טלוויזיה 2022: כל הסדרות המצופות של השנה

כל הסדרות החדשות שיעלו ב-2022 (או לפחות אלה שחשבנו שהן חשובות מספיק)

את הטלוויזיה של 2021 כבר סיכמתי (פעמיים אפילו). כעת הגיעה העת לבחון: אילו דברים חדשים חשובים (מי יותר, מי פחות) יוקרנו במכשיר הזה שהרהיטים שלכם בסלון מופנים אליו. אציין כבר עכשיו שהכתבה עצמה נטולת דיסני פלוס, וזאת מטעמים די ברורים: כבר יש מספיק חשיפה לדיסני, הכתבה די ארוכה ורובכם יודעים ש"אובי וואן" ו"מון נייט" ישודרו השנה (ומי שחזר הרגע משנתיים במנזר בטיבט מוזמן לבקר בכתבות על שני אירועי החשיפה האחרונים של דיסני).


פיסמייקר (Peacemaker)
איפה: HBO לעניים (נו, HBO Max)
מתי: 13 בינואר (שזה היום)

על קצה המזלג: סדרת הטלוויזיה הראשונה ביקום הקולנועי (דגש על המילה "קולנועי") שעוסקת בדמות האהובה, הפופולרית והמוערכת… אה לא סליחה, היא עוסקת בפיסמייקר.

טוב זה לא הוגן מצדי. יכול להיות שהסדרה תצא סבבה. בכל זאת, ג'יימס גאן מעורב בה, ואהבתי את "יחידת המתאבדים" שהוא ביים, אבל הטריילרים לא העניקו סיבה לאופטימיות: ההומור אינפנטילי והסיפור לא נראה מי-יודע-מה. מצד שני, גם הטריילרים של "יחידת המתאבדים" לא נתנו סיבה לאופטימיות, אז מה אני מבין?


איך פגשתי את אבא (How I Met Your Father)
איפה: הולו
מתי: 18 בינואר

על קצה המזלג: עוד סיטקום על קבוצת פריווילגים בכיינים בניו-יורק שפוגשים את בני זוגם לעתיד.

ילדים, סיפרתי לכם על הפעם שבה צפיתי ב"איך פגשתי את אימא"? הכול התחיל כשאימא שלכם אמרה לי "היי רם, יש איזו סדרה שמדברים עליה הרבה, נשמעת אחלה. רוצה לראות?" ואמרתי "כן סבבה, בואי ננסה". וככה, ילדים, פגשתי את "איך פגשתי את אימא".

כן, אני יודע שהיו לה בעיות לאורך הדרך אבל בצפיות החוזרות מאז – וכן, צפיתי בה כמה פעמים – למדתי להעריך את מה שהיא ניסתה לעשות: הנרטיב הלא-לינארי, הבדיחות הפנימיות, הרגעים העצובים וכן, אפילו הסיום. לכן אני מצפה (קצת בחשש, כי אני לא תופס מהילארי דאף שחקנית מי-יודע-מה) לספין אוף החדש "איך פגשתי את אבא".


מנקודת מבטנו (As We See It)
איפה: פריים וידאו
מתי: 21 בינואר

על קצה המזלג: עיבוד אמריקאי ל"על הספקטרום" הישראלית המקסימה מבית yes, אודות שלושה שותפים צעירים על הספקטרום האוטיסטי.

אני מצפה לה לא רק כי הסדרה המקורית מקסימה, אלא כי מי שאחראי על העיבוד האמריקאי הוא ג'ייסון קאטימס – יוצר "רוזוול", "הורים במשרה מלאה" ו"אורות ליל שישי". במילים אחרות, מישהו שיודע דבר או שניים על טלוויזיה. זה הזמן לציין שתעלה בחודש הבא סדרה נוספת על פי סדרה ישראלית, "Suspicion" שמבוססת על "כפולים" (וזה יקרה באפל TV). הבעיה היא ש"כפולים" הייתה גרועה אז אין לי ממנה ציפיות. מצד שני, אולי יהיה פה מקרה חטופים-הומלנד שבו העיבוד מתעלה על המקור.


