ביקורת קולנוע לאנשים שלא סובלים ביקורות קולנוע

האותיות הקטנות
תקנון השתתפות ב"אופירה" - תחרות ניחוש פרסי האופיר מטעם 'עין הדג':

תנאים והשתתפות
איך שולחים
על מה מהמרים, איך זוכים
הכרזת הזוכים
הפרסים

תנאים והשתתפות:
בתחרות ניחוש הזוכים באופיר יכולים להשתתף גולשים בעלי חיבור אינטרנט, ללא הגבלת גיל (בגבולות הסביר: אם תשלחו טופס על שם אחותכם בת השנה, או ע"ש סבא אנטקביץ', לא נקבל זאת).

ההשתתפות בתחרות אסורה על עורכי האתר - רד פיש, לונג ג'ון, עכרור השלולית ונמרוד לין - ועל פינגווין. עם זאת, מותר להם להשתתף בדיונים ולהביע דעות והערכות.

עורכי האתר מצהירים כי אין בהערכותיהם או בהבעת דעתם בגדר מידע פנימי או ניחוש מלומד, אלא הינן הבעת דעה אישית בלבד, ולפיכך אין המערכת אחראית לתשובות שנשלחו על סמך הערכות אלו, והתגלו כשגויות.

איך שולחים:
כל גולש יוכל לשלוח טופס השתתפות אחד לתחרות (לא כולל טפסי עדכון). התשובות ישלחו לעורכי האתר באמצעות טופס ההשתתפות, ויהיו רשומים בהן שמו של הגולש (או כינויו) וכתובת האימייל שלו ליצירת קשר. המערכת שומרת לעצמה את הזכות לפסול טפסים על פי שיקול דעתה.

טפסי התשובות ישלחו לא יאוחר מיום רביעי, 19 בספטמבר, בחצות (כפי שמופיע הדבר בשעון המחשב של עורכי 'עין הדג'). תשובות שיישלחו מאוחר יותר - ייפסלו.

גולש המעונין לשנות את תשובותיו, יוכל לעשות זאת עד התאריך האמור. עורכי 'עין הדג' יתייחסו לטופס שנשלח אחרון כזה שתשובותיו הן המעודכנות ביותר. מי שהחליט כי ברצונו לחזור לניחוש הראשון - יעשה זאת באמצעות שליחת טופס חדש בו יפורטו התשובות, ובלבד שהדבר לא ייעשה לאחר התאריך והשעה שנקבעו לסגירת התחרות.

על מה מהמרים, איך זוכים:
שש הקטגוריות הרשומות מטה הן שקובעות בתחרות זו. בכל אחת מהקטגוריות חמש אפשרויות בחירה, כאשר לצד כל אחת מהן מצוין מספר הנקודות בו היא מזכה במקרה שניחשתם נכונה. המספר נקבע על פי מידת הסבירות בבחירה בכל אחת מהאפשרויות, כאשר אפשרות הנמצאת בסבירות גבוהה יותר לזכות, תזכה בניקוד נמוך יותר מאשר אפשרות שהסיכוי שתזכה נמוך יותר. לדוגמה, בקטגורית "הסרט הטוב ביותר" אתם יכולים ללכת על בטוח ולהמר על 'ביקור התזמורת', ואם הוא אכן יזכה, תקבלו 2 נקודות; אבל אם 'נודל' הוא זה שיזכה, הוא יעניק את המנחשים הנועזים שהימרו עליו ב-10 נקודות.

קטגוריות אופיר אחרות שמי מהגולשים ניחש נכונה, אך לא הוזכרו כאן - לא יזכו בתוספת ניקוד.

אין חובה להמר על כל הקטגוריות, אולם זכרו כי צעד כזה עשוי להקטין את סיכויי הזכייה שלכם.

להלן הקטגוריות:
• הסרט הישראלי הטוב ביותר
• הבמאי הטוב ביותר
• השחקן הטוב ביותר
• השחקנית הטובה ביותר
• שחקן המשנה הטוב ביותר
• שחקנית המשנה הטובה ביותר
• התסריט הטוב ביותר

לאחר פרסום תוצאות זכיות בטקס האופיר, ולאחר שייבדקו האימיילים ובהם טפסי התשובות הכשרות שנשלחו, ייקבעו הזוכים. הזוכה הוא מי שיצבור את מספר הנקודות הרב ביותר, בין אם יצליח לנחש נכון את הזוכים בכל הקטגוריות ובין אם לא.

במידה שיהיו מספר גולשים שיצברו את אותו סכום נקודות, יוכרע המנצח כמי שענה את התשובה שהינה הקרובה ביותר (או הנכונה) לשאלת "שובר השוויון" (בכמה פרסים, מתוך ה-13 להם הוא מועמד, יזכה 'ביקור התזמורת'?)

במידה שיהיו שני גולשים או יותר שיצברו את אותו סכום נקודות סופי, וגם יקבלו ניקוד זהה בשאלת שובר השוויון - יוכרע המנצח כראשון מביניהם ששלח את הטופס ובו התשובות הזוכות.

הכרזת הזוכים:
הזוכים יקבלו הודעה באמצעות תיבת האימייל שלהם. על מנת שנוכל לשלוח את הפרסים לייעודם, יספקו הזוכים שם וכתובת אליהם ניתן לשלוח את הפרס. במידה ומי מהגולשים שזכו בתחרות לא יענה על אימייל הזכייה שנשלח אליו בתוך שבוע מיום הכרזת הזוכים - יעבור הפרס למנחש הבא בתור.

מערכת 'עין הדג' מתחייבת בזאת שלא לעשות שימוש לרעה בשמם ו/או בכתובתם של הזוכים, ולא למסור אותה לשום גורם שלישי.

רשימת הזוכים (כינוי ו/או שם - בהתאם לרשום בטופס) תופיע בתגובה שתתפרסם בכתבת האופיר לאחר היוודע הזוכים בטקס.

פרסים:
• מקום ראשון - ארבעה סרטי DVD ישראליים - 'בופור', 'אביבה אהובתי', 'אדמה משוגעת' ו'חתונה מאוחרת', מתנת "יונייטד קינג".
 מקום שני -שני סרטי DVD ישראליים מתנת "יונייטד קינג".
• מקום שלישי -  כותר DVD ישראלי אחד, מתנת "יונייטד קינג".