הבמאי של מהיר ועצבני פורש בגלל מהירות מופרזת

הבמאי של סדרת "מהיר ועצבני" פורש מהסדרה בעצבנות, משום שהסרט הבא מהיר מדי

ג'סטין לין, הבמאי של רוב סרטי "מהיר ועצבני", שתחת שרביטו הסדרה הפכה מפרנצ'ייז דועך שעל גבול המעבר לישר-לוידאו לאחת הסדרות המצליחות בעולם, פורש, ולא יביים את הסרט השביעי בסדרה. הסיבה, וזאת לא בדיחה: הסדרה מהירה מדי לטעמו.

הקריירה של ג'סטין לין היתה סוג מוזר מאוד של עלייה מטאורית. ב-2002 יצא הסרט הראשון שלו, דרמת אינדי קטנת תקציב בשם "Better Luck Tomorrow". זה נתן לו כרטיס כניסה להוליווד, אבל הדבר הראשון שהוא ביים שם היה סרט זניח לחלוטין בשם "Annapolis". אחר כך הוא קיבל איכשהו לידיו את המפתחות ל"מהיר ועצבני", שכאמור, היתה אז סדרה גוססת. הסרט השלישי בסדרה, שאותו ביים, היה בעצם מין ספין-אוף, עם קשר קלוש ביותר לסרט המקורי. אבל לין נשאר לביים גם את הסרט הרביעי בסדרה, שבו היא פתאום עשתה קאמבק והרבה כסף, ואת החמישי, שעשה עוד יותר, ואת השישי, שייצא במאי הקרוב ואין שום סיבה לחשוד שלא יהיה אחד מלהיטי הענק של הקיץ.

"מהיר ועצבני 6" הוא, לפי השמועות, מעין חלק א'. העלילה שלו תיקטע באמצע ותושלם רק בסרט מס' 7. למעשה התכנית המקורית היתה לצלם את שני הסרטים בו זמנית, כמו את המשכי שודדי הקאריביים או המטריקס. זה לא קרה בסופו של דבר, אבל יוניברסל עדיין רוצים את סרט ההמשך ממש מהר. הם רוצים שהוא ייצא כבר ב-2014. וזה פשוט מהיר מדי בשביל ג'סטין לין, שבצדק מוחלט חושש שהוא לא יצליח לעשות עבודה טובה מספיק בלוח זמנים צפוף כל כך, כשהעבודה על סרט מס' 6 אפילו עוד לא הושלמה. אז הוא פרש מהסדרה שבנה. במאי מחליף יוכרז כנראה בקרוב מאוד.

התופעה הזאת הופכת לנפוצה מאוד, למרבה הצער. כשיש להם פרנצ'ייז מצליח, האולפנים רוצים עוד סרטים, והם רוצים אותם מהר. ופעם אחר פעם אנחנו שומעים על במאים שמתלוננים על לוח הזמנים הצפוף מדי. לפעמים הם מתלוננים ומתלוננים, ולפעמים הם מתלוננים ופורשים. הבעיה היא שאת האולפן זה לא מטריד: אם במאי כלשהו לא רוצה לעשות להיט בטוח בתקציב של מאתיים מיליון דולר, לא יהיה קשה למצוא מישהו שיסכים. לפעמים זה אפילו מצליח. יש סרטים הוליוודיים שהגיעו מתסריט עד מסך תוך שנה, ונגד כל הסיכויים יצאו מוצלחים. אבל יש הרבה יותר דוגמאות נגדיות. הדוגמה הידועה היא "אקס-מן 3": כשהתברר שיש לו פחות משנה כדי להשלים את הסרט, בריאן סינגר העדיף לפרוש. הוא הוחלף בברט ראטנר, שניפק בזמן את הסרט, והכל היה סבבה, חוץ מזה שהסרט חיסל את הסדרה ושנוא על ידי המעריצים שלה. גם אם יופק בתוך חודש על פי תסריט שנכתב תוך שעה, "מהיר ועצבני 7" יעשה הרבה כסף. השאלה היא כמה עצבניים יהיו הצופים אחר כך.

[THR]