העידן המוזהב (The Gilded Age)
איפה: HBO
מתי: 24 בינואר

על קצה המזלג: "אחוזת דאונטון" רק בניו-יורק של סוף המאה ה-19.

את הרכבת של "אחוזת דאונטון" החמצתי בזמן אמת, אבל אני מרגיש מוכן לסדרה החדשה מבית אותו יוצר אודות אנשים בחליפות שרבים על דברים (תכלס תיארתי עכשיו את מרבית סדרות הטלוויזיה בעולם). "העידן המוזהב" עוסקת בצעירה מפנסילבניה שעוברת לניו-יורק ונקלעת למלחמה בין דודה שלה לטייקון רכבות. כל זה נשמע מעניין אבל לא עונה על השאלה היחידה שאכפת לי ממנה: האם הם ישתו תה עם הזרת מורמת?


אפטר פארטי (The Afterparty)
איפה: אפל TV פלוס
מתי: 28 בינואר

על קצה המזלג: דייב פרנקו נרצח במסיבת מחזור. כל פרק מתואר מזווית אחרת של אחד המשתתפים, כך שנראה את דייב פרנקו נרצח לא מעט פעמים.

הסיבה המרכזית שאני, ורבים אחרים, שמים עין על "אפטר פארטי", היא לא רק בגלל הזכות לראות את דייב פרנקו נרצח מספר רב של פעמים – אלא גם בגלל כריסטופר מילר, חצי מצמד לורד את מילר המפורסם, שיצר את הסדרה וביים את כל שמונת הפרקים שלה (וגם פיל לורד פה על תקן תסריטאי של איזה פרק). הטריילר בינתיים מוכיח את מה שחשדנו מזמן – מילר הביא לפה טייק רענן על ז'אנר מסתורין הרצח, ואני בטוח שנדבר על הסדרה הזו רבות.


האישה מהבית שממול לבחורה בחלון
(The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window)

איפה: נטפליקס
מתי: 28 בינואר

על קצה המזלג: אישה (קריסטן בל) עם שגרת חיים בנאלית ונטולת כל מטרה, מפתחת אובססיה לשכן החדש שגר ממול. יום אחד, היא עדה לרצח. או שלא?

מצד אחד, אני רוצה להאמין שמדובר בפרודיה מתוחכמת על הז'אנר. הרי זו קריסטן בל. מי מביא את קריסטן בל בשביל סתם מותחן נטפליקס גנרי? ועוד קראתם לדמות שלה אנה. זו חייבת להיות איזושהי בדיחה. לא? אדרבה עם שם כמו "האישה מהבית שממול לבחורה בחלון". אבל הטריילר, אוי הטריילר. לא שהוא רע, הוא פשוט… גנרי. מצד שני כן יש בו ניצנים של פארודיה. האם הסדרה באמת תהיה גנרית או שייתכן שנקבל בסופ"ש אחד שתי סדרות פארודיות על ז'אנר מסתורין הרצח? נגלה בקרוב.


פאם וטומי (Pam & Tommy)
איפה: הולו
מתי: 2 בפברואר

על מה זה: סדרה שעוסקת בפרסום הקלטת הלוהטת המפורסמת ההיא של פמלה אנדרסון וטומי לי.

סת' רוגן ואוון גולדברג (כמובן) הם שמפתחים את הסדרה שבה יככבו לילי ג'יימס וסבסטיאן סטאן (נחשו מי בתור מי) – והטריילר, למרבה ההפתעה, לא גרוע.


ריצ'ר (Reacher)
איפה: פריים וידאו
מתי: 4 בפברואר

על קצה המזלג: מותחן אקשן על פי הרומן "כסף קטלני" שהציג לעולם את גיבור האקשן ג'ק ריצ'ר.

