הטריילרים הגדולים של כל הזמנים: מקום 10

דאבל-פיצ'ר: הטריילר הקלאסי משנות השבעים, והרימייק משנות האלפיים

והפעם: דאבל פיצ'ר! שני טריילרים במחיר אחד! או במילים אחרות, רמאות מוחלטת, כשאני מכניס שני טריילרים לאותו מקום!

על הטריילר הראשון אפשר להגיד הרבה דברים – שהוא התיישן, שהוא לא ברור מספיק – אבל דבר אחד אי אפשר לומר עליו: שאין לו ביצים.

זה ה"ורטיגו" של הטריילרים. הוא נחשב לקלאסיקה מוחלטת בתחום, ואפשר להבין למה. הטאגליין הוא אחד המפורסמים בכל הזמנים, ואין סרט ששמו הוצג על המסך באופן מבריק יותר. החצי הראשון של הטריילר מוקדש כולו לביצה, וגם החצי השני לא כולל שום דיאלוגים, וגם לא שום תמונות של אותו חייזר שמדברים עליו: רק רצף של דברים נוראים אך לא ברורים ואנשים שבורחים. לא ברור מה קורה שם, ברור שזה רע מאוד. ואז, בבת אחת, קאט למרחבי החלל הדוממים, המבהירים שאין שום מקום לברוח אליו. בחלל אף אחד לא יכול לשמוע אותך צורח.

הטריילר הזה היה מהפכני לזמנו, אבל כמו הרבה דברים שהיו מהפכניים לזמנם הוא התיישן מאוד, והיום הוא כבר לא אפקטיבי כמו פעם. אז עשו לו את מה שעושים לקלאסיקות שהתיישנו: רימייק.

כרגיל, הרימייק מרשים הרבה יותר מבחינה טכנית, אבל פחות חזק במקוריות. הטריילר של "פרומתיאוס" (שיצא, אגב, בסוף 2011 – זה הטריילר החדש ביותר ברשימת 20 הגדולים) למד הרבה שיעורים מהטריילרים הגדולים של כל הזמנים, ויישם אותם היטב. מלבד המחווה הברורה לטריילר של "הנוסע השמיני", הטריילר הזה לוקח גם את הבוווווווווואם של "התחלה", נדמה שהוא לומד משהו מהלופים של "יהודי טוב", והוא שואל אלמנטים לפחות מעוד טריילר אחד שיופיע בהמשך הרשימה.

בימים הקודמים:
מקום 11: פם פאטאל
מקום 12: יהודי טוב
מקום 13: היום השלישי
מקום 14: התחלה
מקום 15: האויב שבפנים: אפוקליפסה
מקום 16: ד"ר סטריינג'לאב
מקום 17: גבעות הפחד 2
מקום 18: הרשת החברתית
מקום 19: שליחות קטלנית 2
מקום 20: בי מובי

אוהבים טריילרים? אז בואו ל"ליל הטריילרים החיים". ערב שלם של החלק הטוב ביותר של הסרט.