע לאנשים שלא סובלים ביקורות קולנוע
 


 

הווי ובידור-


ש: גם אני רוצה להיות קון! (רגע, מה זה בעצם?)
ת: קון הוא מפגש (קיצור למילה Convention) וכשמו כן הוא - אירוע בו נפגשים גולשי האתר במטרה להכיר את הפנים שמאחורי השם, לדבר, לצחוק יחד, לצפות בסרטים, וגם קצת לאכול. קונים שהתקיימו עד היום:

• סימפסון.קון - קון צנוע שנערך בראשית ימי האתר וכלל מרתון פרקי "משפחת סימפסון" עד אור הבוקר.

• בוחצלגיחצן.קון (בוחצל.קון) - השם שנבחר למפגש של גולשי האתר, שנערך בביתה של לונג ג'ון. במהלך המפגש הוקרנו 'מועדון קרב' והסרט הכה מושמץ (בצדק!) 'מבוכים ודרקונים'.
ומה אתם יודעים, מהמפגש הזה anilegna אפילו יצאה עם חבר! (למען ההגינות יצוין, שמאז הם כבר נפרדו). את חויות הגולשים שנכחו במפגש, ניתן לקרוא ביומית המתאימה.

• סמית'.קון - קון לא רשמי שנערך בביתו של גל חיימוביץ', לקראת צאת הסרט 'ג'יי ובוב השקט מכים שנית', ובמהלכו הוקרנו כל סרטי קווין סמית', כהכנה לקראת הסרט החדש. היו קרמבואים.

• פורים.קור - מפגש 'עין הדג' שנערך בעין החורש, בפורים 2002. היה קר מאוד. הסרטים שנבחרו למפגש: 'ג'וזי והפוסיקאטס', 'פריסילה מלכת המדבר' ו-'סאות' פארק - הסרט'. את רשמי הגולשים ניתן לקרוא ביומית, ותמונות מן המפגש - כאן.
שיאו של המפגש, ללא ספק, היה ריקוד היאטה! בביצוע עורכי האתר, לבושים (או יותר נכון, לא לבושים) בהתאם.

פיר.דוט.קון - סוף ספטמבר 2002 (חוה"מ סוכות). מפגש בסימן פחדים - 'דוני דארקו' המוזר, 'מפלצות בע"מ' ו'ביטלג'וס'.
למרות שהיה מותר - אף אחד לא התחפש. אז מה אם לא פורים?

הברקת האירוע: טוסטים! טוסטים עם זיתים! ועם פטריות!
שיאו של המפגש: שחקן שנשכר לתפקיד דן ברזל; טריילר למקינטוש כאילו? כשבתפקיד הראשי בו, הופיעה, כזה, הילה, בת 12, מקרית ביאליק.

אחי, איפה הקון? (גרסת הבמאי) היה אמור להיערך בפורים 2003, אך מלחמתו של בוש בעירקים שיבשה את התוכניות. אי לכך, המפגש הפורימי נקבע ליום העצמאות 2003, והגולשים, בהתאם, הגיעו מחופשים.

האחים והאחיות האמיצים של עין הדג התאספו כדי ליהנות מ'מערכון הדג המת', הנועזים שבהם הותקלו מול חידון 'עין הדג' השלם, וכולם צפו ב-'Sugar and Spice', ב-'מטריקס' הראשון וב-'האחים בלוז'. ובעצם, כל הסרטים האלה התגמדו מול הבכורה (העולמית!) לטריילר של 'ישישה שוחה' ומול 'עוד טושים', סרטה המופלא של זרובבלה פיש, הבמאית הפעוטה והכשרונית.
בזירת האוכל - פנקייקס, טראפלס שוקולד, וכפיות.

יומולדת.קון - בסוכות, לכבוד יום ההולדת השלישי של 'עין הדג', עמדו הסרטים בסימן חיות וצמחים: 'עכבישים נגד אנשים', 'מרד התרנגולים' ו-'חנות קטנה ומטריפה'.

בין לבין, הפליאו מר שועית ו-Psycho Chihuahua עם נעימת הנושא של ספרות זולה (לונג ג'ון עמדה על הבמה והסיתה את הקהל להפריע בקריאות "הא!", ו-"האאאאאא!"), בן הפליא בשירת "Mad World" וסנטיפי הדהימה בביצוע אופראי לביקורת של '8 מייל', שעברה עיבודים קלים.

מי שגרונו ניחר מהשירה יכול היה להתכבד בטוסטים משובחים וכמובן, כיאה למסיבת יום הולדת - שקיות הפתעה(!) עם ממתקים.

בוחצלגיחצן.קון 2 - שנה ארוכה חלפה, ועורכי האתר מיהרו להכריז על קון, לפני שכולנו נשכח מה זה. התאריך - ה-30 בדצמבר 2004. אם כן, מה מתאים יותר מאשר מבחר סרטי מסע בזמן ובוחצלגיחצנים?

בתפריט, מיטב הקלאסיקות: 'החוזרת בזמן' היפני, '12 קופים' המדכא, וכמובן, 'בחזרה לעתיד' האלמותי. בין לבין, הפגיזו העורכים עם סרטוני "היי הו" ביזאריים, שגררו לחשושי WTF? מהקהל. אך את עיקר ההצגה גנב 'חוק הדתיים השלובים', סרטו הקצר של אילן אשכולי, הוא קילרוי, שאף זכה בפרסים בינלאומיים שונים. חוץ ממנו,

הפעם היו אלה גולשי האתר, שהופקדו על מזנון האוכל: מרקים. מרק פטריות מוקרם, מרק ירקות שורש, מרק אפונה, מרק תפוחי אדמה, מרקים כתומים ועוד. היה חמים וטעים. והיי, מה אתם יודעים - גם האולם המסורתי של עין החורש חנך מערכת מיזוג חדשה, והפך חמים ונעים.

ש: מה זה דו"ח מודמים שבורים?
ת: "מצעד התגובות של עין הדג". יוזמה פרטית של נונין ואפסאלון, המדרגת את הכתבות באתר (או בחלוקה לקטגוריות) לפי מספר התגובות שקיבלה כל כתבה. כדי לעשות את זה יותר כיפי - לצד כל כתבה מופיע גרף המתאר את עליית - וירידת - מספר התגובות בה.

ש: שולת? מישהו פה צריך ללמוד לכתוב בלי שגיאות...
ת: שולת!!! 1- ביטוי שמקורו בפורומים של פורטל מסוים, אשר לא נזכיר את שמו, ורק נרמוז כי התאפיין באוכלוסייה צעירה במיוחד. המושג הנ"ל הוא עברות לrulez-!, ובא כדי לציין עליונותו של משהו - סדרת ספרי "רומח הדרקון", למשל (ההגדרה לקוחה ממילון האתר).

ש: מי שולתת(!!!1)? מי? מי???
ת: לונג ג'ון!