אמזון מצאו נישה שבינתיים עובדת להם: חידושים טלוויזיוניים לגיבורי אקשן מוכרים. "ג'ק ריאן" (שיחזור לעונה שלישית בהמשך השנה) זכה להצלחה לא מבוטלת, "האנה" קיבלה ביקורות מחמיאות וכעת מגיע תורו של ג'ק ריצ'ר, הפעם בגילומו של אלאן ריצ'סון ("טיטאנים"). אני אוהב את הז'אנר ובינתיים אמזון לא איכזבו (בהקשר הזה בלבד, כן? למה מחירי המשלוח כל כך גבוהים?).


בל אייר (Bel Air)
איפה: פיקוק
מתי: 13 בפברואר

על קצה המזלג:
זהו סיפור על איך סיטקום אהוב ומיתולוגי,
קיבל אור ירוק לחידוש אדיוטי.
ובלי שום בדיחות ועם טון די רציני,
החידוש מרגיש כמו cash grab אופייני.

ולמרות זאת כולנו נרוץ לצפות בו באדיקות,
ונכעס בפייסבוק איך הרסו לנו את הילדוּת.
אבל במְקום להתלונן בואו נהיה חכמים
ונשקיע את הזמן לראות דברים יותר טובים.


ניתוק (Severance)
איפה: אפל TV פלוס
מתי: 18 בפברואר

על קצה המזלג: קבוצת עובדים בתאגיד מפוקפק משתתפת בניסוי: כל זיכרונות המשתתפים מהעבודה מופרדים מזיכרונותיהם האחרים.

אוקיי, הנחת יסוד מופרכת? יש. בן סטילר מביים? אהא. משתתפים בה אדם סקוט, פטרישיה ארקט וכריסטופר ווקן? כן, כן וכן. אז סליחההההה באמת שמשוווום מהההה חשבתי שזו קומדיה. איך יכולתי לטעות ככה. ואם גם לכם יש ספק, צפו בטריילר שלוקח את עצמו הרבה יותר מדי ברצינות.


ויקינגים: ולהאלה (Vikings: Valhalla)
איפה: נטפליקס
מתי: 25 בפברואר

על קצה המזלג: ויקינגים וקרבות על הכתר הבריטי.

לא ראיתי את "ויקינגים" המקורית, אבל זה לא באמת משנה כי הסדרה החדשה מתרחשת 100 שנה אחריה, בתקופה שסדרות וסרטי ויקינגים כמעט ולא ביקרו בה: סוף עידן הוויקינגים, ואותי זה מעניין כי זה גם העידן שבו ליף אריקסן (שהוא דמות בסדרה) מצא את וינלנד, שהיא יבשת אמריקה. לא על הרבה סדרות אפשר לומר שהן גילו את אמריקה.


אוזומקי (Uzumaki)
איפה: Adult Swim
מתי: אוקטובר

על קצה המזלג: אנשי עיירה מתחילים להתחרפן בגלל ספירלות. כן, זה יפני, איך ניחשתם.

אם יש סדרת אנימה ששווה לשים עליה עין (ולשמור בצד שקית הקאה), זאת "אוזומקי", מיני-סדרה בת ארבעה פרקים על פי המנגה הידועה של מאסטר האימה ג'ונג'י איטו.


WeCrashed
איפה: אפל TV פלוס
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: סדרה אודות עלייתה ונפילתה של WeWork.

מודה, אני מתרגש בעיקר בגלל הזווית הישראלית של הסיפור: מייסד WeWork האקסצנטרי והשאפתן אדם נוימן שאותו יגלם השחקן האקסצנטרי והשאפתן ג'ראד לטו. אין, שילוב נהדר.

