בואו לראות: דורון פישלר מדבר על מלחמת הכוכבים וזיכרון

אירועים בשבוע הקרוב: הרצאות על ההיסטוריה המטורפת של "מלחמת הכוכבים" בחיפה ובתל אביב, ועל זכרון בקולנוע ובמציאות

אני מקווה שרובכם מכירים את העמוד "דורון פישלר נגד העולם" בפייסבוק, שבו אני מעדכן את ההרצאות והאירועים שאני עורך פה ושם בארץ ישראל – גם אלה שהם לא ממש קולנועיים. לא חייבים להיות רשומים לפייסבוק כדי להיכנס ולהתעדכן. אבל בכל מקרה, אם לא הייתם שם או שהייתם ואתם צריכים תזכורת, הנה כמה אירועים מעניינים בתל אביב, בחיפה וברמת גן בשבוע הקרוב שאשמח מאוד אם תגיעו אליהם:

הסיפורים שמאחורי מלחמת הכוכבים
אז אחרי שכולנו כבר ראינו, מתכוונים לראות או הכרזנו על חוסר כוונתנו לראות את "הכח מתעורר", עוד כמה מילים על מלחמת הכוכבים. את מה שקרה לפני זמן רב בגלקסיה רחוקה רחוקה אתם בטח כבר מכירים. וגם את הסיפור על ג'ורג' לוקאס, הבמאי הצעיר שכמעט בטעות עשה את הסרט הכי מצליח בעולם, בוודאי כבר שמעתם. אבל בהיסטוריה של הגלקסיה יש גם פרקים פחות ידועים, חלקם גם פרקים מאוד משונים. בהרצאה הזאת תשמעו, ותראו, מאיפה לוקאס גנב את הרעיונות שלו, וגם על כמה מהסיפורים הפחות ידועים שסופרו (או הוסרטו) בעולם של מלחמת הכוכבים, איך הם השפיעו על תולדות הגלקסיה, ולמה לוקאס – וגם ממשיכי דרכו – היו בהחלט מעדיפים לשכוח כמה מהם.

לשם הבהרה: ההרצאה לא כוללת ספוילרים ל"הכח מתעורר", למען אלה שעוד לא ראו.

היא תיערך היום, יום ראשון 20.12, ב-21:00 בסינקופה בחיפה. אפשר לקנות כרטיסים במקום, אין צורך בהרשמה מראש.
וגם: ביום שישי, 25.12, 22:00 בסינמטק תל אביב. כרטיסים כאן – ועם קוד ההנחה "עין הדג" זה עולה 25 ש"ח בלבד.


זכרונות גורליים: על זכרון בקולנוע ובמציאות

הרצאה שלא קשורה ל"מלחמת הכוכבים", חוץ מהנקודה שבה אתם מגלים שבעצם אתם לא זוכרים את הסרטים האלה טוב כמו שנדמה לכם.

מהו הזכרון, כיצד הוא פועל, ואיפה לעזאזל המפתחות שהיו לי ביד לפני פאקינג חמש שניות? על שאלות מרתקות אלה ניסו להשיב לאורך השנים הוגי דעות שונים, מדקארט ועד שוורצנגר. הרבה סרטים, בינהם "ממנטו", "שמש נצחית בראש צלול" ו"מוצאים את נמו" – עוסקים בזכרונות, או לעתים קרובות יותר, בהיעדרם של זכרונות. איזה סרטים הציגו את זה נכון, עד כמה אנחנו קרובים לחזון של "שמש נצחית", ולמה הזכרון הוא הרבה הרבה יותר מוזר מכפי שחשבתם? התשובות הן Mind-blowing.

יום שני, 21.12, בשעה 19:30 באוזן בר, בתל אביב. אפשר לקנות כרטיסים פה.


יש גם "קונספירציה!" – ההרצאה על תיאוריות קונספירציה על סרטים מצוירים – מיוחדת לרמת-גנים צעירים ביום שלישי הזה, ובירושלים ביום שלישי הבא; ועוד הרצאת "משחקי הכס" בתל אביב בשבוע הבא. ועוד דברים שיעודכנו בקרוב מאוד. פרטים – כאן.