yes Planet ר"ג – לפעמים מגיע לפרגן

מכירים את סיפורי הזוועה האלה על שירות נורא? אז כזה. רק הפוך

היי, זה דורון. את הסיפור הזה עידן (הידוע גם בכינוי BS, ובגלגול הקודם היה אחד מכותבי הביקורות הדי קבועים באתר) פרסם בפייסבוק, כי "גם לפרגונים מגיע להיות מופצים ברשתות חברתיות". נכון. מגיע להם להתפרסם גם באתרים. מתפרסמות כאן לעתים קרובות תלונות וסיפורי זוועה על המתרחש בבתי קולנוע בארץ -סיפורים שמתמצים בדרך כלל בהקרנה גרוע ויחס גרוע מצד צוות העובדים במקום. זה בסדר גמור – חשוב להתלונן על עסקים שלא עושים את העבודה כמו שצריך. אבל יש מקום גם לסיפורים הפוכים. ובעניין החרם: מה שהוא אמר. מכאן ואילך זה עידן מדבר.

ביום שבת לפני כשבועיים רציתי לראות עם אשתי היקרה את "כוכב הקופים: המרד". היה לנו בערך חלון פנוי של שעתיים וחצי בלו"ז העמוס שלנו, אז הזמנתי כרטיסים ליום שבת ב- 17:20 דרך האתר של "יס פלאנט". אבל כשהגענו לקופות ביום שבת, גילינו שאנחנו לא יכולים לאסוף את הכרטיסים שלנו מהקופות האוטומטיות. מלאי-זעם ודרישה לצדק חברתי, ניגשנו לקופות ה"רגילות", ושם בישרו לנו שהזמנו כרטיסים ל"יס פלאנט" בחיפה, במקום ל"יס פלאנט" ברמת גן.

Say what?

בדקתי את אישור ההזמנה שהם שלחו לי באימייל, וגיליתי שאכן, זו לא בעיה שלהם. אני, ברוב חוכמתי, הזמנתי כרטיסים לקולנוע בחיפה. לא נעים בכלל – אבל פתיר. פשוט נקנה שוב כרטיסים להצגה הנוכחית ש… ארר… התחילה לפני 3 דקות. אבל שטויות. יש רבע שעה של פרסומות. יהיה בסדר. לרוע המזל, הקופאי הנחמד בישר לנו שלא נותרו כרטיסים להקרנה הנוכחית, אבל אם נרצה, יוכלו לתת לנו כרטיס לסרט אחר, או להקרנה מאוחרת יותר של הסרט שרצינו לראות.

בקטע הזה התחלנו ממש להתבאס. אנחנו אנשים עסוקים (או לפחות, אנחנו נוטים לחשוב שאנחנו אנשים עסוקים), ולא יכולנו לראות את הסרט במועד מאוחר יותר באותו היום. למעשה, לא יכולנו לראות את הסרט במועד כלשהו במהלך השבוע הקרוב. אבל נו, אם אין ברירה אז אין ברירה. לא יעזור לנו לעמוד פה ולבכות. לפחות שנקבל החזר על הכרטיסים שקנינו בטעות בחיפה, או משהו.

הבחור מהקופה שלח אותנו לדבר עם המנהל. "כי צריך לדבר עם יס פלנט חיפה בשביל לתת לכם החזר, אז הוא יכול לעשות את זה בשבילכם". נכנסו למשרד המנהל, ושם סיפרנו לו על השתלשלות העניינים.

וכאן הגיעה התפנית הנפלאה לסיפור. מסתבר שבכל אולם יש מספר זעום של מקומות שמורים "לכל מיני תקלות כאלה". במהירות המנהל הביא לנו פתק חתום קטן שאנחנו יכולים להציג לסדרנים, הבטיח שהוא יטפל לנו בנושא של העברת החיוב מיס פלנט חיפה לרמת גן (לא שזה משנה לנו, כל עוד אנחנו מחויבים רק על שני כרטיסים, אבל שיהיה), ושלח אותנו לראות את הסרט. הספקנו להתיישב באולם בדיוק כשהפרסומות הסתיימו והסרט התחיל.

למה אני מספר לכם את זה? קודם כל, כי כמו שאמרתי בהתחלה, להפיץ תלונות על ספקי שירות מגעילים אנחנו יודעים יופי. הודעות על זה ש"איזה יופי הוא מתנהג, אני ממליץ עליו בחום" הן הרבה פחות נפוצות. וחבל. בדיוק כמו שיש עסקים לא-מוצלחים שראוי להרחיק מהם אנשים, יש גם עסקים מוצלחים שראוי למשוך אליהם אנשים.

הסיבה השנייה היא שבימים אלה ממש מתבשל לו חרם על בתי הקולנוע בארץ. אני יכול להבין את זה. למחות היום זה מאוד פופולארי. אנחנו מוחים על הדיור, התחבורה הציבורית, הרפואה, החינוך והקוטג'. אבל למחאה הזאת אני לא מתחבר. אני לא מתחבר כי קולנוע זה לא מוצר יסוד. אבל זה לא חשוב. לא באתי להטיף לכם על זה. רוצים, תחרימו. אבל אני רק רוצה להזכיר שיש בתי קולנוע ויש בתי קולנוע, ובמקום להחרים באופן גלובלי, הדבר החכם יותר יהיה להעביר את הכסף שלכם לבתי קולנוע שכן מתייחסים אליכם כפי שתרצו. שמציעים לכם מנויים כדי להוזיל את מחירי הכרטיסים, שמאפשרים לכם להביא לסרט אוכל שלא נקנה במזנון, ושמתייחסים אליכם בצורה נורמלית. אני לא רוצה שתחשבו שאני עושה את זה כדי לפרסם את יס פלאנט – זה ממש לא הקולנוע היחיד שמציע את הדברים שאני מדבר עליהם כאן (הוא כן הקולנוע האהוב עלי, למרות שהם צריכים כבר די הרבה זמן לסדר את הסאונד כשהם מקרינים סרטים מפילם, או שהם פשוט יכולים לעבור בלעדית להקרנה דיגיטלית, בשעה טובה). אני כן עושה את זה בשביל שתהיו קצת יותר סלקטיביים בבחירת בתי העסק שאתם מחרימים.

שיהיה לכם סופ"ש נעים.