אבל עזבו שטויות, אן האת'וויי תגלם את אשתו של נוימן, ויש אפילו ליהוק לאחותו, הדוגמנית הישראלית עדי נוימן שאותה תגלם שחקנית בשם (אני לא ממציא) שאנטי אשאנטי. אני רוצה לומר שהן לא כאלה דומות, אבל זה לא שאדם נוימן נראה כמו ג'ראד לטו.


פצ'ינקו (Pachinko)
איפה: אפל TV פלוס
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: אפוס שמגולל סיפורם של בני ארבעה דורות של משפחת מהגרים קוריאנית ביפן.

הסדרה מבוססת על רומן עתור שבחים שכתבה מין ג'ין לי (תורגם גם לעברית), ולפי הדיווחים זו אחת הסדרות היותר יקרות של אפל. כלומר, הם היו צריכים למכור איזה שלושה אייפונים כדי לממן אותה (אני יודע שהשתמשתי בבדיחה הזו בעבר, אבל דאמיט היא טובה) – כנראה כי לצורך ההפקה נבנו סטים בהשראת ארבע תקופות שונות לאורך המאה העשרים, וכי הסדרה צולמה בשלוש מדינות.


אהבה ומוות (Love and Death)
איפה: HBO Max
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: 1980, טקסס. נוצרייה אדוקה רוצחת עם גרזן את חברתה הטובה בגלל רומן עם בעלה של הרוצחת.

אני מאוד סקרן מהמיני-סדרה הזו, בעיקר כי דיוויד אי. קלי כותב אותה – ואם יש דבר אחד שדיוויד אי. קלי יודע לעשות זה לכתוב פשעים (הידעתם? הוא נשוי למישל פייפר). אליזבת' אולסן היא הפסיכופתית עם הגרזן, ג'סי פלמונס הוא בעלה של הקורבן ולילי רייב היא, ובכן, אל תיקשרו אליה. ואם כבר דיוויד אי. קלי, סדרה נוספת שלו תעלה השנה (הפעם בנטפליקס), "The Lincoln Lawyer" שמה, והיא תעסוק בעורך דין שמנהל משרד מתוך מכונית הלינקולן שלו (היה על זה גם סרט לא משהו לפני כמה שנים עם מתיו מקונוהיי). כן… אליזבת' אולסן עם גרזן זה יותר כיף.


DMZ
איפה: HBO Max
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: אימא מנסה למצוא את הבן שלה במנהטן שהופכת לאזור מפורז, לאחר שפורצת בארה"ב מלחמת אזרחים (כן, האמריקאים ממש אוהבים כאלה).

מצד אחד, כן, נו, מה עוד סדרה פוסט אפוקליפטית עכשיו. מאידך, אווה דוברניי ("כשהם רואים אותנו") מעורבת בהפקה, והחלק הכי טוב? יהיו לסדרה רק ארבעה פרקים! קדימה, עולם הטלוויזיה. נא לקחת דוגמה.


Our Flag Means Death
איפה: HBO Max
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: סיפורו האמיתי (בערך) של האריסטוקרט סטד בונט שנטש הכול כדי להפוך לשודד ים.

הסירו חשש, זו קומדיה, אלא אם טאיקה ואיטיטי, שמביים את הפיילוט ויגלם את בלאקבירד, יעשה זאת ברצינות תהומית. ופיראטים זה תמיד כיף (אלא אם אתם סוחרים ספרדים על ספינה במאה ה-18).


זה הולך לכאוב (This Is Going to Hurt)
איפה: AMC / BBC
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: בחור צעיר שעולה בהיררכיה של בית חולים, בעודו נאחז במה שנשאר מחייו הפרטיים אשר נפגעו משעות העבודה הארוכות והלחץ.

הסדרה מבוססת על ספרו של אדם קיי, קומיקאי בריטי שעבד כרופא בעשור הראשון של המילניום – וכתב על השנים הללו את הספר שהיווה את הבסיס לסדרה (ושגם אותה קיי כתב). בן וישו יגלם את קיי.


