שירה האס היא גיבורת על ישראלית אצל מארוול וגם כל שאר ההכרזות של דיסני

בעיקר עוד סרטי אנימציה, עוד רימייקים, עוד מלחמת הכוכבים ועוד מארוול.

לפני שנתחיל, שתדעו ש"מצאנו באינטרנט 56" עלה לאחרונה. סתם כדי שתיזכרו שיש עוד דברים שלא קשורים לבית העכבר. בכל אופן הנה הדברים החשובים מ-D23 (כי זה שכמה אנשים ראו טריילר שלא עלה לרשת, נניח, זה לא דבר חשוב).

דיסני ופיקסאר:

– נתחיל מהטריילר של "מכושפת 2":

טוב, הרעיון לפיו איימי אדמס היא האימא החורגת המרשעת קוסם לי מאוד, וכל הטריילר משדר כיף אחד גדול. הסרט יעלה ב-24 בנובמבר בדיסני+.

אגב, נכון לכתיבת שורות אלו, הסרט הראשון עדיין לא זמין בדיסני+ ישראל. מה הקטע?

– ונמשיך עם ההכרזה המפתיעה מכולן: סרט המשך של "הקול בראש" עתיד לצאת בקיץ 2024. את הסרט (שיעסוק בתקופת הנעורים של ריילי) יביים איש פיקסאר קלסי מאן בתפקיד בימוי משמעותי ראשון עבורו, על פי תסריט של מג לאפוב שנמנתה עם כותבי הסרט הראשון.

ותראו מה זה, הסרט רק הוכרז וכבר דרמה: בעוד איימי פולר הודיעה חגיגית שהיא תחזור לדבב את ג'וי, ביל היידר (פחד) ומינדי קלינג (גועל) לא ישובו בגלל מחלוקת שכר: דיסני הציעו לכל אחד מהם 100 אלף דולר וסבסוד בתן ביס (אבל עד 50 שקל) בניגוד לאיימי פולר שתקבל 5 מיליון דולר כדי לעשות קולות מתלהבים מאחורי מיקרופון. לא ברור כרגע האם התפקידים שלהם ילוהקו מחדש או שדמויותיהם יצטרפו לבינג בונג, אבל אנחנו כן יודעים שאמורים להגיח "רגשות חדשים" המציפים את ריילי בתקופת הנערות שלה.

– ונמשיך עם הצצה ראשונה ל-"בת הים הקטנה":

זה נראה… בסדר? קצת דליים של צבע לא יזיקו פה, זה לא דוקו של דיסקאברי. בכל אופן הסרט (שיכיל ארבעה שירים חדשים) עתיד לצאת ב-26 במאי, נכון לעכשיו בבתי הקולנוע בלבד.

– סרט הפריקוול של "מלך האריות" (בגרסת לייב אקשן שהיא לא באמת לייב אקשן כי זה הכל אנימציה) עדיין קורה, עכשיו עם שם רשמי: הכירו את "מופאסה: מלך האריות".

אומרים שגם טימון ופומבה בסרט ולא ברור לי למה ואיך. בכל אופן נגלה ב-2024.

– וכך ייראו גיבורי הסרט "אלמנטלי" של במאי "הדינוזאור הטוב" פיטר סון (ואני בהחלט מאמין בהזדמנויות שניות):

מאמדו אצ'יי (מ"עולם היורה" האחרון) וליה לואיס (גיבורת "מותר לאהוב") ידבבו את התפקידים הראשיים של הצמד ווייד ואמבר שמהגר לעיר בה אש, מים, אדמה ואוויר גרים בערבוביה אחת גדולה. הסרט מבוסס על סיפור התבגרותו של פיטר סון כילד מהגר בניו-יורק של שנות השבעים, והוא עתיד לצאת ב-16 ביוני ב(אולי)בתי הקולנוע.

– טריילר מלא של "הוקוס פוקוס 2":

נראה חביב, אבל אני מדמיין או שהאפקטים של סצנות התעופה לא יצאו מהתנור כשהן אפויות 100%? זה בסדר, דיסני, יש לכם שלושה שבועות לתקן את זה.

– ולכבוד חגיגות המאה של דיסני, החברה הודיעה על סרט אנימציה מקורי חדש בשם "Wish". את הסרט יביימו כריס באק ("לשבור את הקרח") ואנימטורית דיסני בשם פאון וירא… פון וירסו… קיצר Fawn Veerasunthorn, וזאת על פי תסריט שג'ניפר לי ("לשבור את הקרח") "הייתה מעורבת בו", מה שאומר כי "לשבור את הקרח 3" אפילו לא קרוב כפי שהשמועות גרסו (אלא אם הוא יופק ללא המעורבות של באק ולי).

"המשאלה" יעסוק בצעירה ושמה אשה (אריאנה דבוז) שגרה בממלכת המשאלות, והוא צפוי להכיל "שילוב של צבעי מים ואנימציית CGI" וכן את אלן טודיק בתפקיד עז, כי זה בכל זאת דיסני.

את השירים לסרט תכתוב – וזה קצת מפתיע, מודה – ג'וליה מייקלס.

– והנה סרט אחד ששכחתי שקיים: פיטר פן וונדי. עוד אין טריילר אבל הנה פוסטר ראשון. הסרט ייצא מתישהו ב-2023 בדיסני+.

