יותר מדי טריילרים

"הוגו" של סקורסזה, "הפיראטים" של אארדמן, "מגפה" של סודרברג, הרימייק ל"הדבר" ושון פן בדראג צד נאצים

זה תמיד ככה: כשיוצא סרט שאמור להיות להיט גדול, האולפנים מנצלים את ההזדמנות כדי להדביק לו טריילרים לסרטים עתידיים, ולחשוף אותם לקהל גדול ככל האפשר. ולפי המדד הזה, "הארי פוטר 7ב" הוא חתיכת סרט גדול (כאילו שלא ידענו). בימים האחרונים אנחנו תחת מתקפה של טריילרים. "שרלוק הולמס 2" ו"ג'ון קרטר" כבר נחשפו – צפו בהם אם עוד לא עשיתם זאת – אבל בשעות האחרונות הגיעו עוד טריילרים, יותר מדי טריילרים, ולמרות שהייתי רוצה להעניק לכל אחד מהם תשומת לב מלאה בדמות פוסט משלו, זה פשוט יציף את האתר לגמרי. וכן, גם הטיזר של "האביר האפל" אמור להצטרף למסיבה בשלב כלשהו.

הוגו

זה היה "התגלית של הוגו קברה" ואחר כך "הוגו קברה" ועכשיו פשוט "הוגו": סרט הילדים של מרטין סקורסזה על פי הספר של בריאן סלזניק. הסרט מצולם בתלת-מימד, והוא אחד הסרטים המבטיחים בתחום הזה – מעניין לראות מה במאי כמו סקורסזה יוכל לעשות איתו. אבל לרוע המזל, הסרט מגיע הרבה יותר מדי מאוחר, אחרי שהתגובה האינסטיקטיבית הנפוצה לאותיות "3D" המרחפות באוויר היא נחרת בוז.

הפיראטים!

הידד, סרט פלסטלינה חדש של אארדמן! האנשים שיצרו את "וולאס וגרומיט" יוציאו בשנה הקרובה שני סרטים – סרט האנימציה הממוחשבת "שירות המתנות החשאי של ארתור" ("Arthur Christmas"), והסרט הזה. יש משהו באנימציה של אארדמן, שגם כשהבדיחות שלהם הכי צפויות וסטנדרטיות, הן פשוט מצחיקות מעבר למצופה. אה, והם הצליחו לצלוח טריילר שלם על פיראטים בלי אף בדיחת ג'ק ספארו.

[עדכון]: דניאל תרמה בתגובות לינק לטריילר נוסף, מוזיקלי וחמוד נורא, לאותו סרט. בהחלט שווה צפיה:

הדבר

זה The Thing, לא The Plague (חכו לטריילר הבא עם זה). רימייק, או שמא פריקוול, לסרט האימה הקלאסי של ג'ון קרפנטר מ-1982, נשמע לגמרי לא נחוץ, בעיקר כשהוא הופקד בידי מתאיס פון היינינגן ג'וניור (נדמה לי, לא סגור על השם הזה) שידוע בעיקר בזכות זה שמעולם לא ביים סרט באורך מלא עד היום. עדיין, הטריילר נראה לא רע.

מגפה

מפחיד הרבה יותר, לטעמי. סטיבן סודרברג עושה סרט על התפרצות של מגפה קטלנית, ומכיוון שהוא סטיבן סודרברג, אין לו שום בעיה לגייס חבורה גדולה של חברים מפורסמים: מאט דיימון, קייט ווינסלט, גווינת פאלטרו, ג'וד לאו, מריון קוטיאר, לורנס פישברן ועוד. רובם בוודאי לא ישרדו עד סוף הסרט. נקודה לרעתו של הסרט: הוא יופץ בארה"ב ב-9.9, אחד השבועות הגרועים ביותר בשנה. מכאן שהאולפן לא רואה בו שום פוטנציאל מסחרי משמעותי, למרות כל השמות האלה. האם זה משום שהוא מדכא מדי, או שהוא פשוט לא טוב?

זה חייב להיות המקום

לשם שינוי, טריילר שאין לו שום קשר להארי פוטר. "This Must Be the Place" של פאולו סורנטינו הוקרן בפסטיבל קאן, ואפשר לומר שהתגובות לו היו מעורבות – מה שהיה נכון לגבי כמעט כל סרט אחר בפסטיבל. שון פן, לבוש ומאופר כמו ג'וני דפ, הוא כוכב רוק שמחפש את הנאצי שהתעלל באביו. המלמולים של פן-סמית עלו לי על העצבים בתוך דקה, אז הדמות שלו בסרט צריכה להיות מופלאה כדי שאנשים לא יתחילו לצדד בנאצים. מכיוון שזה שון פן, בהחלט יש תקווה. [דרך Twitch, כמובן]