אווטאר: כשף האוויר האחרון (Avatar: The Last Airbender)
איפה: נטפליקס
מתי: לצערי מתישהו השנה

על קצה המזלג: מים. אדמה. אש. אוויר. לפני שנים רבות, ארבע האומות חיו בהרמוניה. אבל הכול השתנה כשנטפליקס החליטה לתקוף.

האמת שאין לי באמת בעיה עם כך שנטפליקס מנסים לעבד, בלייב אקשן, את אחת מסדרות האנימציה הפופולריות של השנים האחרונות (עובדה, הייתי סבבה עם "קאובוי ביבופ"). יש לי בעיה שהם מנסים לעשות זאת ללא היוצרים המקוריים שפרשו מההפקה על רקע חילוקי דעות יצירתיים – שזה מבחינתי דגל אדום. אבל אני בכל זאת סקרן לראות מה תהיה התוצאה, והיי, יותר גרוע מהסרט של מ. נייט שמלאן זה לא יכול להיות.


Lost Ollie 
איפה: נטפליקס
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: צעצוע מחפש את הבעלים שאיבד אותו. למי שתהה, מכאן התמונה למעלה.

הסיבה שאני כותב עליה היא לא (רק) קאסט השחקנים המרשים (ג'ונתן גרוף, ג'ינה רודריגז, ג'ייק ג'ונסון) אלא גם האנשים שמאחוריו: שאנון טינדל, שעיצבה את הדמויות עבור סרטי לייקה ובהם "קורליין ודלת הקסמים" ו"קובו: אגדה של סמוראי" (שאותו היא גם כתבה), ופיטר ראמזי שביים את "ספיידרמן: ממד העכביש". הסדרה עצמה משלבת אנימציה ולייב אקשן, ואם יש דבר אחד שנטפליקס טובים בו זה לשחרר מבול של תכנים בינוניים במקרה הטוב ולגרום לך לשרוף ערב שלם רק לחפש משהו אחד נורמלי אנימציה.


סנדמן (The Sandman)
איפה: נטפליקס
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: עיבוד לקומיקס של ניל גיימן אודות אדון החלומות שיוצא למסע להשיב את מה שאיבד.

אתם אולי חושבים שזה היה חלום אבל לא, העיבוד הזה עדיין קורה והוא מגיע בצעדי ענק. ההצצה שלה זכינו לא מזמן לא הותירה עליי רושם אבל אני מוכן לתת לה הזדמנות. זו אמורה להיות אחת ההפקות היקרות ביותר הן של נטפליקס והן של סדרת טלוויזיה של DC.


מועדון חצות (Midnight Club)
איפה: נטפליקס
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: צעירים בהוספיס נפגשים מדי חצות ומספרים צ'יזבטים אחד לשני. לילה אחד הם כורתים ברית שלפיה הראשון מביניהם שימות ייצור איתם קשר מהעולם הבא. ואז זה אשכרה קורה.

לאחר שמייק פלנגאן הקריפ לנו את הצורה במגוון סדרות אימה איכותיות בנטפליקס, הוא ממשיך באותו קו ואין סיבה לא לצפות גם לזה בכיליון עיניים (שנמצאות מאחורי ידיים שמכסות את מה שקורה על המסך).


God's Favorite Idiot
איפה: נטפליקס
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: עובד בתמיכה טכנית נהיה, הממ, השליח של היושב במרומים.

מליסה מקארתי מככבת בסדרה לצד בעלה במציאות בן פאלקון, ואם יש סדרה אחת שהצליחה למכור עצמה בזכות תקציר בן שורה אחת, זו האחת.


ונסדיי (Wednesday)
איפה: נטפליקס
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: סיפור התבגרותה של ונסדיי אדמס ממשפחת אדמס.

