טריילרים: כל סוף הוא התחלה חדשה

חייזרים, מכוניות, כלבים ומסיבת באטמנים.

אני לא מאמין שבאמת הגענו ליום הזה. למען הפרוטוקול, עזרא מילר לוהק.ה לתפקיד של הפלאש כשהסדרה של ה-CW על הגיבור הזריז רק התחילה, וכיום היא בעונתה התשיעית והאחרונה. אחרי החלפה של כמה במאים, דחיות חוזרות ונשנות וכל מיני הסתבכויות פליליות של מילר, הגיע הטריילר לסרט הסולו של "הפלאש".

ובכן, זה היה… עמוס? שאפתני? לא מה שציפיתי? כל התשובות נכונות. זה בהחלט טריילר אפקטיבי, אבל גם הטריילרים של "יחידת המתאבדים" גרסת 2016 היו מבדרים וראינו איך זה יצא. בכל אופן, הפלאש מגיע ומביא איתו כל מיני אורחים מהיקום של די.סי., בין אם חדשים, ותיקים או מאוד ותיקים. אז מה יש לנו פה?

ידוע כבר הרבה זמן שהסרט יהיה מבוסס עלילה מפורסמת מהקומיקס בשם "פלאשפוינט". אני לא מאוד בקיא בה, אבל הפרמיס די ברור מהטריילר – בארי אלן מתעסק עם הזמן והזמן מתעסק איתו בחזרה. יש לנו פה שני פלאשים (פעמיים עזרא), לפחות שני באטמנים (בן אפלק חוזר ככל הנראה להופעה האחרונה שלו בתפקיד, מייקל קיטון חוזר לחליפה אחרי יותר משלושים שנה והאינטרנט כבר מעלה תאוריות על הופעה מפתיעה של כריסטיאן בייל), זוד חוזר גם הוא (הו, מייקל שאנון, לא הזדקנת ביום אחד), סופרגירל מגיעה (בכיכובה של סאשה קאלה) והיד עוד נטויה.

בסרטון שפרסם לא מזמן, ג'יימס גאן רמז די בבירור שזה הסרט שמאתחל את היקום של די.סי. ומעביר אותנו מהאחד של סניידר לאחד של גאן. נשמע הגיוני, בהתחשב בכך שיש פה התעסקות עם צירי זמן ויקומים מקבילים. אני מנחש שיש עוד איזו הופעת אורח או שתיים שמסתירים מאיתנו, אולי כאלו שקושרות את הסרט ליקום החדש. נגלה בקיץ הקרוב, כש"הפלאש" באמת יוקרן על מסכים ויהיה אפשר לשלם על כרטיס ולצפות בו, קרוב לעשור אחרי שהוכרז לראשונה. אנחנו חיים בציר-זמן מוזר ביותר.


רגע לפני שגאן עובר לצד האחר של הגדר (שוב, והפעם לתקופה ארוכה יותר), יש לו עוד סרט אחד של מארוול לקדם, שסוגר את הטרילוגיה של "שומרי הגלקסיה".

לפני הכול, בתקווה שאני לא פותח פה, די מרענן שבימים אלו אנחנו מחכים רק לדבר אחד של מארוול בכל פעם. בשנתיים האחרונות הייתה תחושה שהם כל הזמן מקדמים סרט ושתי סדרות במקביל, וזה היה קצת מתיש. עכשיו נראה שלחצו קצת על הברקס שם ואני לגמרי בעד.

הטריילר הזה לא מחדש יותר מדי מעבר לקודם. כל החבורה עדיין פה, אנחנו עדיין בחלל וג'יימס גאן עדיין יודע לבחור שירים לטריילרים שלו (אני משוכנע שכל השירים מגיעים מהפלייליסט האישי שלו ואתם לא תגידו לי אחרת). יש לנו קצת פוטג' חדש של וויל פולטר בתור אדם וורלוק ושל צ'וקוודי איווג'י בתור הנבל שנקרא High Evolutionary (האבולוציוני הגבוה? או שאולי זה "המסטול". אני לא שופט) שנראה שיש לו חיבה ללבוש פרצופים מעל הפנים כמו איזה לת'רפייס בין-גלקטי. אני עדיין ניגש לזה באופטימיות זהירה אחרי שהסרטים האחרונים של גאן לא ממש הותירו עליי רושם, ומקווה שהדמויות האלו יקבלו את הפרידה הראויה (עד שיחזרו ב"נוקמים" הבא, אם לא לפני).


