פיטר וויילנד ב-TED 2023

מנכ"ל תאגיד וויילנד, שנראה דומה מאוד לגאי פירס, רוצה לקחת אותנו אל העתיד

אם אתם לא מכירים את TED, אז פשוט עזבו את האתר הכחלחל הזה שאתם קוראים ולכו לאתר שלהם. אני מבטיח לכם שתמצאו שם דברים מרתקים הרבה יותר מכל מה שיתפרסם ב"עין הדג" היום. TED הוא ארגון עם מטרה פשוטה מאוד: להביא אנשים מעניינים שירצו הרצאות מעניינות, ולהראות את זה לכל העולם באינטרנט. יש שם הרצאות על מדע ועל טכנולוגיה ועל רובוטים ומתמטיקה וואורגזמות וממים ועזבו, פשוט לכו לשם. לא תצטערו, אלא אם כן התכוונתם לעשות היום משהו פרודוקטיבי.

וב-2023 יתארח שם פיטר וויילנד, וזוהי תחילתה של ההרצאה שלו.

ועכשיו אני הולך להרוס את הקטע בכך שאסביר אותו.

פיטר וויילנד הוא כמובן גאי פירס. פיטר וויילנד הוא גם המנכ"ל של תאגיד וויילנד, שיהפוך בזמן כלשהו בעתיד לוויילנד-יוטאני, הידועה בכינויה "החברה", שעומדת מאחורי… כמעט כל דבר בסדרת "הנוסע השמיני". הסרטון הזה הוא חלק מפרומושן ל"פרומתאוס", ומוכיח שוב שיש קשר חזק בין "הנוסע השמיני" לבין הסרט הזה.

עכשיו, בתור תרגיל שיווקי, זה נהדר. אם זה יביא אנשים לצפות בהרצאות TED נוספות, היה שווה. כל הכבוד למי שהגה את הרעיון. הנה ראיון עם דיימון לינדלוף, אחד התסריטאים של "פרומתאוס", על יצירת הסרטון.

אבל מבחינת מה שזה אומר על הסרט עצמו? אוי. תגידו, אני משוגע, או שנוצר פה רושם קל שפיטר וויילנד הוא לא אדם כל כך נחמד? למה הוא מתנהג כאילו הוא כועס על הקהל? למה הוא מדבר בנחרות? למה הוא מואר באופן שגורם לו להיראות כמו גוויה? בקיצור, למה הוא מתנהג כמו נבל בסרט מצויר לילדים? ככה הוא הולך להתנהג גם בסרט? וזה מה שאמור לבנות את הציפיות שלנו?

בקיצור, בתור קידום ל-TED, הסרטון הזה נהדר. בתור קידום ל"פרומתאוס" – אוי ויי.