הייתי  מוכן לוותר מראש על הסדרה, כפי שוויתרתי על כל שטות אחרת של משפחת אדמס שיצאה בעשרים השנים האחרונות. אבל טים ברטון מביים אותה, ומזה אני כבר לא מסוגל להתעלם. כן כן, ברטון לא ביים סרט מעניין כבר כמה שנים טובות (מחילה ממעריצי "דמבו") אבל טים ברטון ומשפחת אדמס נשמע לי כמו זיווג משמיים.


The Rig
איפה: פריים וידאו
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: מותחן על-טבעי אודות צוות באסדת קידוח שנקלע לערפל כבד, ואז דברים לא טובים קורים.

אני מדמיין או שזה מזכיר קצת את "הערפל" רק שבמְקום סופרמרקט זה מתרחש בלב ים? אני אומר את זה כמחמאה. בכל מקרה, גם אם יתברר שאין שום קשר בין השניים, מככב בה אחד השחקנים הכי טובים ב"משחקי הכס": איאן "אעשה בשבילך הכל, חאליסי" גלן.


ליגה משלהן (A League of Their Own)
איפה: פריים וידאו
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: עיבוד לסרט הקולנוע "ליגה משלהן", אודות הולדתה של ליגת הבייסבול האמריקאית לנשים (אבל לא באמת).

לא ידעתי שאני צריך את הסדרה הזו עד שהתחלתי לקרוא עליה: יככבו בה אבי ג'ייקובסון כפרה עליה לצד קאסט מרשים וגדול של שחקניות ושחקנים, רובם מצחיקים למדי: דארסי קארדן ("המקום הטוב"), ניק אופרמן ("מחלקת גנים ונוף") ורוזי אודונל בתפקיד אורח. מי יודע, אולי בזכות הסדרה הזו סוף סוף אבין בייסבול.


בית הדרקון (House of the Dragon)
איפה: HBO
מתי: מתישהו השנה

על קצה המזלג: טאאם טאם, טם-טם-טם-טאם – טאם טאם טאאאם (טמטמטמטם, טמטמטמטם, טמטמטמטם); טאם טאם, טם-טם-טם-טאאם – טאם טאם טאאאאם (טמטמטמטם, טמטמטמטם, טמטמטמטם). טאאם-טאא… קיצר הבנתם.

אז "משחקי הכס" חוזרת ויודעים מה? אני פאקינג מתרגש. תגידו מה שתגידו על העונות האחרונות, זו עדיין אחת הסדרות המושקעות ביותר שנעשו אי פעם. יש בה אלפי דמויות, מאות סיפורים ועשרות קרבות שהביאו למסך הקטן חוויה קולנועית יוצאת מגדר הרגיל. זו סדרה שגרמה לנו להתרגש, לכעוס ולשים ידיים על הפנים ולעשות פרצוף כזה עם חצי שפה למעלה ועיניים פעורות לרווחה.

והנה אנחנו חוזרים אל העולם הזה, אחרי 4 שנות הפסקה שבהן נעשה איזשהו ניסיון לספין אוף שבוטל (וזה מעיד על כך ש-HBO לוקחים ברצינות את העסק), והפעם גם יהיו הרבהההה יותר דרקונים. עובדתית, דרקונים משפרים כל סדרה.


The Last of Us
איפה: HBO
מתי: לא מוקדם מספיק

על מה זה: בעולם פוסט אפוקליפטי, גבר מוכה טראומה יוצא למסע חובק יבשת עם נערה צעירה.

מבין כל הסדרות עליהן כתבתי, "The Last of Us" היא, מבחינתי, ה-סדרה של 2022. וזה לא רק כי אני מעריץ גדול של שני המשחקים שעליהם הסדרה מבוססת, אלא כי גם ביחס להפקות קודמות שמבוססות על משחקים – נדמה שהאחת הזו יודעת מה שהיא עושה: יוצר "צ'רנוביל" קרייג מאזין הוא שפיתח אותה יחד עם ניל דרוקמן, יוצר המשחקים (ידעתם שהוא ישראלי?), ואפילו המלחין גוסטאבו סנטאוללה חוזר לאותו תפקיד (ואם לא אשמע בסדרה את נעימת הנושא האייקונית, כיסאות יעופו על המסך).