ומסרט אחד שבו וין דיזל נוהם דברים לסרט אחר: כבר כמה שנים שהחבר'ה של "מהיר ועצבני" מרימים מסיבה משלהם עם כל הכוכבים קצת לפני הסופרבול, ובה מוקרן הטריילר לראשונה לפני שהוא עולה לאינטרנט. והנה כבר הגענו לסרט העשירי, אבל לאן ממשיכים אחרי שבקודם הם ליטרלי הגיעו לחלל?

נראה שהתשובה היא "חוזרים לקרקע". כן, יש פה סצנה שבה מכונית גורמת לשני הליקופטרים להתרסק אחד לתוך השני, אבל ביחס לסרטים האחרונים, "מהיר ועצבני 10" נראה כמו סרט ריאליסטי למדי. הסדרה הזאת כבר הראתה את החיבה שלה להצגת נבלים שקשורים רטרואקטיבית לסרט קודם (נראה לי שהם סתם חיפשו סיבה להכניס פוטג' של פול ווקר), וגם הפעם יש לנו אחד – דנטה, בגילומו של ג'ייסון מומואה, שכל הבלאגן עם הכספת בסרט החמישי לא מצא חן בעיניו. בצד של הטובים יש לנו את כל הפרצופים המוכרים, פלוס ברי לארסון שבאה לתת חיזוק.

על הבימוי הפעם אחראי לואי לטרייר, שיש לו ניסיון עם סרטי אקשן. בביקורת של הסרט הקודם התלוננתי על כך שככול שהפרנצ'ייז הזה איבד קשר עם המציאות, כך הוא גם איבד את העניין שלי. בשביל דברים מתפוצצים והפרות של חוקי הפיזיקה אני יכול פשוט לצפות ב"לוני טונס". אני מקווה שלטרייר והחבר'ה יצליחו להחזיר את המותג הזה לכביש הסלול, בלי גימיקים כמו טיסות לחלל או מכוניות עם מגנטים. נראה שאולי אפילו יהיה מירוץ בסרט הזה. זוכרים שאלה היו סרטי מירוצים פעם?


"מתכלבים" נראה כמו סרט שעולה ישירות בשירות סטרימינג כלשהו, אבל משום מה הוא מגיע לקולנוע.

אני יודע מה אתם חושבים, "האם סת' רוגן חשב על הסרט הזה?". אני לגמרי יכול לדמיין אותו צופה עם החבר'ה שלו באיזה סרט מהאייטיז עם חיות מדברות ופתאום מישהו אומר "מה אם נעשה כזה, אבל גס?!" למרבה ההפתעה, נראה שלרוגן אין קשר לפרוייקט הזה. הוא מהבמאי של "בארב וסטאר", התסריטאי הוא היוצר של הסדרה "חוליגן אמריקאי" ובין המפיקים יש את פיל לורד, כריס מילר ולואי לטרייר הנ"ל. ולמרות כל זה, הסרט הזה לא נראה טוב בכלל. כאמור, אני ממש מופתע שזה לא של נטפליקס או הולו או מישהו. HBOMAX גונזים דברים מוצלחים ומסקרנים על ימין ועל שמאל אבל זה מקבל הפצה קולנועית. אנחנו חיים בציר-זמן מוזר ביותר.


בסופרבול עצמו לא שודרו טריילרים מלאים (מה לעשות, זה יקר), אלא רק "ספוטים" קצרים של כל מיני סרטים: "רובוטריקים" החדש עדיין נראה כמו רובוטריקים, "קריד 3" הוא עדיין דבר שקורה, גוסטפייס עדיין הורג אנשים ב"צעקה 6", "מבוכים ודרקונים" עדיין נראה כיפי, אינדיאנה ג'ונס עדיין נלחם בנאצים, האחים סופר מריו עדיין… רגע, מה קורה פה? זאת פרסומת לסרט? זה רפרנס למשהו? למה האתר בסוף באמת קיים? מה אני מפספס פה?!