– בנוסף, הוכרז סרט חדש של פיקסאר, "אליו" (Elio) שמו, אודות ילד שהשתגר בטעות אל קצה הגלקסיה שם בטעות חושבים שהוא שגריר כדור-הארץ. אמריקה פררה תדבב את אימא שלו.

עכשיו זה נשמע כיף. במאי "קוקו" (שהוא לא לי אונקריץ') אדריאן מולינה יביים את הסרט שצפוי לצאת לאקרנים באביב 2024.

– ותמונה ראשונה מתוך "Win or Lose", הסדרה הראשונה של פיקסאר אודות קבוצה של כדור בסיס בחטיבת ביניים. ויל פורטה ידבב את המאמן. דיסני+, 2023.

– וינונה ריידר מצטרפת לרימייק של "הטירה המכושפת". ובחדשות אחרות: בואנה ידעתם שעושים רימייק ל-"הטירה המכושפת"? באמת שלא היה לי מושג. בין היתר ישתתפו בו לקית' סטנפילד, אוון וילסון, רוזריו דוסון, ג'יימי לי קורטיס, דן לוי, דני דה ויטו, ג'ארד לטו (הלוואי שבתפקיד עצמו) וטיפאני האדיש (… בהנחה שלא תפוטר אחרי שהואשמה לאחרונה בהטרדה מינית של ילדים). את הסרט יביים ג'סטין סימיאן ("אנשים לבנים יקרים") והוא יעסוק באֵם חד-הורית שעוברת לטירה רדופה עם בנה בן ה-9.


לוקאספילם:

– לאמזון יש את "טבעות הכוח", ל-HBO "בית הדרקון". כעת קבלו את התשובה של דיסני לפנטזיה גבוהה: ווריק דייוויס עם להביור.

סדרת העשור תעלה ב-30 בנובמבר בדיסני פלוס.

– כמו כן, עלה טריילר ראשון ל-"המנדלורי" עונה 3, שהוא מבלבל מאוד למי שלא צפה ב-"הספר של בובה פט" אבל זה העולם שאנו חיים בו.

נראה כי העונה השלישית תקדם את העלילה הראשית סוף סוף שהיא, הממ, רגע מה בדיוק העלילה הראשית בסדרה?

– וטריילר נוסף ואחרון של "אנדור" לפני עלייתה בעוד כשבוע וחצי, הפעם עם טוויסט מעניין: המוזיקה האייקונית של "מלחמת הכוכבים"!

כמוכם, כמוני. גם אני רווי מתכנים של "מלחמת הכוכבים". אבל נחמד לראות סוף סוף סדרה של "מלחמת הכוכבים" שצולמה בלוקיישנים אמיתיים ולא (רק) בתוך אולפן.

– ולסיום החלק הזה, אנתלוגיית האנימציה "Tales of the Jedi" (שתעלה כבר באוקטובר, כדי שחלילה יהיו פחות מ-39 סדרות "מלחמת הכוכבים" בשנה אחת) קיבלה טריילר:


מארוול:

– טריילר ל-"פלישה סודית".

המממ… מארוול, הכל בסדר? זה אתם? לא שאני מתלונן חלילה, פשוט לא ראיתי אפילו מישהו אחד לובש ספנדקס וקורא לעצמו בשם אדיוטי.

הסדרה, שתעלה ב-2023, נראית יותר כמו עיבוד לספר של טום קלנסי (עם קצת יותר חייזרים, בסדר) ולא משהו של מארוול – ואני בעד. יאללה.

– טוב, אבל בואו נחזור לקצת מארוול מהסוג שאנחנו מכירים עם "איש זאב בלילה".

או שלא, תשכחו ששאלתי. 7 באוקטובר בדיסני פלוס.

– נכון השמועות על זה שמאט שנקמן (וונדה-ויז'ן) יביים את "ארבעת המופלאים"? אז אישרו אותם. עדיין אין ליהוקים.

– כמו כן, שירה האס מצטרפת ל"קפטן אמריקה: סדר עולמי חדש" בתור סאברה שהיא, ובכן, גיבורת-על ישראלית. אני בטוח שזה ליהוק שיעבור חלק ובלי טענות מצד אף אחד בעולם הזה. נוסף על כך, טים בלייק נלסון יחזור למארוול אחרי מה שהוא לא עשה ב"ענק הירוק" כמישהו בשם "המנהיג". שזה נחמד. אבל מנהיג של מה? ועד עובדי אגף התברואה בעירייה?

– וגם הקאסט של "ת'אנדרבולטס" (המקבילה של מארוול ל-"יחידת המתאבדים") הוכרז, והוא מכיל את פלורנס פיו (מ-"האלמנה השחורה"), דיוויד הארבור (כנ"ל), וויאט ראסל (מ-"הפלקון וחייל החורף"), סבסטיאן סטאן (כנ"ל), ג'וליה לואיס דרייפוס (משניהם) והאנה ג'ון קאמן (מ-"אנטמן והצרעה"). ג'ייק שראייר ("ערים של נייר") מביים.


ונקנח את הכל עם שני טיזרים. הראשון הוא ל-"פרסי ג'קסון של דיסני פלוס (עדיין בלי תאריך):

והשני, טריילר לסדרה של "אוצר לאומי" (בלי האוצר הלאומי ניקולס קייג') שתעלה ב-14 בדצמבר בדיסני+

העיקר שאת הטריילר לאינדיאנה ג'ונס 5 הם שומרים לעצמם.