החשש היחיד שלי הוא תאריך היציאה: אומנם HBO אישרו שהסדרה תשודר במהלך 2022, אבל הצילומים שלה יסתיימו רק ביולי, כך שייתכן שלא נראה אותה לפני 2023. תהיו חזקים.


שר הטבעות (Lord of the Rings)
איפה: פריים וידאו
מתי: 2 בספטמבר

על קצה המזלג: שנים רבווווות לפני אירועי ספרי וסרטי "שר הטבעות", התרחשו אירועי… "שר הטבעות"? למה באמת הסדרה נקראת ככה? זו הטעיה. תנו שם חדש, פחדנים!

אבל אין צורך לערוך היכרות, נכון? זו סדרת הטלוויזיה היקרה ביותר שאי פעם נוצרה – או איך שאמזון קוראים לזה, נייר הטואלט של ג'ף בזוס. וגם אם אתם ציניקנים כמוני, אי אפשר להכחיש שהפרויקט מעורר סקרנות, וכשיגיע הטריילר נרוץ ליוטיוב מהר יותר מגולום בזינוק אחרי הטבעת.


חידושים באנימציה

חידושים, ריבוטים, רימייקים, ועונות המשך: השנה אנו צפויים לקבל חידושים לסדרות אנימציה שאתם ואני גדלנו עליהן (על חלקן נשאלת השאלה "למה?") – כולל "ביוויס ובאטהד" (שמקבלים גם סרט), "רן וסטימפי", "הבונדוקס" "תיכון המשובטים" (למי שלא היה לו מספיק לורד ומילר) וספין אוף של "דריה" על הדמות של ג'ודי.

אבל אני בעיקר מצפה לעלייתה של סדרת באטמן החדשה, "Caped Crusader", שנוצרה על ידי מאט ריבס, ג'יי.ג'יי אברהמס וברוס טים (שיצר את סדרת האנימציה המיתולוגית משנות התשעים). ואם אין לכם מספיק סיבות להתרגש, לאחרונה הודיעו שזוכה פרס אייזנר אד ברובייקר מצטרף לצוות הכותבים.


סדרות ישראליות

מתבקש להתייחס גם לסדרות ישראליות, אבל הבעיה היא שבישראל אי אפשר לדעת אף פעם איזו סדרה תעלה בקרוב ואיזו ב-2050. אז עם כוכבית ליד כל העסק הנ"ל, קבלו כמה וכמה סדרות ש(כנראה) יצאו השנה וכדאי לשים עליהן עין.

"שישו ושימחו" (תאגיד השידור) – דרמה קומית מוזיקלית אודות בחור צעיר, נחומי, שחולם להיות הסולן במקהלת הרבנות – אך הם דווקא מעדיפים כוכב יוטיוב חרדי. אבל כשתת-אלוף אלחנן, גיבור ישראל עם שתי ידיים ביוֹניות (זה בתקציר, לא המצאתי כלום), מתמנה לתפקיד הרב הצבאי הראשי – יש לו תכניות גם עבור נחומי.

חכו רגע עם ההתלהבות כי יש עוד: "מלאך משחית" תעסוק בשד רצחני שזורע חורבן בקהילה חסידית במאה שערים. מי שמגיעים לעזרתם הם צמד ציידי שדים: פסיכולוגית חרדית (מאיה ורטהיימר) ופיזיקאי חילוני (תום אבני). הדבר המופלא הזה נוצר על ידי נוח סטולמן ("שליחותו של הממונה על משאבי אנוש") והיא תשודר בתאגיד השידור (אלא מה).

