סיכום סיכום העשור

כן, זה בהחלט היה סיכום עשור.

אני רוצה לתקן רושם שנוצר פה באתר: אני לא מטורף.

כלומר, כן, האתר הזה כבר ברצף של סיכומים מאז דצמבר ונראה ששכחנו איך להתנהל בלי "כתבות על" אבל זהו, אני מבטיח, סיימנו. מעכשיו ולכל התקופה הקרובה לא יהיו פרויקטים מטורפים. אני חושב.

אז בוא נסכם את סיכום העשור הזה: דבר ראשון, ברכות לנולאן, עדיין מלך הסקרים הבלתי מעורער של עין הדג, שאומנם מארוול נשפו בעורפו אבל בסופו של דבר הצליח לקחת את תואר סרט העשור עם "התחלה". הזכיות שלו ושל ג'יי. קיי סימונס בהופעת העשור שתיהן עודכנו בעמוד סיכומי השנה של עין הדג. עוד דבר מצחיק שקרה בסקר הוא שצמד סרטי שאזל זכו בדיוק באותו מספר קולות.

חוץ מהם, הנה עוד כל הכתבות שהיו בפרויקט הזה:

סיכום עשור של אוסקרים – אביעד שמיר הגיע להסתכל על העשור האחרון בפרסי האקדמיה, לפני שידענו בכלל באיזה טירוף הוא יסתיים
מחר לנצח: למה לכל הסיפורים כבר אין סוף בימינו תום שפירא רק רוצה לראות סיפור שמסתיים, מה הוא כבר ביקש?
עלייתם ועלייתם של אולפני מארוול, אולפן העשור – אלינה גומברג מסתכלת ומסכמת את ההישג המטורף של מארוול
ועכשיו לקטע המוזיקלי: 15 הפסקולים הגדולים של העשור – יצחק בארי מקדיש תשומת לב לנושא שלא פעם נזנח פה באתר, ובוחר את 15 הפסקולים האהובים עליו מהעשור האחרון. המגיבים בתגובה: איפה אלכסנדר דספלה???
20 ההופעות שעשו לנו את העשור – מצה"ל ועד אבינג מיזורי, זוהר אורבך בוחר את הנשים והגברים שעשו את העשור האחרון
מחוץ לזיכיון: 5 סרטים שניסו להתקיים מחוץ לדיקטטורת הפרנצ'ייזים – האם עדיין עושים סרטים טובים ללא זיכיון? הוחלט שצריך להסתכל על המספרים ושמוקדם מדי להספיד את המוסד או להגיד שהכל כשורה. בינתיים, רז גרינברג בוחר חמישה מהסרטים האהובים עליו בעשור האחרון, שבמקרה כולם מקוריים, אמריקאיים, ומד"ביים למהדרין.
ביסטי בויז, מזון מהיר ומעליות: רגעי העשור – מתן בכר בוחר את 40 מהרגעים הטובים של העשור, חוץ מהמקום הראשון שבו הוא פשוט לא מצליח לבחור.
איזה סרט חייב להיות בסקר העשור? ו-סרט העשור של עין הדג: מוקדמות – כל העשיריות והסרטים שהמגיבים ממליצים עליהם וששווה לכם להוסיף (או להוריד) מרשימת הצפייה שלכם
סרטי העשור של עין הדג: מקומות 11-55 – קחו את משקפי הנוסטלגיה שלכם, וצאו לצלילה בעשור האחרון, בחסות המגיבים, המבקרים, וכל האנשים פה באתר
תמונה קבוצתית: סרט העשור – כותבי האתר בוחרים את סרטי העשור שלהם.
שירים, טורי דעה וקולנוע ללא טעם וריח: 9 מגמות בעשור האחרון יהונתן צוריה (כלומר, אני) על דברים שקרו בעשור האחרון וכדאי לשים לב אליהם. למגיבים דווקא התחשק יותר לדבר על "חברים" בכלל.
סיכום סיכום העשור – @מועדון הרקורסיה

אני לא מבטיח שנמנע בעתיד מעוד כתבות "סיכומיות" שכאלה. יש כמה וכמה נושאים שלא נגענו בהם פה עדיין (מה שקרה לקומדיה האמריקאית, נניח), ולמשל, חצי הבטחתי לתת קצת קונטרה לניחוח האנטי-זיכיוני ולהראות גם צדדים אחרים בנושא הזיכיונות, אבל הם כבר יהיו כתבות עצמאיות משל עצמן, ולא משהו שקשור לסיכום העשור.

פרויקט שכזה הוא ממש לא קל לביצוע, כפי שאפשר לראות מלמעלה, ולכן אני רוצה להודות לכל הכותבים, המגיבים, העורכות הלשוניות ועודד על הצד הטכני שכולם עזרו לנו לסכם את העשור הזה בצורה הטובה ביותר. זה היה כיף, זה היה מתיש, אבל זה גם היה כל כך כיף. היה לנו עשור נהדר, וכולי תקווה שהעשור הזה יהיה מוצלח גם כן. כן ירבו.