חכווווו, יש עווווד! רשף לוי ("הבורר") יוצר את "קרתגו" והיא תעסוק בימי המנדט הבריטי והמחתרות. הסדרה, ששייכת לתאגיד, צולמה בקיץ האחרון בקולומביה (שאני מבין שנהייתה יעד צילום פופולרי להפקות ישראליות) ויככב בה הנרי דוד. ותנו לי את הכבוד להיות המבקר הראשון שעושה בדיחה עם "מלבד זאת, אני סבור שיש להרוס את קרתגו".

בדברים שהם לא תאגיד השידור, ב-yes יעלו מספר סדרות שנשמעות לא רע, בהן "מי שמע על חווה ונאווה" (שתי חברות [קרן מור וחנה לסלאו] ששירתו בלהקה צבאית מגלות אחרי 40 שנה שאף אחת מהן לא הגשימה את חלומה להצליח. גורי אלפי ביים), "אלף" (מיני-סדרה על פרשת א' מבית הנשיא) ו"ריקוד האש" של רמה בורשטיין (אודות רב בגילומו של יהודה לוי. אני לא בטוח כמה ברצינות אצליח לקחת את הסדרה).


ועונות חדשות:

מותשים? לא מאשים אתכם, בעיקר כי כל הסדרות האלה הן חלק קטן ממכלול הסדרות החדשות שיעלו השנה – וכל זה לפני שסופרים את עונות ההמשך: "סמוך על סול" חוזרת לעונה אחרונה (שתפוצל) ועמה ישובו "להרוג את איב", "הממלכה האחרונה" ו"המתים המהלכים" שתסתיים בתום לא מעט עונות מלאות בסבל וייסורים (הן לדמויות והן לצופים). וגם, למורת רוחי "דברים מוזרים" ו"ווסטוורלד". באופן מפתיע, "אקדמיית המטריה" טרם בוטלה והיא תשוב בקרוב לעונה שלישית (ויש לי תחושה שאחרונה).

"בארי", אחת הקומדיות הטובות בימינו (עד כמה שניתן להגדיר אותה ככזו), חוזרת אחרי הפוגה לעונה שלישית, וגם "אטלנטה" שחולקת עם בארי את הבמאי הירו מוראי. אהובת לבי "הכתר" תשוב לעונה חמישית וכואבת במיוחד (אל תפתחו ויקיפדיה אם אתם לא רוצים ספוילרים על הנסיכה דיאנה), וגם "גברת מייזל המופלאה", הסדרה הטובה ביותר של אמזון, תחזור אחרי הפסקה ארוכה ומייגעת.

בגזרת הישראליות "פאודה" תשוב לעונה רביעית כדי להזכיר לכולנו מדוע אנחנו מחבבים את ליאור רז, "היהודים באים" תשוב לעונה חמישית בעוד כחודש וחצי, והן אומנם אושרו לעונה שנייה, אך לא ברור אם כבר השנה נקבל עוד "חזרות" ו"המפקדת" (אבל לא הייתי בונה על זה).

סדרות אהובות נוספות שיחזרו הן "המסע המיתולוגי", "מה שקורה בצללים", "אופוריה" (שכבר חזרה השבוע), "קוברה קאי", "סרוונט" (שאשתי טוענת בתוקף שהיא סדרה טובה למרות מ. נייט שמלאן), "נשות הלעולם לא" (בחצי עונה נטולת ווידון), "פריימל", "המוסד" (אם כי אולי לא לפני 2023) ו"הבנים" שתשוב בקיץ, בתקווה לשיפור משמעותי מהעונה השנייה. ואם כבר גיבורי על מושחתים של אמזון, "בלתי מנוצח" תשוב גם היא לעונות 2-3, אם כי תאריך יציאה לעונה השנייה עוד אין (אבל סביר להניח שבקיץ). אה, ואני מקווה שנקבל סוף סוף עונה נורמלית של "סאות' פארק".

תגיות: